App Store Google Play

ГРАД закликав мера до рішучих дій

07.05.2008 18:41

Ідея пікетування Дніпропетровського міськвиконкому, організованого Громадянським Активом Дніпра в рамках кампанії з порятунку парку Лазаря Глоби, знайшла підтримку серед небайдужих мешканців міста, журналістів та представників інших громадських організацій -  міського осередку "партії Зелених" та "Просвіти".

На 10 ранку під стінами будівлі міської ради зібралося близько 300 дніпропетровців, які планували звернутися до міського голови з вимогами відмінити незаконні розпорядження, видані його підлеглими, стосовно звільнення та призначення керівника комунального підприємства "«Центральний міський дитячий парк Лазаря Глоби», припинити та унеможливити подальші маніпуляції майном парку, для чого необхідно привести статуту КП у відповідність до норм чинного законодавства, та  сприяти наданню парку статусу пам'ятки садово-паркового мистецтва національного значення. На думку ГРАДівців, Іван Куліченко повинен втрутитися в ситуацію і довести, що в Дніпропетровську є голова, який здатен приймати рішення і нести відповідальність.

Нагадаємо, що 14 квітня Дніпропетровський обласний апеляційний суд визнав рішення Кіровського райсуду щодо заборони Борису Дєдову приймати участь в управління парком, а будь-яким чиновникам приймати рішення щодо призначення і звільнення директора парку незаконними. Отже, вже майже місяць міському голові достатньо одного розчерка пера, щоб припинити вовтузіння навколо парку і його майна. Так, суди, апеляції та касації можуть продовжуватися ще не один місяць. Але за цей час може втекти багато води. А точніше землі комунального підприємства та об"єктів на його території. Отже ГРАД закликав зробити цей єдиний розчерк і поновити Бориса Дєдова,  з яким міськвиконком має контракт, на посаді виконувача обовязків  до  рішення питання по суті.

На фоні оголошеної заздалегідь ГРАДівської акції вирішили попіаритись і менш помітні та активні політичні сили. Так на майданчику перед мерією пікетувальників зустріли близько п'яти десятків молодиків, які ховали обличчя під хустками, а поголені голови - під характерними кашкетами. Як заявив їх очильник, що представився головою міської організації "Братство" Андрієм Тарновим, матері, діти, ветерани і Бог, який з ними, у такий спосіб протестують проти перебування на посаді директора парку ім.Глоби Бориса Дєдова.

"Братчики", найстаршому з яких на вигляд було близько 22 років,  намагалися перекричати виступи координаторів ГРАДу, скандуючи "Выгоним Дедова скорей - дети будут здоровей», «С нами Бог» та шедевр богобоязливості "Пытать и вешать!".

Нагадаємо, що активними однодумцями агресивно-радикального "Братства" є також заступник міського голови Ірина Зайцева, депутат міськради Вікторія Перебийніс та начальник управління культури та мистецтва - Валентина Бойко. Остання в своїй боротьбі проти Дєдова  не погребувала нічим і навіть видала незаконний наказ про його звільнення, який згодом було оскаржено в суді. З тих пір Валентина Михайлівна знаходиться у відпустці, а в парку почалося будівництво кількох кафе і ведуться розмови про зменшення його території на користь будівництва готельного комплексу.

Втім, ні галас ні провокаційні дії "братків" не завадили ГРАДівцям провести заплановане пікетування і передати міському голові лист-звернення з вимогами. Щоправда, самого Івана Куліченко на робочому місці не знайшлося, відтак до мітингувальників вийшов керуючий справами виконкому - Сергій Квітка, який прийняв звернення, зареєстрував його і обіцяв передати його особисто в руки Івану Івановичу.

Побачивши, що на них не звертають жодної уваги, та не знайшовши кращих аргументів, захисники матерів, дітей та Христа спробували закидати активістів  та координаторів ГРАДу яйцями, але оскільки "обстріл" проводився з задніх рядів, та оскільки "снайпери" не знали достеменно як виглядають координатори акції, найбільше постраждали від  цього дефіцитного продукту журналісти. Згодом ці дії братчиків гідним чином оцінила міліція, затримавши одного з порушників на 5 діб.

Примирити обидві сторони спробував представник Партії Зелених - Олексій Ангурець. Він запропонував припинити протистояння і об'єднати зусилля заради збереження парку і його зелених насаджень як історичної пам'ятки та місця відпочинку тих матерів і дітей, яких представляють активісти "Братства". Однак, цей заклик не знайшов у радикальної молоді відгуку, а оскільки яйця, вочевидь, закінчилися, хлопці обмежилися черговими образливими вигуками на адресу Дєдова і ГРАДівців.

Після того, як лист з вимогами було передано до канцелярії, актив міста організованою колоною вирушив до дирекції парку, яка розміщується в літньому театрі, щоб попередити рейдерів, які незаконно заволоділи майном громади міста, що їм не вдасться уникнути відповідальності. В  парку мітингувальники зустріли і самого Дєдова, який щодня спілкується з колективом і власними силами намагається підтримувати порядок на території та доглядати за зеленими насадженнями та тваринами. Борис Іванович подякував небайдужим дніпропетровцям за підтримку і висловив впевненість, що спільними зусиллями вдасться відвоювати парк у ненажерних чиновників-бізнесменів та повернути його у власність міської громади.

Координатор ГРАД Андрій Денисенко нагадав, що дана акція є не першою і не останьою на довгому і непростому шляху відновлення справедливості по відношенню як до окремої людини, так і до цілого комунального підприємства. Яке в свою чергу є не просто однією із служб міста, а центральним парком культури та відпочинку, місцем, куди разом з дітьми та коханими приходили милуватися природою не одне покоління дніпрян. Захистивши парк Глоби, ГРАД має за мету унеможливити на майбутнє рейдерських дій до інших комунальних підприємств у місті, на які поклали око жадібні чиновники із міської адміністрації.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...