App Store Google Play

Секретаріат президента намагається дискредитувати Верховну Раду

29.02.2008 16:31

«Дніпровський Юридичний вісник» звернувся до Андрія Портнова, відомого юриста і народного депутата України (БЮТ) із низкою найактуальніших, на нашу думку, політико-правових питань сьогоднішнього дня. Відповіді на них - у ексклюзивному інтерв'ю.  

- Наше перше запитання про те, як Ви розцінюєте дії Генерального прокурора Олександра Медведька у кримінальній справі відносно Супруненка і Комарницького. Як відомо, генпрокурор особисто закрив справу відносно конкретних встановлених осіб і порушив так звану «фактову».

- Ця справа дійсно набула широкого резонансу. Насамперед це пояснюється тим, що дії Генерального прокурора у даній справі є безпрецедентними. Ми звернулися за спеціальною довідкою до статистичних підрозділів правоохоронних органів і виявили, що за всю новітню історію не було ще жодного випадку, коли Генеральний прокурор особисто закривав чи перекваліфіковував справи про розбійні напади. З'являється закономірне запитання: яким мав бути тиск на Генерального прокурора, щоб він особисто втрутився у розслідування кримінальної справи по розбійному нападу? Давайте подивимося, хто фігуранти цієї справи: це зять міського голови Києва В'ячеслав Супруненко та лідер фракції Блоку Черновецького Денис Комарницький. Потерпілий вказує на цих двох осіб, є також свідки злочину, медичні довідки, результати експертиз. При наявності такої кількості доказів Олександр Медведько закрив цю справу. Ми вимагатимемо, щоб Генеральний прокурор відповів нам, з яких причин він це зробив, до кого він ходив на Банкову, чи інструктували його Балога і Пукшин (заступник Голови Секретаріату президента)?Я піднімаю ці питання, тому що нам достеменне відомо, хто інструктує  Генерального прокурора у справі Супруненка-Комарницького.  Всі вказівки з цього приводу надходять від заступника Голови Секретаріату президента Ігоря Пукшина. Тому ми обов'язково запитаємо і у Пукшина, і у Балоги, чому вони кришують  справи, пов'язані з земельними крадіжками, з крадіжками лісу, з розбійними нападами, де фігурують люди з оточення Київського міського голови Леоніда Черновецького. Я впевнений, що Черновецький  позбудеться своєї посади уже найближчим часом.

- Як Ви ставитеся до роботи створеної президентом Національної конституційної ради і чи має перспективу втілення ініціатива Віктора Ющенка щодо затвердження нової Конституції на всеукраїнському референдумі?

- Я розділив би це питання на дві частини.Як працює Конституційна Рада? Вона зібралася всього один раз, і це засідання не дало жодного результату. Ідею створення цього органу можна вважати позитивною, але позиція Президента, оприлюднена у газеті «Дзеркало тижня», зводить роботу конституційної ради нанівець. Віктор Ющенко у своїй публікації наголосив, що у разі, коли парламент не буде працювати, він проведе Конституцію на референдумі без парламентської імплементації. Тобто, Президент дав месидж, після якого уже ніхто не вірить у те, що Національна конституційна рада зможе працювати. Неправильний вектор розвитку ситуації заданий ще до того, як фахівці-правники, науковці і політики визначилися, якою має бути Конституція. По-друге, ми вважаємо, що будь-яка спроба вирішити питання ухвалення нової Конституції без участі Верховної Ради є незаконною. Ми також не сумніваємося в тому, що Секретаріат президента намагається всіма способами дискредитувати Верховну Раду саме для того, щоб прийняти Конституцію на референдумі, як це було, до речі, у Російській Федерації у 1993 році. Тоді президент Єльцин затвердив нову конституцію, що діє і досі, в обхід законодавчого органу, на референдумі. У Конституції можна написати, що депутатів має бути не чотириста п'ятдесят, як зараз, а всього п'ятдесят; що їх зарплатня не може перевищувати 100 гривень, і така Конституція пройде на референдумі, бо більшість громадян негативно ставиться до депутатів. У ній, приміром, буде написано, що президент особисто призначає прем'єр-міністра, всіх міністрів, начальників обласних, районних і міських управлінь внутрішніх справ, дільничних міліціонерів... Я не вважаю, що така Конституція піде комусь на користь. Це шлях до тоталітарної держави.

- Наступне питання політичне і стосується Вас особисто. Як Ви розцінюєте рішення Львівської міської ради про те, що Ви, на думку місцевих депутатів, не в повній мірі відповідаєте ідеалам помаранчевої революції?

- Я згоден із депутатами Львівської міської ради: я справді не відповідаю ідеалам помаранчевої революції, але водночас хочу запитати: А хто ж тут відповідає цим ідеалам? Особливо якщо звернути увагу на самих депутатів Львівської міської ради, які разом з мером міста Андрієм Садовим розкрадають землі і міські ресурси, не виконали жодної своєї обіцянки і мають у місті настільки низький рейтинг, що навряд чи зможуть коли-небудь продовжити політичну кар'єру.

- Фонд державного майна досі очолює Валентина Семенюк-Самсоненко, хоча Ваша кандидатура на цей пост ще 14 січня була внесена до парламенту. Чи зможе ФДМ під керівництвом Семенюк виконати урядову програму приватизації?

- Ми вважаємо, що Програма приватизації, затверджена Урядом, не може бути виконана при нинішньому керівництві Фонду держмайна. Ми неодноразово заявляли про свої претензії до керівництва цього державного органу, і я впевнений, що об'єктивну оцінку його діяльності слід чекати від парламенту, Уряду та правоохоронних органів. Я не буду критикувати Валентину Семенюк: це неетично, адже моя кандидатура на цю посаду знаходиться зараз у Верховній Раді. Єдине, про що слід говорити, це те, що судами, в тому числі Верховним Судом України, неодноразово встановлено незаконність приватизації цілої низки об'єктів державної власності. Саме тому парламент найближчим часом повинен прийняти цілу низку фундаментальних законодавчих актів, серед яких будуть Державна програма приватизації, зміни до закону «Про приватизацію», «Про банкрутство», «Про управління об'єктами державної власності» та ін. Ці законодавчі зміни потрібні для того, щоб процес приватизації пішов на користь людям, які працюють на цих підприємствах, а також членам територіальних громад відповідних місцевостей. Ми готові до цієї роботи, якщо парламент прийме відповідне кадрове рішення. Наразі ж займаємося політичними питаннями.

Питання ставив Олег Карпинець

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...