Найлегший спосіб наживи обирають собі ті, хто оформляє опіку над неповнолітніми дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, зазіхаючи на їхні майнові та житлові права. Тільки за 9 місяців 2008 року у цьому напрямі порушено 31 кримінальну справу, з яких 17 вже направлено до суду. Як повідомила на сьогоднішній прес-конференції старший прокурор відділу захисту прав і свобод неповнолітніх обласної прокуратури Олена Вороновська, найчастіше опікуни продають чи відчужують житло, частина якого належить їхнім неповнолітнім підопічним, незаконно позбавляючи останніх приватної власності.
Так прокуратурою Самарського району міста Дніпропетровська під час перевірки встановлено факт грубого порушення житлових прав неповнолітньої 1992 р.н. Тітці дівчинки, яка була призначена її опікуном, Самарською районною радою у 2002 році було надано дозвіл на підставі відповідної заяви на продаж квартири від імені дитини. Натомість жінка повинна була придбати рівноцінну частку житла, але до теперішнього часу так її і не придбала. У Синельніківському районі опікун в порушення майнових прав своїх підопічних отримала державний акт на право власності на земельну ділянку, позбавивши таким чином дітей права власності на нерухоме майно вартістю 81289 тис.грн.
«Численні факти порушень прав неповнолітніх виявлено і при приватизації квартир, - зауважила Олена Вороновська. - Опікуни подають в органи приватизації недостовірні дані про те, що неповнолітні в квартирі, яка приватизується, не проживають, а посадові особи, іноді навіть умисно, здійснюють приватизацію без урахування частки власності дітей.»
Нині у Дніпропетровській області 2758 неповнолітніх сиріт мають житло у власності, за 2307 - закріплено право користуватися жилими приміщеннями.
Автор: Ірина РУДЕНКО