App Store Google Play

Солдат спить - служба йде!

24.01.2008 00:31
Рішення скликати позачергову сесію Дніпропетровської міської ради було прийняте міським головою і опубліковане на сайті буквально за півдоби до власне її проведення. Скликали ж її на вимогу 41 депутата і розглянути передбачалося усього одне питання, яке випливло зненацька.

Сонні невдоволені "авралом" депутати потроху сходилися до сесійної зали, але побачивши телекамери, звично підтягувалися і посміхалися. Мабуть саме через ці камери рада в чергове не спромоглася спрацювати чітко і скоординовано, зате лідери фракцій із задоволенням піарилися, даючи в перерві інтерв'ю журналістам.

Власне, було зрозуміло, що далеко не всі депутати розуміли про що йде мова, адже як і завжди, частина обранців проігнорувала засідання постійних комісій, які були скликані напередодні так само в "пожежному" порядку. Тому після майже двох годин безплідних суперечок і звинувачень, під час перерви, представниці БЮТ Т.Р.Кривошеєвій разом із начальником управління земельних ресурсів Є.Ю.Зайцем довелося провести бліц-лікбез, який зібрав чималеньку аудиторію бажаючих дізнатися нарешті, що ж відбувається.

Саме ж питання було надзвичайно важливим, адже стосувалося буквально кожного мешканця Дніпропетровська. Річ у тім, що в Законі Про Державний Бюджет України на 2008 рік є одне нововведення: вказівка на те, що річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або  комунальній  власності, не може бути меншою трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю". Цим же законом передбачене і встановлення розміру земельного податку, який складається з оціночної вартості землі, помноженої на коефіцієнт, розрахований окремо для кожного підприємства в залежності від виду діяльності. Коефіцієнти були затверджені Дніпропетровською міською радою ще в грудні 2006 року і становили від 0,03 для житлового фонду, 1 для підприємств та установ, що надають послуги населенню, і до 6. Найвищий коефіцієнт було встановлено для таких видів діяльності як гральні автомати та букмекерські контори, що, безперечно справедливо і економічно доцільно, з огляду на їх постійно зростаючу кількість. Кожні сім років повинна проводитися передбачена Законодавством грошова оцінка земель, що і було зроблено минулого року київськими фахівцями. Міська рада затвердила нову обґрунтовану та ретельно вирахувану вартість одного квадратного метра землі, яка знаходиться в комунальній власності - 237,36 грн., це майже вдвічі більше, ніж було раніше.

Все, що від них вимагалося, депутати зробили і з чистою совістю пішли на різдвяні канікули і ознайомитись із прийнятим 29 грудня Верховною радою Законом про Бюджет нікому не прийшло в голову. Аж поки на засідання виконкому не завітали представники податкової інспекції і представники підприємств-платників податку на землю. Зрозуміло, що не чаювати, а розв'язувати конфліктну ситуацію. Платники податків були ошелешені цифрами, які виставила їм податкова, адже вони були подекуди в шість разів більшими, ніж завжди, податківці ж справедливо посилалися на новий бюджет. Після підрахунків, чиновники взялися за голову: вартість земельного метра, який і без того виріс удвічі, тепер необхідно помножити не лише на відповідний коефіцієнт, а ще й на три, як йдеться в Законі про Бюджет.

Директори підприємств, у тому числі і транспортних, які до початку 2008 року були взагалі звільнені від сплати земельного податку, почали погрожувати в кращому випадку - страйками, в гіршому - зростанням ціни на товари і послуги, оскільки збільшення сплати податку автоматично збільшує їх собівартість. Можна лише уявити, який вир емоцій це викликало би у дніпропетровців.

Ось чому сесія 23 січня скликалася так терміново: в проекті рішення передбачалося призупинити дію регуляторного акту, яким на місцевому рівні встановлювалися вищезгадані коефіцієнти і виробити подальший план дій.

Цей план мав певні застереження з боку юридичного відділу, який наполягав на тому, що правильніше було б повністю скасувати дію цього регулятивного акту, але за підрахунками професійних чиновників з міської ради ця процедура зайняла би як мінімум місяць. А діяти треба було терміново. Зрозуміло, що під час призупинення дії коефіцієнтів усі платники податку автоматично починають сплачувати його в трикратному розмірі, що в даному випадку на руку тим же власникам гральних автоматів, податкова ставка для яких зменшується, і навпаки: вона є практично вбивчою для підприємств промисловості, які, як правило, розташовані на чималенькій території і похвалитися надприбутками не можуть.

Так, своє занепокоєння ситуацією, що склалася, висловив присутній на сесії голова Дніпропетровської міської Асоціації промисловців та підприємців В.В. Чумак, його підтримала войовничо налаштована голова координаційної ради профспілок міста, яка пообіцяла депутатам міськради "адекватну відповідь" з боку своєї організації. В перерві депутат-БЮТівець Т.Г. Жуков бідкався на й без того збиткову діяльність транспортних підприємств в місті і не виключив чергового підвищення цін на проїзд у разі збільшення податкових зборів.

Усім було зрозуміло, що питання необхідно вирішити негайно і максимально заспокоїти і промисловців і транспортників, але наші місцеві депутати, в чергове не змогли відмовити собі в задоволенні повернути питання в політичну площину і замість конструктивних дій протягом двох годин виступаючі видали на гора кілька гучних, але безглуздих, як для ситуації, що склалася, пропозицій. Так, головний регіонал О.М. Тішкін погодився з тим, що призупиняти рішення міськради від 2006 року необхідно, але принагідно розкритикував Бюджет 2008 загалом, натякнувши навіть на його неконституційність, оскільки він передбачає автоматичні зміни до певних Законів. Олексій Миколайович назвав Бюджет "революційною інновацією Кабміну", виразно поглядаючи в бік сидівших неподалік депутатів-БЮТівців, маючи на увазі те, що саме їх лідер поставила депутатський корпус у таке незручне становище. Колега пана Тішкіна з Блоку Лазаренка, депутат Король з упевненістю висловився, що в діючому бюджеті ще безліч "дірок" і побідкався на те, що позачергові сесії, ймовірно, доведеться збирати ще не один раз. БЮТівці, в свою чергу, запропонували правлячій в Дніпропетровську коаліції не займатися критиканством, а ознайомитися з бюджетом, прочитавши його уважно хоча б один раз і виконувати свої обов'язки в межах визначених законом повноважень. Дійсно, у місцевих рад є можливість знизити податкову ставку для певних підприємств, саме це й пообіцяли зробити однопартійці Юлії Володимирівни в найкоротші терміни.

Неабияку дискусію викликало і питання термінів розробки змін до регуляторного акту "Про ставки річної орендної плати за земельні ділянки", які б передбачали нову справедливу і обґрунтовану сітку коефіцієнтів. Питання внесення змін займе у наших "законотворців" три місяці. Принаймні такий термін вони самі собі встановили. Втім, слід зауважити, що через надзвичайно складну процедуру внесення змін до подібного типу документів, навряд чи вони впораються. Особливо якщо взяти до уваги, що за два роки роботи депутати так і не змогли зрозуміти, що існують надважливі і принципові питання, заради вирішення яких варто забути міжпартійні чвари і працювати не "проти", а "разом". А значить нормальної роботи і адекватних дій на покращення життя городян ми навряд чи дочекаємося.

Рішення в решті решт прийняли, але залишилося стійке враження, що деякі з депутатів так і не зрозуміли, за що голосували і про що йшла мова. Прикро, що більшість наших обранців воліє не вникати глибоко в подробиці життя міста, обмежуючись вирішенням власних бізнесових питань.

 

Ірина Желдак для ДНІПРОГРАД

корисні посилання: Бюджет-2008

ставки річної орендної плати за земельні ділянки

верся російською

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...