App Store Google Play

Парк спогадів

08.01.2008 22:45

Дніпропетровськ ніколи не належав до міст з видатною садово-парковою архітектурою. Репутація індустріальної столиці країни завжди давала про себе знати. Саме тому для мешканців нашого мегаполісу проблема збереження міських парків та скверів уже давно стала нагальною. Боротьба за зелені насадження - це не вичурні ідеї псевдогрінпісівців і не гонитва за модними тенденціями. Кожен збережений парк - гарант того, що завтра у нас буде свіже повітря.

Нині дніпропетровці можуть відпочити у 23 парках і скверах міста (хоча, зізнаючись чесно, далеко не в усіх із них вам би дійсно захотілося проводити вільний час). Разом з тим, ні для кого не є таємницею, що найчастіше відвідують парк Лазаря Глоби. Вже близько десяти років він успішно розвивається і благоустроюється. Не стане перебільшенням і заява про те, що це найдоглянутіший парк міста, про що свідчать його численні нагороди, здобуті у загальноукраїнських конкурсах та рейтингах.

На даний момент парк є успішним комунальним підприємством, що виходить на самоокупність. Про готовність відмовитися від дотаційних 150 тисяч гривень, що їх одержує парк з міського бюджету, неодноразово наголошував директор КП «Центральний міський дитячий парк Лазаря Глоби» Борис Дєдов. Це не були необдумані гучні слова, а цілком раціональне зауваження. Адже тільки за останній рік парк заробив понад 1 мільйон 200 тисяч гривень, тоді як, скажімо, парк Шевченка зібрав тільки 110 тисяч гривень з дотаційними 700 тисячами. Слід сказати, що атракціони в останньому знаходяться в оренді у комерційних структур. Вони заробляють на них мільйони, тоді як сам парк гине на очах у міста.

Тепер схожа ситуація назріває і в парку Глоби. Під прикриттям впорядкування статутів комунальних підприємств все майно парку збираються вивести з установчого фонду КП і фактично передати Управлінню культури і мистецтв міськради на чолі з Валентиною Бойко. А в установчий фонд внесуть ... 10 тисяч гривень. Грубо кажучи, рівно в таку суму оцінили парк, що приносить мільйонний прибуток.

Якщо допустити такий розвиток подій, вже завтра ми матимемо другий парк Шевченка. Складно уявити, що комерційні структури, які «розплодяться» на його території, будуть вкладати в нього гроші. Навіщо, якщо вони успішно існують і так, використовуючи кошти парку? У виграші залишаються майже всі. Але не мешканці міста.

Чи міг пройти повз цю проблему ГРАД? Очевидно, що ні. Парк Глоби - це не просто дерева і атракціони. Це частина історичної спадщини міста, адже він є пам'яткою садово-паркового мистецтва кінця 18 століття, а його землі віднесено до природно-заповідного фонду. Кожен день ми чуємо заяви можновладців про необхідність збереження історичного вигляду міста. Кожного дня ми проходимо повз вщерть «вичинені» химерні будівлі, від яких залишили тільки каркас. Чому ми зберігаємо історичні забудови, але збираємося перетворити центральний парк міста, історичну пам'ятку на скупчення більярдних, ігрових автоматів та борделів? І як буде називатися дитячий парк, у якому сусідами є «Кімната сміху» і топлес-бар?

Ще влітку представники ГРАДу звернулися до депутатів і чиновників міськради з вимогою не допустити прийняття нового статуту, наполягаючи на тому, що це дозволить розірвати його на шматки. Але депутатам було не до цього. Вони вирішували більш вагомі для себе питання - створення псевдопроблеми з побудовою казино, дискредитація директора парку тощо. Справ вистачало!

Через три місяці одностороннього листування з міськрадою стало зрозуміло, що потрібен новий рішучий крок. У ситуації, що склалася, ГРАД не став звертатися до можновладців сам. Ті, для кого цей парк і працює, - мешканці міста - вийшли 10 січня цього року на площу перед міською радою, аби в черговий раз звернутися до двох профільних комісій, до міського голови та секретаря міськради з вимогами не допустити проведення рішень, що знищать парк Лазаря Глоби.

Близько 200 чоловік зранку 10 січня зібралися біля міськради зі стягами та транспарантами у руках. Дехто вже добре орієнтувався у проблемі, дехто приєднувався до пікету з вулиці. Жоден з тих, хто підходив з цікавості до мітингувальників і дізнавався про суть проблеми, не залишався осторонь.
Перед присутніми виступив координатор ГРАДу Андрій Денисенко. Через сильний мороз апаратура підвела, а тому він говорив без мікрофонів. І, незважаючи на це, кожне його слово було почуте.

Перед міськрадою можна було побачити як людей похилого віку, так і молодь, студентів. В унісон вони скандували «Куліченко» та «Бойко», але ніхто не покинув своїх кабінетів. Втім, активісти ГРАДу і не сподівалися на це. Для них було важливішим інше - привернути увагу до проблеми місцевих ЗМІ.

Тепер залишається чекати на матеріали преси та телебачення і на реакцію представників влади. Так, ГРАД все ще чекає на їхню відповідь. Якщо ж її повторно не буде, ніхто зупинятися не збирається. Хай і через суд, але парк залишиться у мешканців міста!

Для багатьох із нас цей парк - частина життя. Хтось тут вперше зустрів майбутню дружину, хтось зізнався у коханні, чиєсь дитя зробило тут перші кроки. Лише одного разу у житті я святкувала Новий рік просто неба. Це було у парку Лазаря Глоби. У нас забирають не дерева, атракціони і вигідне територіальне положення. У нас відбирають спогади! Чи можемо ми це допустити?

Анастасія Ялова

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...
Раптом мені наснився мій колишній китайський партнер, пан Лю, дуже шанований у Китаї бізнесмен та інвестор, засновник багатомільярдного фонду. Він серйозно дивився на мене і говорив: "Лосія ето оцінь,...