App Store Google Play

З Новим Бюджетом Криси!

07.02.2008 17:09

Напрочуд теплим та сонячним передноворічним за китайським стилем ранком під стінами міськради було людно. Це давало надію на те, що довгоочікуваний бюджет міста нарешті буде затверджений, адже далі тягнути було вже не можна: усі можливі терміни давно спливли. І навіть 15% від попереднього бюджету, які дозволяється витратити, якщо новий кошторис міста не затверджений, вже скінчилися. Анонсована сесія, на якій мали бути затверджені план соціально-економічного розвитку міста та бюджет, двічі переносилася через суперечки в комісіях. А під Новий Рік, як кажуть, збувається усе, що бажається! Оскільки два нових роки - 31 грудня ні 14 січня - депутати не використали, залишається одна надія на початок року Щура.

За традицією, біля входу в будівлю міської ради депутатів зустрічали мітингувальники з не менш традиційними гаслами: "Горсовет -  в отставку!". КУНівці висловлювали незадоволення мовною політикою ради та руйнуванням дитячих майданчиків і зон відпочинку, НУНСівці - підвищенням тарифів на проїзд в маршрутках. Окремою групкою стояли працівники колективу Дніпрофарм, які внаслідок рейдерського захоплення їх підприємства, опинилися просто на вулиці. Втім, схоже, що ніхто, окрім журналістів, не звертав на мітингувальників уваги.

Плани у депутатів були наполеонівськими: окрім бюджету та плану соціально-економічного розвитку, передбачалося розглянути ще цілу низку питань, деякі доповнення до порядку денного вносилися вже в залі. Фракція Партії Регіонів разом з фракцією Компартії вимагала звіту щодо ситуації з Дитячим світом, який сьогодні вже обнесено будівельним парканом, хоча дозволу на початок робіт міська рада не давала. Ці ж дві фракції вимагали прийняти звернення до центральної влади з вимогами скасувати постанову про обов'язкове дублювання фільмів українською мовою. Вочевидь, міськрада поставила собі за мету  встановити рекорд з працьовитості і здивувати виборців масштабом питань...

З обговорення власне бюджету та програми соціально-економічного розвитку Дніпропетровська на 2008 рік було зрозуміло, що проекти документів заздалегідь були узгоджені з усіма фракціями, не дарма так тягнули з винесенням їх на сесію. У своїх виступах депутати звертали увагу на певні недоліки, але в цілому проект схвалювали.

Цьогорічний бюджет і справді виявився більш вдалим, аніж 2007 року. Може то перший млинець минулого року виявився комом, а може молодим депутатам бракувало досвіду. Щоправда назвати і цей, відносно вдалий варіант, бюджетом розвитку міста - не можна навіть умовно. Як і державний, бюджет міста - цілком соціально-орієнтований. Так, передбачене підвищене фінансування соціальних програм, збільшення субсидій на харчування дітей в школах та дитсадках, а діти шкільного віку  з малозабезпечених або багатодітних сімей (часто це синоніми), отримуватимуть на харчування вполовину більше - 5 грн замість тогорічних 3,5. Майже вдвічі збільшується фінансування не утримання хворих у лікарнях та на перев'язочні матеріали. Передбачається також реконструкція спортивних зал у школах, ремонт кінно-спортивної бази та закупівля музичних інструментів в музичні школи міста. Загалом, витрати на освіту та на охорону здоров'я становлять більше половини від усіх витрат.

У порівнянні з минулим роком, доходна частина бюджету збільшилася на 48%, загальна ж сума становить 1 млрд 322 млн гривень і це -  без врахування субвенцій з обласного та державного бюджетів. Таке суттєве зростання доходів міста депутатський корпус, природно, приписав до власних досягнень, нещадно розкритикувавши дії центральних органів влади. Щоправда, підстави для невдоволення є, і досить серйозні, адже цього року й без того чималі вилучення до державного бюджету зросли майже вдвічі! Тепер Дніпропетровськ змушений буде віддати в загальну скарбничку цілих 290 млн! Невгамовний депутат-комуніст Воробйов не зміг подолати праведний гнів і висловив глибоке обурення тим, що за наші кошти такі депресивні регіони як Івано-Франківськ та Львів виплачують пенсії ветеранам УПА. Його підтримали і решта колег по коаліції, заявивши, що міська рада витратила б ці кошти з більшою користю, особливо враховуючи астрономічні витрати, пов'язані з підготовкою до Євро-2012. Після нетривалого обговорення було прийняте рішення звернутися до Верховної Ради з проханням звільнити Дніпропетровськ від вилучень коштів на користь держбюджету, або хоча б зменшити їх обсяги, на період підготовки до Євро-2012. Оскільки наше місто є одним з основних "донорів" держбюджету, і враховуючи амбітні плани Уряду по його виконанню, навряд чи варто сподіватися на позитивне рішення Ради. Максимум, що можуть отримати підписанти - дружню пораду від Юлії Володимирівни шукати гроші у себе під ногами. Тобто запровадити нарешті практику земельних аукціонів, саботування яких минулого року коштувало місту близько 3 млрд. недоотриманих гривень.

Не обійшлося й без суперечок: БЮТівці, яких коаліція "Родной Днепропетровск", вочевидь, не допустила до формування бюджету, протягом усього обговорення зберігали мовчання, і лише Тарас Жуков виступив з досить в'ялою критикою щодо недостатнього фінансування транспортників. Втім, було б дивним, якби заступник голови правління АТП захищав би, скажімо, інтереси акторів муніципальних театрів, або освітян, або задовольнився виділеними 11 мільйонами грн. 

Друга суперечка ледь не зірвала прийняття бюджету. Євген Морозенко, представник ПР, наполягав на негайному перегляді ставок земельного податку та вартості  оренди землі. Втім, ця пропозиція не знайшла підтримки навіть серед його колег по фракції. Голосування довело, що більшість депутатів воліють переглянути ставки і врегулювати земельні відносини згідно прийнятого на попередній позачерговій сесії рішення і у спосіб, який не викликав би заперечень з боку закону. Піклування пана Морозенко про зниження земельного податку теж зрозуміле, адже він неабияк страждає від необхідності платити за землю, адже є головою правління Дніпропетровського агрегатного заводу, 25% якого він нещодавно викупив у держави за два мільйони грн.

За кілька хвилин до перерви бюджет нарешті було затверджено, причому депутати прийняли рішення переглянути його наприкінці березня, після внесення змін до  держбюджету.

Подарунок напередодні Китайського Нового Року депутатський корпус зробив не лише дніпропетровцям, презентувавши їм свіженький, ще теплий і трішечки сирий бюджет, а й міському голові. Згідно прийнятого рішення, Іван Іванович "за високі досягнення у роботі" отримуватиме премію у розмірі 100% від окладу, а оклад в свою чергу збільшиться на 50%. Збільшення окладу також заробили своєю самовідданою працею і кілька замів міського голови, секретар, та керуючий справами виконкому.

Після перерви, яка затягнулася більше, ніж на годину, ентузіазму і бажання продовжувати роботу у стомлених дебатами депутатів істотно поменшало. Так само зменшилася і їх кількість у сесійній залі: замість 84 зареєстрованих на початку сесії, після перерви з третього разу вдалося нарахувати 63 людини. А оскільки деякі депутати воліли не брати участь у голосуваннях, прийняття рішень ускладнилось настільки, що суто технічне питання про передачу будівлі суду Індустріального району з комунальної у державну власність двічі не набирало достатньої кількості голосів. Під час вимушеної 20 хвилинної перерви керівники фракцій не змогли відшукати втікачів і повернути їх на місця, відтак продовжити засідання вирішили за тиждень, напередодні Дня Закоханих.

Запланований рекорд "накрився", новорічного дива не сталося.

З Новим роком! Дасть Щур, все в нас збудеться: і бюджет перевиконаємо, і аукціони започаткуємо, і рейдерів переможемо, і суду Індустріальному догодимо. І нехай щури не надто симпатичні, зате розумні, працьовиті  і наполегливі. Майже як наші депутати.

 

Ірина Желдак для ДНІПРОГРАД

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...