Під час прийняття Бюджету міста на 2008 рік депутати хвалилися тим, що цьогоріч пішли на безпрецедентний крок: виділили з місцевих коштів майже 9 млн.грн. на ремонт ліфтів. Треба сказати, зробили вони це дуже вчасно, адже ще рік-два зволікання і працюючі ліфти можна було б перелічити по пальцях.
Але незважаючи на широкий розголос і доволі "кругленьку" виділену суму, дніпропетровці й досі не відчули поліпшення ситуації і ходять на свої поверхи пішки.
Чиновники з міськвиконкому пояснюють затримку з освоєнням коштів складною процедурою проведення тендерів і запевняють, що підрядника, який і буде виконувати ремонтні роботи, вже обрано, відтак в найближчі дні почнуться активні ремонтні роботи. До кінця цього місяця планується запустити аж... 15 з 230 непрацюючих ліфтів. Залишається сподіватися, що надалі робота пожвавиться, адже за таких темпів більшість дніпропетровців ризикують так і не почути цього року давно вже забутий звук працюючого ліфту.
Втім, діставатися верхніх поверхів на своїх двох змушені навіть ті мешканці, ліфти в будинках яких є технічно справними, адже майже 500 підйомників області вимкнено за борги житлово-комунальних підприємств перед Дніпрообленерго. Наразі невідомо коли ліфти відновлять свою роботу і чи відновлять взагалі.
А тим часом, плату за ліфт, винесену з 1 січня 2008 року в окремий платіж, збирають з дніпропетровців і ЖЕКи і Дніпроліфт. Мешканці дніпропетровських багатоповерхівок вже навіть отримали від Дніпроліфта повідомлення про заборгованість за послуги користування ліфтом. Подекуди подібні папірці познаходили в своїх поштових скриньках навіть жителі квартир, розташованих на других поверхах і які не мають не лише необхідності користуватися ліфтом, але й кнопки виклику на поверсі!
Міськрада самовпевнено і недалекоглядно прийняла рішення про виведення плати за ліфт в окремий тариф, не подбавши про забезпечення його виконання. Так, наразі виконавцем послуги вважаєтся Дніпроліфт, однак договори у мешканців підписані лише з ЖЕКами, отже рахунки виставляють обидві організації. Але хто ж насправді відповідає за якість послуги і кому тепер телефонувати, якщо ви, наприклад, "застрягли" в ліфті - залишається невідомим. ЖЕКи кивають на Дніпроліфт, а ті, в свою чергу, на ЖЕКи. Досі незрозумілою також є ситуація з субсидіями на цей вид комунальних послуг, адже не кожен пенсіонер може сплатити означену суму, тим більше, що розрахована вона виходячи не з кількості осіб, що мешкають в квартирі, а... залежно від кількості квадратних метрів.
На думку голови профсоюзу працівників сфери підприємництва - Клавдії Крещук, рішення, прийняте міською радою, є незаконним, оскільки в даному випадку порушується низка законів України, а також права споживачів, і є всі підстави для звернення до прокуратури з метою його оскарження.
У виграші наразі лише щасливі власники квартир у новобудовах. Міська архітектурна інспекція заборонила здавати забудовникам будинки, в яких не запущені ліфти. Хоча, уявити собі, що мешканці Башт, або інших елітних новобудов ходять пішки на свій -надцятий поверх - дуже важко.
Ірина Желдак