App Store Google Play

Дебати з АРКОнавтами

18.05.2008 16:58

Дискусія щодо  захоплення і руйнації дитячого майданчику на житловому масиві "Сонячний" (так званої "Балашовської гірки"), про яке ми неодноразово повідомляли, вийшла в телеефір. 17 травня в програмі "Теледабати" на 51 каналі зустрілися нарешті головні фігуранти справи: Дмитро Григор'єв керівник ТОВ "АРКА", під яке відводилася територія, Загід Краснов, депутат міськради і за дивним збігом засновник ТОВ "АРКА", координатор Форуму порятунку Дніпропетровська Любов Каптєла та координатор ГРАД Андрій Денисенко.

Запросили також представника "Дніпрогазу" - начебто пояснювати голові ініціативної групи мешканців Сонячного Наталі Дегтярь важливість магістрального газогону. Але оскільки сама пані Наталія запрошення взяти участь в програмі не отримала, отже розмовляти газовику довелося переважно самому з собою, при цьому повсякчас плутаючись в назвах та діаметрах труб, а також в термінах їх експлуатації. Але менш із ним, адже йому в дебатах була відведена суто "меблева" роль.

Ви мабуть очікуєте, що я почну розповідати, як мені це сподобалося? Та майже ніяк не сподобалося. В передачі з темою "Вся правда про Сонячний" власне самої правди було мало. При цьому по ходу передачі випливали такі цікаві факти й лунала така відверта брехня, що дебати ці навряд чи досягли головної мети, не дивлячись на зусилля А. Денисенка і Л. Каптєлої.

В початковому сюжеті улюблене місце відпочинку дітвори всього лівого берега було виставлене наркоманським притоном, небезпечним для життя і здоров'я дітей. Це мене неприємно напружило, бо ще минулого літа, як і всі останні роки, я гуляв там зі своєю власною дитиною, не спостерігаючи жодних притонів. Потім наш малошановний мер І.І. Куліченко вкотре розповів мешканцям міста, що він "ні до чого" - рішень він не приймав, зупинити їх не може - "це все депутати і їх колективна відповідальність". Замість того, щоб все ж таки з'ясувати, хто, кому і на підставі чого відвів землю рекреаційної зони, журналісти висловили сподівання, що нове дитяче містечко буде гарнішим і безпечнішим. А де воно буде? Коли?

Після інформаційного сюжету слово надали представникам правозахисних організацій. Я послухав, як о першій та четвертій годинах ночі крани і бульдозери нищили майданчик, як 1500 мешканців Сонячного протестують проти зносу дитячих атракціонів і будівництва торговельно-розважального комплексу та ще багато вбивчої інформації, яка начебто мала заставити опонентів розплакатися і покаятися у скоєному. Мені стало по-справжньому цікаво - як можна спростувати всі ці рішення судів, приписи прокуратури і рекомендації ГоловАПУ, які демонстрували Денисенко і Каптєла?

Цікавість мою почали задовольняти одразу: виявилося, що Загід Габбібулайович Краснов "сейчас" не является учредителем ООО "Арка" (!) За його твердженнями, засновником підприємства була його дружина, і то давно, і то неправда. Новітнє розуміння нормативних актів депутатом міськради мене дещо шокувало - засновники, як і батьки - вони одні, не можуть змінюватися на відміну від власників чи вчителів...

Взагалі своє знаходження в студії пан Краснов пояснював тричі і весь час по-різному. Спочатку він був там як просто "депутат горсовета от Солнечного". З цієї точки зору було цікаво слухати екзерсиси про "наркоманський притон" і "цвяхи, жодного з яких ніхто не забив в жодну з гойдалок". А хто ж іще має спецфонд і має опікуватися фарбуванням і оновленням дитячого майданчика у своєму районі як не депутат міськради, закріплений за цим районом?

Далі більше - наш депутат на час відведення землі ... взагалі не був депутатом і працював в адміністрації президента. Навіть не згадуючи про те, що депутатство не є роботою за основним місцем, слабо повірилося в те, що навіть не перебуваючи в залі засідань, непомітна скромна людина Загід Краснов не впливала на рішення міськради із земельного питання на користь ТОВ "Арка", до якого НА ТОЙ ЧАС він мав саме безпосереднє відношення. Більш того, верхом цинізму слід вважати переведення стрілок на "заклятих друзів" Загіда Геннадійовича - депутатів від БЮТ Соколова і Арутюнова, які начебто мало не подарували ТОВ "Арка" цю земельну ділянку.

Також законодавець з Сонячного порадував сентенцією про те, що обласне ГоловАПУ не має ніяких прав втручатися в будівництво в місті, а якщо в його обов'язки входить контролювати, то хай контролює, а не пише безглузді папірці. Тим більше, що "наш торговый центр есть в генплане"! От тільки що то за генплан, якого він року і коли прийнятий, так і залишилося загадкою. Вочевидь, той самий, який складає пан Афанасьєв - заступник міського голови з питань землекористування, попереднім місцем роботи якого була посада... директора ТОВ "Арка"!

Загальну веселуху вирішив підтримати і веселий представник "Дніпрогазу". Уникаючи всіляко теми зруйнованого майданчику, він декілька разів наголосив на "зачистці" території. Зокрема тому, що магістральний газогін чи то 630 чи то 500 міліметрів не може витримати "багатотонної будівлі кафе". На пряме питання ведучої Віталії Шилової, чи витримає він тиск 130-метрової башти і величезного ТРЦ, відповідь була позитивна. Такі от у нас газогони. А між іншим, навколо таких газогонів необхідно влаштовувати смугу безпеки шириною 15 метрів, щоб у разі вибуху чи викиду не постраждали люди і будівлі. Цікаво, буде проходити така смуга через надсучасний ТРЦ?

Подивившись на посадовців, директор "Арки" Григор'єв вирішив не комплексувати і просто пішов у наступ: "у нас є висновок інституту, київського, що ця рекреаційна зона - ніяка не рекреаційна, а ідеально підходить для наших цілей". Цікаво, де такі інститути? Може й мені яку довідку випишуть... дуже хочу власний ТРЦ. Дайте й мені гектар якогось парку. Наприклад Шевченко. Або можна й Глоби. Вони ідеально підійдуть для моїх цілей! Далі директор ТОВ "Арка" взагалі поставив все з ніг на голову - він чесний труженік, а всякі рейдери типу Форуму порятунку Дніпропетровська не дають нещасному працювати на землі. Точніше було б мабуть сказати "із землею", бо саме цей від бізнесу останнім часом приносить пану Краснову і його оточенню неабиякі дивіденди.

Коли здавалося, всі аргументи про "безкоштовні проїзні для діточок" та "спасіння них же від неминучої загибелі під уламками залізного майданчика" були вичерпані, досвідчений міський депутат "пішов конем", звинувативши Форум порятунку Дніпропетровська в тому, що той "підписує договори із забудовниками". Поцупивши в Сірка очі, пан Краснов розповідав, що таких угод декілька і всі вони носять комерційний характер. Та не все сталося як чекалося. Зачитавши на вимогу А. Денисенка одну з таких угод вголос, ведучій вдалося з'ясувати, що мова у ній іде про вимоги мешканців прилеглих територій до майбутнього будівництва в зовсім іншій частині міста. Зокрема, мешканці вимагали, щоб новобудова у спальному районі не використовувалася як казино, топлес-бар, цілодобова дискотека, обмежували розмір наземного паркування та змушували висадити біля новобудови певну кількість дерев та кущів. Отже, саме ті вимоги, які є втіленням прав громадян і мають бути витримані при будівництві. В чому комерція, залишилося незрозумілим.

Насамкінець стало сумно. Особливо про газогін. Особливо якщо він справді існує. З.Г. Краснов - єдиний політик усіх масштабів, який вголос піарився на трагедії на Мандриківській, давав інтерв'ю на фоні руїн, розповідав, скільки грошей він особисто роздав і скільки знедолених пригрів. Але історія нічому не вчить. Якщо будівництво ТРЦ за проектом, затвердженим ГоловАПУ міста, розпочнеться, газогін високого тиску опиниться просто посеред будмайданчика. А потім він буде ПІД БУДІВЛЕЮ ТРЦ. Звісно, що оновлювати труби в такому випадку вже ніхто не буде. Рано чи пізно Мандриківська повториться. Тільки ТРЦ - не під'їзд. В ньому можуть бути одночасно тисячі людей, серед яких багато дітей. Хто тоді згадає про маловідомого депутата міськради, який "геть тут ні до чого"? Як, в принципі, й усі "політики" в нашій маленькій банці.

Тімур Желдак для ДНІПРОГРАД

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...