App Store Google Play

В активного члена ПР в руках земля горить

03.09.2008 01:22
Коли малим дітям не подобається хід гри, в якій вони беруть участь, вони перевертають дошку, зсипаючи докупи або просто долі свої і чужі фішки, щоб ніхто не програв. Коли дорослим дядям не подобається хід гри, або існує пекуче бажання переграти все на свою користь, за будь-яку ціну і не враховуючи правила, вони починають підпалювати - хто чужі автомобілі й офіси, а хто й архіви. Наприклад, міського управління земельних ресурсів. Це стає, коли ставка в грі - вже навіть не мільйони, а власне, і не тільки, життя, коли закони не писані, і не тому що ти - дурак, а тому що навколо бєспрєдел.

Пожежа 4 серпня в УЗР Дніпропетровська одразу викликала дуже багато питань - чому могло зайнятися приміщення, в якому нікого не було і яке було знеструмлене? Кому це вигідно і, саме найголовніше, хто за це відповість? На більшість із них почав давати відповіді саме той, хто мав би відповісти, а саме голова злощасного управління Євген Бачев. Причому почав, прямо тоді, коли все горіло. А горіло знатно і довго, так щоб без шансів для папірців в архівах. Бо наші пожежники коли хочуть, щоб згасло, і приїдуть швидко і загасять ловко. А от коли щось таки має згоріти, вже повірте, згорить до цурки.

От і цього разу життєрадісний пан Бачев, поглядаючи на димок з вікон і вовтузню пожежників з довжелезною драбиною, був впевнений, що згорить усе. А тому заливався, як соловей. "Не переживайте, ніхто не постраждав! Всі ще о 15:00 були розпущені додому". - "А чому?" - "А будівля знеструмлена, робити без світла все одно нічого. Останній вийшов о 17:20, записано на вахті". Чи то підлеглі такі слухняні в пана Бачева, чи записи ті виконуються "за звичкою". Та і відсутність постраждалих водночас означала одночасну відсутність свідків... але хіба це вже кого цікавило після наступних шедеврів чиновника.

Спочатку пан Бачев назвав безглуздістю одну з версій комісії, що взялася за розслідування причин і наслідків пожежі, а саме найбільш кричущої версії про підпал. "Та ні, що ви! Це проводка замкнула". Про замкнення проводки в знеструмленому приміщенні навіть не хочеться коментувати. Тому що далі "земельний господар" "відпалив по-повній": "відновити земельну та геодезичну документацію можна буде без особливих труднощів або за тими примірниками документів, що залишилися у фізичних та юридичних осіб - власників землі, а також за копіями, що з 2006 року зберігаються в земельному управлінні міськради".

Мало того, що поки ви самі не принесете в Управління земельних ресурсів свідоцтво про приватизацію, відведення чи оренду земельної ділянки, вона буде вважатися... скажімо так "нічийною", а тому може бути відведена комусь іще. Ви просто уявіть, яка кількість людей, особливо старшого покоління, які будувалися і купували будинки років 20-40 тому, нікуди не піде і нічого не понесе! Тобто архів відновити неможливо. А може просто непотрібно?

Але оптимізм - це наше всьо! За два дні на чергову сесію міськради Євген Бачев з'явився настільки щасливим і усміхненим, що деякі з його колег навіть дивувалися "Женя, чому ти радієш? В тебе ж проблеми!?" "Та немає в мене проблем, в мене все гаразд" - запевняв погорілець. Можливо, оптимізм пояснювався новою вигадкою - "Основна інформація, необхідна для прийняття рішень, збереглася на електронних носіях". Не буду нагадувати чиновнику з десятилітнім стажем, що цифрові копії будь-чого не є доказом в суді будь-чиїх прав чи тверджень. Навіть фотокопії, не скріплені нотаріально, є просто папірцями. Які рішення пан Бачев збирається за ними приймати і в чиїх інтересах - найбільше питання "пожежної епопеї". Чиїх же ви будете, пан Бачев, для кого так стараєтеся, підставляючись прямо на робочому місці?

Не перший рік містом ходять плітки про неабияку дружбу голови УЗР з відомими народними депутатами від БЮТ, тоді ще депутатами міськради, яка активізувалася в 2005 році, а сьогодні відновилася з новим натхненням. Пам'ятають всі також і вислів пана Бачева "я - активний член Партії регіонів!", розповсюджений ЗМІ після виборів 2006 року. Власне ця сама партія під своїми прапорами, а точніше за своїми списками, і привела його вкотре до зали засідань міськради і має відповідати за усі бачевські витівеньки включно з останнім його «отжигом». ПР і БЮТ - несумісні речі, вважаєте? Тільки не для пана Бачева. Він - просто депутат "від влади". Таємний (а іноді відкритий) прихильник БЮТ за прем'єрства Тимошенко (притому обидва рази), вірний син Партії регіонів за влади Януковича. І неодмінно - успішний рибалка на водоймі земельних ресурсів, якому чим водичка мутніша, тим краще.

Архів згорів, це факт. Слідча комісія, яка дійшла висновків, що "не можна розголошувати" типу "розслідувала", підхопивши естафету пожежників, які типу "погасили". Чекаємо осені та безпрецедентного земельного перерозподілу, в якому, певен, приймуть участь і бютівці, і колеги по партії пана "активного члена", і не останній у місті "громадівець" з усією своєю "громадською силою". Грунт уже вдобрено. Вдобрено попелом архіву земельної документації за останні 50 років. І все це зробила одна людина!

Про таких вправних чоловіків раніше казали "робота горить у нього в руках". У пана Бачева в руках горить Дніпропетровська земля. Між іншим, наша з вами, громади міста. Що будемо робити?

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...