App Store Google Play

Ми – не раби, раби – не ми!

30.12.2007 23:00
Від чого і від кого саме Ваш Форум рятує наше місто?

Від людської збайдужілості до власної долі і звички до рабської покірності перед владою.

Як виникла ідея створення Форуму порятунку Дніпропетровська? Хто був її ініціатором?

Відстоюючи свій власний двір від забудови, я зрозуміла що один у полі воїн - це добре в романі, а кращих результатів можна досягти тільки об'єднавши зусилля небайдужих, розумних і енергійних людей. Ідея створення ГО „Форум порятунку Дніпропетровська", як і багато інших геніальних людей виникла у декількох людей одночасно, у мене, Любові Каптєлої, і керівників тодішньої міської організації ПРП, а тепер членів ГО ГРАД, Андрія Денисенка і Павла Хобота.

Скільки дворів, скверів та рекреаційних зон у місті учасники цього об'єднання вже порятували за цей час?

Парк Богдана Хмельницького - будівельна фірма повністю переробляє проект, відступивши від меж парку. Вул. Мечникова, 14 - мешканці житлових будинків - члени „Форуму" створили ОСББ і змусили пана Аксельрода сісти за стіл перемовин і підписати угоду з ними на їхніх умовах. Два судових рішення прийняті повністю на користь мешканців будинку. Зараз вперше зупинено будівництво і йде судовий процес про демонтаж вже частково збудованого об'єкту по вул. Набережна Леніна, 15-16.

Скільки ще на сьогодні потребують порятунку? Назвіть найбільш важливі і зухвалі випадки захоплення землі?

На жаль за останній рік кількість дворів і зелених зон, що потерпають, не лише не зменшилась, а навіть збільшилась, оскільки депутати міської ради усвідомлюють, що збігає термін їх перебування у владі, і вони, на мій погляд, ведуть справжню загарбницьку війну, а прокуратура області і міста усунулася від виконання своїх законних обов'язків.

Одним з просто кричущих випадків захоплення є незаконні забудівлі на землях Дніпропетровського національного університету (фірмами "Домобуд", "Консоль"), в парку ім. Т.Г.Шевченка (фірмою „Перспектива Сервіс"), захоплення території і будівлі колишньої міської бібліотеки - пам'ятки архітектури (Г.І. Аксельрод), дитячого майданчику на ж/м Сонячний (Загід Краснов і ТОВ «Арка»), землі оперного театру, хоча інші проблеми не менш значні і болючі.

Чому, на Ваш погляд, подібні ситуації можливі? Чи є це недоліками діючого законодавства? На якому рівні?

На жаль, вимоги законів часто протирічать одна одній. До того ж, споконвіку  люди спочатку вірили в царя-батюшку, в радянські часи ця віра була закріплена монопольною всемогутністю комуністичної партії. Покоління, яке виросло в радянські часи, засвоїло з молоком матері, що з будь-яким питанням можна було прийти в місцеву партійну організацію, подати скаргу, і винуватця притягнуть до відповідальності. Але ніхто не замислювався, що якщо хтось скаржився не на ті порушення, він зникав або в застінках НКВД-КДБ - відповідних таборів півночі СРСР, або його робили душевно хворим в установах, які повинні були лікувати захворювання нервової системи. Люди старшого віку знали це і виховували у своїх дітей, яким сьогодні по 40-50 років) психологію рабської покірності і неспротиву владним структурам.

Чи існує вихід з ситуації, яка склалася? Чи є можливість виправити недоліки в законодавстві? Яким шляхом це може зробити громадська організація?

Недоліки законодавства - це вторинна проблема. Головне - усвідомити, що головний лозунг Радянського Союзу: „Ми - не раби, раби - не ми" - правда, що він діє і стосується кожного громадянина без винятків і привілей, що контролювати дії всіх гілок влади можливо і потрібно, а тепер це робити вже легше, бо силами  нашої організації і аналогічних організацій в Києві, Львові, Харкові і інших містах України зламано першу кригу зневіри людей в своїх силах, подолано прірву правової безграмотності людей і зруйновано стіну сліпої впевненості представників владних структур в своїй безмежній владі і безконтрольності.

А які райони міста, за Вашими оцінками, найбільш постраждали від незаконних забудівель, захоплень прибудинкових територій?

Дотепер найбільше потерпає Жовтневий район - в ньому земля коштує найдорожче, тому кожен двір, кожен сквер чи інший клапоть землі - потенційний об'єкт захоплення. Але, враховуючи перспективи розвитку міста згідно нового генерального плану, найбільше будуть страждати від дерибану землі, самозахоплень і забудов Ленінський і АНД райони, оскільки ціна в них значно підскочить, в особливості на берегах Дніпра, в парках, на островах.

Чи можуть мешканці Дніпропетровська самотужки боротися за свої права, чи в нашому місті все вирішують гроші?

Ні, я категорично не згодна! Не все вирішують гроші. Люди, коли вони об'єднані, можуть відстояти свої права. Але не треба сподіватись на миттєву перемогу, оскільки всі гілки міської влади занадто довго були поза контролем з боку людей. Треба бути готовим, що "війна" буде продовжуватися не один місяць і можливо навіть не один рік. Злочинні забудовники - люди цинічні і можуть навмисно тягнути час, сподіваючись, що рано чи пізно сили у обурених мешканців поменшає і тоді можна буде нанести вирішального удару.

Існує думка, що для того, щоб Ви взялися захищати певний об'єкт - двір або майданчик необхідно заплатити. Скільки?

Якби ми працювали по тарифах, які існують в нашому місті на юридичні консультації і допомогу у вирішенні питань, подібних тим, якими опікується наш Форум, або, навіть, якби ми працювали за тарифами, які є вдвічі нижчими - нам вистачило би коштів не лише на відкриття власного офісу, але й на кілька чималеньких особнячків в межах Дніпропетровська.

Але на сьогодні Форум зустрічає Новий Рік без власного офісу і члени нашої організації не мають змоги зробити у власних оселях хоча б косметичний ремонт. Думаю, цим все сказано.

Нещодавно у міській раді вибухнув скандал, який викриває шалені махінації з дніпропетровською землею, непрозорі і незаконні виділення земельних ділянок, надання права оренди. При цьому особливо часто згадується прізвище депутата міськради, нині народного депутата від БЮТ Гарегіна Арутюнова. Деякі наші читачі пов'язують діяльність Форуму з цим бізнесменом. Прокоментуйте ситуацію, будь ласка.

Форум порятунку Дніпропетровська захищає інтереси громадян міста виключно в правовому руслі і не зважаючи  на жодні прізвища: Арутюнов, Соколов, Краснов або будь хто інший! А стосовно натяків на зв'язки з паном Арутюновим - то можу вам сказати, що наші контакти з представниками сім'ї народного депутата від БЮТ Гарегіна Арутюнова обмежуються судовими процесами по захисту мешканців будинків №2 по вул. 8 Березня і №15 по вул. Фучика, де його брату Роберту Арутюнову міська рада, в тому числі й нинішній великий борець за "чесний розподіл землі" Загід Краснов, виділила частину дворової території під забудову.

А як Ви прокоментуєте ситуацію з Дитячим Світом? Чи має намір Форум взяти участь у  збереженні цієї будівлі в центрі міста?

Поки що ні Форум, ні я особисто цим питанням не займалися, оскільки воно мусується на рівні пліток і тем на тих чи інших форумах. Але оскільки у нас у місті диму без вогню, як правило, не буває, то одразу після новорічних свят ми плануємо надіслати відповідні запити до міськради й міськвиконкому - чи планується така дія, ким і з яких міркувань.

Моя особиста думка і, я думаю, загальна думка форумчан - цей об'єкт необхідно зберегти. Адже крім того, що в багатьох мешканців нашого міста з ним пов'язані багато ностальгічних спогадів, будівля Дитячого світу є ще й пам'яткою архітектури нашого міста.

Ви сказали, що подібні організації існують і в інших містах України. Чи співпрацюєте Ви?

Так. Все більше людей України скидають кайдани рабської психології і стають на захист своїх прав, свого життєвого простору і це невідворотно приводить їх до усвідомлення необхідності створення аналогічних нашій громадських організацій. Ці організації налагоджують співпрацю з метою якомога ефективніше допомогти усім, хто страждає від свавілля влади і бізнесу. Ми об'єднуємося, ми ростемо і  я думаю скоро представники влади, які не стоять на захисті інтересів громади, відчують силу і міць цих організацій не лише в окремих містах України, а в усіх без винятку.

Скільки активістів на сьогодні налічує ваша організація?

Якщо відлік вести тільки по написаним офіційним заявам - це близько двохсот людей. Але ми ведемо консультації як мешканців так і тих інвесторів, які зацікавлені у відсутності проблем з законом, та які бажають узгодити всі потенційно проблемні питання з мешканцями ще до початку будівництва. Ці люди офіційно не є членами організації, але духовно вони з нами.

200 активістів на місто мільйонник! Ви вважаєте цю кількість достатньою для боротьби?

Головне - це не кількість зареєстрованих членів нашої організації, а їх активність і принциповість! 

От до речі, багато хто запитує на форумі ГРАДу і на нашу електронну скриньку, як зв'язатися з Вашою організацією? Я вже зрозуміла, що офісу у вас немає, але надайте будь ласка якісь координати, як з Вами зв'язатися, де Вас знайти?

Мене завжди можна знайти за телефоном 788-42-57 - це скажімо так "гаряча лінія", куди поки що можна звертатися. Але найближчим часом шукайте в газетах "Лица" та "Горожанин" оголошення з нашою офіційною адресами й телефонами. Це відбудеться одразу ж, як тільки ми знайдемо офіс.

Любове Яківно, як у Вас особисто дістає сил та наснаги вже не перший рік займатися цією надзвичайно важливою для міста і городян справою і не втрачати довіру до людей та оптимізм?

О, це хороше питання! Знаєте, іноді дуже важко, іноді відчуваєш безвихідь і опускаються руки, іноді доходить аж до проблем зі здоров'ям (нещодавно Любов Яківна перенесла гіпертонічний криз, - прим. кор.). Але я впевнена, що тому, хто захищає рідну землю, Бог дає наснаги і справжніх друзів, які підтримують у важкий час.

На нашому форумі  городяни обговорюють питання: "Без чого Ви не уявляєте собі Дніпропетровськ?". Називають різні улюблені куточки міста, будівлі, парки. А без чого Ви не уявляєте собі наше місто?

Без щасливих і здорових дітей, моєї улюбленої річки Дніпро і великих дерев, бо всі вони - мої друзі, яких захищаю я, і які завжди захищають мене.

Що вас привело в ГРАД? Яка ваша функція у цьому громадському об'єднанні?

В ГРАД мене привели представники молодшого покоління Дніпропетровців, які мають усвідомлення того, що українці - це повноправні жителі планети Земля, вільні люди,  не знеособлений електорат, а громада, яка складається з окремих особистостей, кожна з яких має свою долю, свої цілі, свої, інколи не усвідомлені, потреби. Свою роль я бачу у продовженні своєї справи - просвітницької діяльності, правової, а іноді і організаційної   допомоги. Я дуже радію, коли бачу перед кабінетами міської ради групи людей з газетою „Лица", де надруковані мої статті, статті Василя Сухова з коментарями статей містобудівних і інших законів, коли в приймальні обласної прокуратури люди, знов таки керуючись цими газетними статтями, допомагають один одному скласти скаргу. Все більше людей перестають бути „темними неуками". Це означає, що два роки пройшли не даремно.

Чи поділяєте Ви ідею дніпроцентризму? Що вона для Вас є?

Ідея центризму, чи то Дніпропетровського, чи то Донецького, чи то Львівського, чи то загальноукраїнського на європейському просторі ведуть до усвідомлення громадою окремих міст, держав чи націй своїх потреб і прав.

Влада будь-якого якого рівня повинна розуміти, що тільки при збалансованості потреб і інтересів різних регіонів і державних інтересів в цілому можливий їх гармонійний розвиток і спокій в суспільстві, а як наслідок - взаємовигідний розвиток промисловості, науки і національної (української, російської, єврейської, вірменської і т.д.) культури.

Ну і наостанок: що б Ви побажали дніпропетровцям у Новому році?

Щастя, здоров'я, Божого благословення в усіх справах, добробуту їх родинам, великого життєвого простору і високих злетів в їх духовному зростанні!

Дякую за побажання, з свого боку побажаю Вам особисто міцного здоров'я, сили та наснаги! Впевнена, що в наступному році ми, дніпропетровці, станемо сильнішими, мудрішими і більш об'єднаними в своїй меті - зробити наше місто нашою гордістю! Мета є, бажання є, а гуртом, як кажуть у нас в Україні, і батька бити легше!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...
Раптом мені наснився мій колишній китайський партнер, пан Лю, дуже шанований у Китаї бізнесмен та інвестор, засновник багатомільярдного фонду. Він серйозно дивився на мене і говорив: "Лосія ето оцінь,...