App Store Google Play

Стадіон до ЄВРО-2012 відкриють 3000 замучених дітей

12.09.2008 22:04
Відкриття стадіону «Арена Дніпро» найближчої неділі, 14 вересня, стане дійсно довгоочікуваною і визначною подією. Дніпропетровці можуть пишатися, що перший в країні стадіон до футбольного чемпіонату 2012 року був збудований у нашому місті. Спорудження донецького стадіону ще триває, а у Львові його будівництво ще навіть не починалося - тільки нещодавно, 10 вересня, львівська влада визначилась з джерелами фінансування. Отже, ми випередили всіх на світі, до того ж, стадіон видався на славу - іноземним гостям сподобається. На відкритті пообіцяв буде присутнім сам Президент - перерізати червоні стрічки він любить, і навіть напрацював у цьому немалий досвід. Судячи з озвучених місцевою владою планів, відкриття «Арени Дніпра» за масштабністю можна буде зрівняти з відкриттям Олімпійських ігор. Наші можновладці перейняли у Олімпіади зокрема звичай створювати всілякі образи із людей з прапорцями. От тільки якщо в Пекіні для цього задіювали дорослих ентузіастів, то Дніпропетровськ вирішив не витрачати часу на пошуки волонтерів, а піти шляхом найменшого опору - добровільно-примусово залучити учнів дніпропетровських шкіл.

Дружними рядами

Три тисячі учнів ЗОШ№21, 19, 75, 81 та багатьох інших центральних шкіл і технікумів міста за ініціативою мера Івана Куліченко були на тиждень звільнені від занять для підготовки до відкриття стадіону «Арена Дніпро». Переважно це учні старших класів, яким наразі треба готуватись до майбутнього вступу у виші та штудіювати книжечки з підготовки до незалежного тестування. Натомість вони годинами займаються нудною та дуже клопіткою роботою - вчаться будувати образи, розмахуючи спеціальними прапорцями. Ситуація нагадує радянські часи, коли юних піонерів заганяли на громадські роботи, лінійки та збір макулатури «на благо Родінє». Проте жовтенята, завдяки чітко відпіареній  ідеології, принаймні відчували свою необхідність для країни - їх вчили бути гордістю Союзу. Наші ж дніпропетровські хлопчики та дівчатка покликані допомогти міському голові прогнутися під Президента. Підготовкою до цього, власне, і займаються вже декілька тижнів, а останній тиждень - з найбільшою інтенсивністю.

Було б ще нічого - адже діти завжди раді безнаказано прогуляти уроки, особливо не замислюючись про користь знань в подальшому житті - якби не жахлива організація отаких репетицій. Задіявши дітей у відкритті стадіону, міська влада навіть не спромоглася як слід організувати їх харчування та проїзд. Зі слів батьків школярів, які задіяні у цьому «танку маленьких лебедят», з понеділка діти тренуються по 3-4 години на день. Після першого дня таких тренувань, коли на 5 тисяч задіяних школярів було виділено тільки 1 тисяча сухих пайків, від участі у акції відмовились декілька шкіл, зокрема ЗОШ№9. Решта - або боялись наслідків відмови, або хотіли вислужитись перед міським головою, який вважає відкриття стадіону "Арена Дніпро" одним із своїх найбільших досягнень. Таким чином, задіяних у виступі дітей залишилось близько 3 тисяч.

Працюють за яблука

За чотири-п'ять годин репетицій школярам пропонують один набір «сухого пайка» на особу. Щоб не сильно балувати молоде покоління дніпропетровців, пайок цей достатньо скупий, прямо як в армії. Отже, кожна дитина отримує булочку (інколи не першої свіжості), одну вафлю, яблуко та банан. Кажуть, банани останнім часом закінчилися - отже, діткам прийшлося трохи затягнути пояси. Напевно виходячи з того, що при невеликому обіді і туалети не знадобляться, організатори вирішили зекономити і на них: на 3 тисячі учнів поставили всього 6 біотуалетів. Отже, функцію стихійних клозетів почали виконувати подвір'я сусідніх будинків.

Далі - більше: на завтра, 13 вересня, призначена генеральна репетиція відкриття стадіону «Арена Дніпро». Це означає, що махати прапорцями у вихідний день дніпропетровським діткам прийдеться з 16:00 до 21:30 вечора. Вже не кажучи про те, що саме відкриття у неділю буде тривати з 17:00 до 00:30. При цьому постає нова проблема: яким чином розвести зморених та замучених школярів по домівках опів на першу ночі, якщо громадський транспорт перестає ходити близько півночі. За логікою, Іван Куліченко, якщо вже йому так хочеться порадувати вельмишановного Президента виступом міських школярів, мав би організувати їх розведення на спеціальних марштурках. Проте, проблему вирішили «як завжди». Отже, зі слів тих же батьків, класним керівникам було доручено напередодні урочистостей провести батьківські збори для вирішення питання: хто з батьків, як і коли буде розвозити дітей по домам. І це при тому, що в понеділок - знову учбовий день і школярі мають прийти до своїх навчальних закладів із свіжою головою, готові до отримання знань.

На стадіон - як на війну

За словами студентів-волонтерів, які теж готують новий стадіон до його офіційного Дня народження, вчора Іван Куліченко особисто інспектував, як проходить підготовка «Арени Дніпра» до приїзду очільника держави. На те, що дітям не забезпечені нормальні людські умови, і що вони вже тиждень прогулюють уроки він, чомусь, уваги не звернув - або зробив вигляд, що не звернув. Я не сумніваюсь, що відкриття стадіону у неділю пройде на вищому рівні і Ющенко, безперечно, залишиться задоволеним - адже показуху забезпечили удосталь. А вже в понеділок більшість засобів масової інформації опублікують новини із назвою «Президентові сподобався дніпропетровський стадіон». Проте чи ця мета виправдовує засоби? Адже навіть на війні, де як відомо, всі засоби гарні, жінок і дітей оберігають найдужче. І тільки наш Іван Іванович використовує їх задля власного марнославства.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...