App Store Google Play

Коаліцію взялися рятувати дитячі та християнські організації

10.09.2008 20:15
Перевіряючи електронну поштову скриньку, останніми днями постійно стикаюсь із однотипними листами від прес-служб різних громадських організацій та політичних партій - всі переживають за коаліцію. Зазвичай такі прес-служби дають про себе знати декілька разів на рік: коли є нагода відкрити благодійний рахунок на допомогу Західній Україні, коли поздоровляють представників ЗМІ із Днем журналіста, або надсилають чергове анти- чи про- НАТОвське звернення. Між цими подіями політорганізації наче засинають, як ведмеді взимку. І ось для прес-служб з'явився іще один привід для піару - криза у Верховній Раді.

З того часу, як у ВР виникла загроза демократичній коаліції, лише лінивий дніпропетровський політик чи громадський діяч не взявся радити нардепам, що їм робити далі. Всі одностайно вважають себе розумнішими за київських очільників, відтак відписують купи паперу зверненнями, релізами та запрошеннями на прес-конференції. При цьому, в інформаційну війну включилися навіть дитячі, християнські та найрізноманітніші молодіжні організації.

Своє слово вирішила сказати Дніпропетровська обласна дитяча організація «Допоможемо дітям». Так, сьогодні у спілці журналістів голова цієї організації Микола Кожушко «з огляду на політичну ситуацію, що склалася в країні» презентував представникам преси чергове звернення до Президента України. У цьому зверненні дитяча організація просить Віктора Ющенка «зробити все, щоб демократична коаліція була». За словами Миколи Кожушка, в період правління коаліції життя соціально незахищених категорій дітей та молоді покращилось, підвищились виплати стипендій та зрушилось з місця питання видачі квартир дітям-сиротам. В той же час, за словами голови організації «Допоможемо дітям», переформатування коаліції у ВР, або чергові перевибори можуть спричинити затримання виплат допомоги дітям-сиротам та затримання стипендій для студентів.

За словами Миколи Кожушка, наразі з цим проблем немає, але щоб «перестрахуватися» дитяча організація просить Президента відродити демократичну коаліцію. При цьому забуваючи, що голова держави не може впливати на склад парламентської більшості - це питання між собою повинні вирішити народні депутати.

Презентуючи звернення до Президента, голова «Допоможемо дітям» доцільно зауважив, що «ніхто не має права примушувати дітей приймати участь у політичних акціях та мітингах». Дійсно, депутатам - депутатське, дітям - дитяче. Чому ж тоді вельмишановний голова дитячої організації влаштовує прес-конференцію на подібну тему і дає поради Президентові, як йому далі діяти?

«Допоможемо дітям» виявилася не єдиною молодіжною організацією, яка звернулася до Президента з подібним проханням. Так дніпропетровська «Батьківщина молода» надіслала пану Ющенко подібного листа, в якому, зокрема, говориться «Ви маєте вплинути на Вашу фракцію у парламенті, на політичний блок «Наша Україна - Народна Самооборона», який йшов на вибори під Вашим проводом, під Вашим ім'ям, який без Вашого погодження або погодження Вашого Секретаріату не робить й кроку». При цьому, не забуваючи також похвалити роботу демократичної коаліції: «за останній рік ситуація почала змінюватися на краще: відновлено цілорічний пільговий проїзд для студентів, запроваджено систему зовнішнього незалежного оцінювання знань, відбувається відчутне покращення матеріально-технічної бази студентських гуртожитків та вищих навчальних закладів України, а головне - вперше за часів незалежності студентська стипендія практично зрівнялася з прожитковим мінімумом і сьогодні дорівнює 530 гривень!!!» - говориться у зверненні. Також вказано, що його підтримали більше 10 всеукраїнських молодіжних громадських організацій, серед яких «Спілка молодих християн України», «Українська молодіжна інформаційна агенція». Молоді БЮТівці пішли ще далі - вони навіть почали збирати підписи серед студентів різних вузів Дніпропетровська під цим відкритим листом до Президента.

Не примусила на себе чекати і офіційна заява Дніпропетровської групи народних депутатів України від БЮТ. Щоправда, нардепи звертаються вже не до Президента, а до простого дніпропетровського народу, звинувачуючи все того ж багатостраждального Президента у розвалі коаліції. Зокрема, в заяві говориться, що «демократична коаліція у Верховній Раді зруйнована за особистим дорученням Президента Віктора Ющенка. БЮТ жодним чином не причетний до розвалу демократичної коаліції, адже з неї вийшли депутати фракції НУНС за особистим наполяганням Віктора Ющенка та Віктора Балоги».

Натомість Дніпропетровській «Нашій Україні» теж сидіти, склавши руки, не приходиться. Вчора серед дніпропетровських ЗМІ анонімним відправником було розповсюджене розпорядження «для службового використання», начебто видане головою Дніпропетровської обласної організації «Нашої України» Віктором Гноєвим. У розпорядженні, зокрема, говорилося, що «Збереження демократичної коаліції для нас (НСНУ) не є принциповим та головним завданням, головна мета - ймовірні дострокові вибори Верховної Ради України, на які ми (НУ) підемо в якості єдиної опозиційної сили, яка не зрадила своїх виборців».

Окрім того, в розповсюдженому документі йдеться про те, що керівні органи Народного Союзу «Наша Україна» начебто забороняють депутатам та партійцям «Нашої України» виступати зі спільними заявами з представниками БЮТ.
Вчора після отримання даного електронного листа, декілька інтернет-змі «впіймалися» та опублікували ці неперевірені дані. Сьогодні ж офіційна прес-служба «Нашої України» повідомила ЗМІ, що це була фальшивка і що «Жодних розпоряджень Центрального виконкому та голови обласної організації Народного Союзу «Наша Україна», які вимагають від членів партії керуватися у своїй діяльності подвійними стандартами не було і бути не могло».

На черзі, вже завтра, свої поради нардепам та Президенту на черговій прес-конференції даватиме Дніпропетровський осередок Української народної партії. Народний депутат Іван Заєць висловить свою думку щодо причин розпаду Демократичної коаліції.

Все вказує на те, що коаліційна війна у Києві перетворилася на локальні інформаційні війни на місцях. Шкода, що у Дніпропетровську в цю війну були затягнуті навіть дитячі та християнські організації, які, здавалось би, повинні займатися зовсім іншими справами, аніж давати поради київським політикам. Проте, після масштабного піару дніпропетровських організацій на західноукраїнській повені та війні в Грузії, події у ВР виглядають вже не найбруднішим приводом для самопіару. А тим часом, про справжні проблеми міста та країни наші партійці якось забули, бо в цьому випадку треба якось діяти. А реально щось робити не хочеться, бо надсилати звернення, листи та прохання набагато легше і дешевше. Цікаво, чи з'явиться робота у прес-служб подібних організацій до наступного Дня журналіста?

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...