App Store Google Play

"Чим би дитина не тішилась..."

08.09.2008 15:49
Для того, аби стати популярним у нашому місті, "громадському діячеві" достатньо лише розжитися титульними списками будинків, у яких міське житлоуправління проводить планові ремонти за бюджетний кошт. Потім - проїхатись цими адресами, зібрати мешканці та записати усі заслуги на себе. Технологія діє безвідмовно.

Принаймні, саме таким чином проводиться "публічна діяльність" широко розрекламованої організації "Самопомощь" та її керівника пана Карпенка.

Почитавши газетні статті хочеться плакати від зворушливого видовища: скрізь він встиг, покивав комунальникам пальцем, і скрізь жеківці його злякалися і вмить кинулись щось ремонтувати. Ну чим не народний герой та літописець билинний Сергій світ Русланович з усія своєю "самодопомогою"!

Це якщо рекламні сюжети дивитися та рекламні статті читати. Дійсність же від реклами відрізняється, причому кардинально.

Мешканці будинку № 12, що на другій Тополі, облагодіяні візитом "Самопомощи", щиро не відають, що вартість заміни каналізаційних випусків починається від 30 тисяч гривень, що ЖЕК отримав ці гроші не від Карпенка, а з міського бюджеу, і що отримав він їх лише тому, що спромігся переконати депутатів та міське житлоуправління у необхідності внесення цього капремонту у титульний список 2008 року. Кошти виділили - роботи виконали. Чи варто пояснювати, що у черзі на такий самий ремонт наразі стоять ще двадцять будинків на Тополях і що черга до них дійде ген коли!

Втім, ніхто і не пояснює усе це мешканцям. Замість пояснень пропонують фокус, гідний ілюзіоніста: приїхали телекамери, привезли з собою Карпенка, дали усьому цьому назву "самодопомога" та торочать усьому місту, що "ремонт виконаний виключно завдяки Карпенку".

Ну, Карпенко - той не червоніє, а журналістам не звикати до подібного штукарства - саме так народжуються роздмухані громадські авторитети.

Аналогічна ситуація сталася також в будинках по проспекту Кірова, 40-42а, в яких чавунні каналізаційні труби просто вкрали. А ЖЕК змушений був вишукувати кошти, відкачувати воду та встановлювати нові пластикові труби. Не встигли жеківські працівники й руки помити після трудів праведних, аж гульк - знову рекламна акція. І знову у той самий спосіб: телекамери, Карпенко, журналісти, активісти... І усі волають у мікрофони, приписуючи комунальні перемоги Карпенку з "Самопомощью". Замість того, аби бодай раз просто надати цю допомогу.

Уся ця бурхлива "громадська" метушня спрямована ніяк не на корисну справу, а на продукування ілюзій. От вже дійсно, що від одного будинкового комітету реальної допомоги більше, аніж від десятка замовлених статей та відео сюжетів.

Як я випадково дізналася, ані в ЖЕКи, ані в міське житлове управління від "Самопомощи" не надійшло жодної офіційної заяви щодо комунальних проблем, щодо необхідності проведення термінового ремонту, або ліквідації наслідків аварії! От і виходить, що люди приїхали, помітингували перед камерами та... поїхали, нічогісінько окрім реклами по собі не лишивши. Яких же заходів має вжити житлове управління, якщо мітингувальники не надають йому жодної інформації стосовно проблем будинку, або халтури з боку ЖЕКу. Чи може усім комунальникам слід всістися перед телевізором та відстежувати рекламу "Самопомощи"?

Решта інших громадських діячів хоча б листи та заяви залишають о собі, помічники ж Карпенка лише повітря коливають. Дивно, адже сам Сергій Русланович - поважний юрист, то невже ж про ціну офіційного паперу не обізнаний?

Втім, можливо він і правий. Мабуть неабияк дивно виглядало б, якби "громадський діяч" Карпенко писав скаргу чиновникові Карпенку в мерію, у якій сам він і служить на посаді заступника мера з правових питань. Отже, цілком логічним є те, що уся громадська діяльність Сергія Руслановича має лише один зміст - рекламний, та лише одну форму - форму ілюзій.

Визнаймо, що 90% багатоповерхівок міста знаходяться у вкрай жалюгідному стані. Кожен будинок має проблеми: у кого з ліфтом, у кого з внутрішньо будинковими мережами, у кого - з покрівлею, або опаленням...І для того, аби реально допомогти громадянам, чиновникові такого рангу можна і не брати участь у клоунських мандрівках дворами. Достатньо лише попрацювати на своєму робочому місці, відпрацювати механізм юридичного та комунального захисту населення від свавілля та безгрішшя житлово-комунального господарства. Все дуже просто: якщо юридичне управління міськради не візуватиме проекти рішень про роздачу міської землі без аукціонів - тоді до фонду капітального ремонту житлових будинків впродовж року вдасться зібрати сотні мільйонів гривень. Оце було б не ілюзією піклування про народ, оце була б справжня допомога.

Нажаль, подібні "громадські організації" не лише займаються саморекламою, але завдають міській громаді неабиякої шкоди. Вони задурюють голови мешканцям, створюючи у них небезпечну ілюзію сто воно того, що відповідальність за власний будинок можна перекласти на будь-кого. І замість бажання об'єднуватись в ОСІБ та створювати будинкові комітети, у мешканців виникає потреба сидіти на ослінчиках та чекати на пришестя чергового Христа-спасителя.

Комунальна тематика, нажаль залишається найбільш меткою розмінною передвиборною монетою, якою партії та "діячі від громади" заробляють собі "на життя" голоси мешканців.

P.S.: Щойно надійшла інформація стосовно подібної ілюзіоністської діяльності ще однієї організації громадських діячі - "Громадської сили". Депутати міськради вирішили витратити залишки своїх "депутатських" бюджетних коштів на ремонт певної частини внутрішньо квартальних доріг. Довідавшись про це, активісти "Громадської сили" взялися збирати мешканців кварталів-"щасливців" та тішити народ "своєю ініціативою" по ремонту доріг. Знову-таки: ілюзії та опіум для народу.

 

Газета "Горожанин"

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...