App Store Google Play

Бажаю, щоб у домівках городян було тепло і затишно!

20.12.2007 21:10
 Це інтерв'ю є першим із цілого циклу інтерв'ю-знайомств з обличчями ГРАДу. Починаємо ми розмовою з головою асоціації "Наш дім", яка об'єднує голів житлово-будівельних кооперативів та об'єднань співвласників багатоквартирних будинків - Хоботом Павлом Васильовичем. Питання для цього інтерв'ю формулювалися переважно дніпропетровцями - відвідувачами інтернет-форумів. Сподіваємося, ця практика стане постійною, адже саме таким чином, відповідаючи на запитання, які цікавлять читачів, ми зможемо найбільш ефективно доносити свої думки, висвітлювати  діяльність ГРАДу та співпрацювати з активними і небайдужими мешканцями міста.

Отже, Павле Васильовичу, з анонсу інтерв'ю ми дізналися, що одним із своїх пріоритетних напрямків роботи Ви вважаєте "впровадження системних змін до місцевого законодавства з метою спрощення режиму роботи і підвищення ефективності господарювання для організованих співвласників житла в місті". Будь ласка, поясніть нашим читачам які саме зміни і до якого місцевого законодавства може вносити громадська організація, якщо вона не має своїх представників в депутатському корпусі?

Звичайно, для вищої ефективності роботи краще мати своїх представників в депутатському корпусі, але досвід нашої організації свідчить про те, що можна працювати і без цієї умови. Існують такі форми впливу на владу, як громадські слухання, як колективні звернення, як просто нормальний конструктивний діалог. В більшості питань ми знаходимо спільну мову і з комісією з питань ЖКГ міської ради, і з управлінням житлового господарства, і з районними радами.

Завдяки такому взаєморозумінню, на сьогодні ми можемо похвалитися досягненнями у вирішенні цілої низки  питань, основними з яких є:

- виділення з міського бюджету коштів на капітальний ремонт будинків ЖБК та ОСББ, причому ця практика діє з 2004 року і досьогодні, а сума видатків цього року становить 2 мільйони гривень

- щорічне звільнення ЖБК та ОСББ від сплати податку на землю;

- прийняття в цьому році нового порядку передачі будинків з балансу КЖЕП на баланс ОСББ, що дозволило розблокувати цей процес у місті.

Сьогодні однією з найбільш болючих тем для дніпропетровців є чергове підвищення тарифів. Як Ви вважаєте, чи є обґрунтованими спроби міськвиконкому підняти тарифи на обслуговування житла з 0,60 грн. за квадратний метр до 1,30 грн.? І як Ви оцінюєте заперечення необхідності цього кроку з боку депутатів міськради - як піар-крок, чи як обґрунтовану позицію?

Саме питання підвищення-непідвищення тарифів є непрофесійним та маніпулятивним. Якщо хтось, чи житловики чи депутати, хочуть покращити якість послуг з житлового сервісу, то тоді мова має йти не просто про тарифи, а про принципово інше управління житловим фондом міста - наприклад створення сприятливих умов для ОСББ та приватних керуючих компаній (ЖЕКів). Такі думки вже, дякувати Богу, проскакують, але ще не переходять в якість системних рішень. От власне, для вирішення таких, глобальних, питань справді потрібні власні представники у депутатському корпусі.

В той же час в підвищенні тарифів бачу позитив, бо, в такий, хоча і дещо неприродній, але ефективний спосіб, все більше мешканців багатоповерхівок усвідомлюють свою відповідальність не лише за свою квартиру, але і за будинок в цілому, тобто починають відчувати себе його господарями. А краще за самого господаря господарювати в будинку ніхто не буде.

Дійсно, бути господарями власних будинків ми поки що лише вчимося, адже це відносно нова для дніпропетровців практика. А скільки на сьогодні у місті існує ОСББ та ЖБК, які з вами співпрацюють?

Близько сотні.

Чому так мало, на Ваш погляд?

Я не думаю, що це мало. Головне, що люди усвідомили свою відповідальність, прийняли рішення і об'єдналися в організацію. Голови ОСББ та ЖБК так само усвідомили, що разом ефективніше вирішувати спільні питання з владою та комунальниками, як в свій час це усвідомили жителі їх будинків. Тобто це вже вищий рівень самоорганізації населення.

Розкажіть докладніше про  переваги того, що мешканці будинку об'єднуються в співтовариства власників? Існує думка, що в разі виходу із ЖЕКу з'являються проблеми з оплатою та замовленням послуг комунальників і з вирішенням поточних проблем: виклик  електрика, сантехника, ліфтера і таке інше. Отже, чого ж більше від об'єднання мешканців - головного болю чи все ж таки користі?

Я думаю, що переваги ОСББ перед ЖЕКом очевидні, враховуючи рівень комунального житлового сервісу у Дніпропетровську. Для кого неочевидні - можуть порівняти стан під'їздів будинку ЖБК (ЖБК тому, що вони довше господарюють, ніж ОСББ) з середньостатистичним „жеківським" будинком.

Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку - це, в першу чергу, юридична фіксація права спільної сумісної власності на будинок. Справа в тому, що власник житлового та нежитлового приміщення в багатоквартирному будинку автоматично є і співвласником будинку в цілому - конструктивних елементів, місць спільного користування, технічного обладнання. Виходячи з цього ОСББ має бути створене в кожному будинку.

Якщо ж ОСББ у будинку не створене, то дуже легко здати в оренду підвал без згоди мешканців, на даху поставити антену мобільного зв'язку так само без їх згоди, а у дворі побудувати торговий комплекс, адже  прибудинкову територію може відвести фактично лише ОСББ.

Інша справа - хто та як буде управляти та утримувати будинок: або ОСББ самостійно, або той самий комунальний ЖЕК, або комерційна структура. Чи важко порядкувати самостійно - залежить від людей, які взялися за цю справу, та від самих мешканців. В будь якому разі, на мою думку, цей шлях є значно ефективнішим, ніж ходити сваритися (або не сваритися) з ЖЕКом та очікувати, коли він щось зробить.

А яким чином людина, яка мешкає в будинку, який належить до ЖЕКу, може відмовитися від його послуг?

Через створення ОСББ. Теоретично можна обійтися і без ОСББ, але краще свою енергію використати на конструктив ефективного управління власним будинком

 

Можливо однією з причин такої низької активності об'єднання мешканців в ОСББ є брак інформації і необізнаність в деталях. Яким чином висвітлюється діяльність вашої асоціації?

За формою ми - більше корпоративна організація, тобто націлена на вирішення питань, в першу чергу, своїх членів - жителів ЖБК та ОСББ. Коли люди дозрівають, що їм потрібна якась допомога, то вони нас знаходять. Щоправда, в 2008 році ми збираємось провести широку кампанію з реклами своєї організації серед всіх кооперативів та кондомініумів міста.

 

Ще одне запитання, яки завжди цікавить недовірливих дніпропетровців: зазвичай, коли мова йде про громадську організацію - виникає логічне питання: хто її фінансує? Чи можете Ви назвати джерела вашого фінансування?

Так, звичайно. Ми цього не приховуємо. На сьогодні джерелами фінансування Асоціації є виключно членські внески

Ваша асоціація існує більше 5 років. Що вас привело в ГРАД? Яка ваша функція у цьому громадському об'єднанні?

Асоціація „Наш дім" була одним з співзасновників ГРАДу. В цій структурі ми об'єдналися разом з іншими організаціями міста, такими, як Форум порятунку Дніпропетровська, газетою „Лица" та іншими, щоб спільно сприяти якісним перетворенням в усіх сферах життя міста, але так, щоб вони максимально повно відбивали інтереси членів територіальної громади. Відповідно Асоціація „відповідає" за свій профільний напрям - житлово-комунальний

Чи поділяєте Ви ідею дніпроцентризма? Що вона для Вас є?

Дніпроцентризм я розумію, водночас, як місцевий дніпропетровський патріотизм і як ідею певного месіанства нашого краю. Справді, наш регіон - це своєрідне серце України, що прокачує через себе і інтелектуальні, і фінансові, і культурні потоки. Такий свій патріотизм і свій месіанізм має бути в кожному регіоні України, щоби наша країна в цілому гармонійно розвивалася.

Розкажіть будь ласка про Ваш громадсько-політичний шлях, адже ми пам'ятаємо, що Ви були одним зі спікерів партії "Реформи і порядок" в Дніпропетровській області?

Політичною діяльністю я почав займатися з 1994 року, ставши членом Конгресу Українських Націоналістів. В 2002 році став членом ПРП, був головою виконкому міської організації та членом ради обласної організації ПРП. Сьогодні - позапартійний, бо політика, як засіб маніпуляції, перестала мене цікавити. Зараз з задоволенням займаюся громадською роботою. Це - справді моє.

Але рамках Вашої громадської діяльності чи співпрацюєте Ви особисто, або ваша організація з якоюсь із політичних партій або блоків, представлених в нашому регіоні?

З юридичними суб'єктами - не співпрацюємо, працюємо з окремими депутатами - і від КПУ, і від БЮТ, і з іншими, бо насправді не важливо, хто вирішує проблему - головне, щоби вона була розв'язана.

Чи підтримуєте Ви ідею проведення позачергових виборів до міської ради?

По-перше, якщо це  рішення буде прийняте на референдумі нашої територіальної громади, по-друге, вважаю за необхідне дещо доопрацювати виборче законодавство - зробити списки відкритими. Тоді „перевибори" матимуть більший ефект.

Я думаю, що читачам буде корисно знати, куди звертатися у разі, якщо вони "дозріють" до створення ОСББ, впевнена, що такі вже є, але можливо не знають з чого почати. Дайте, будь ласка, координати міської і районних організацій Вашої Асоціації, куди можна звернутися за порадою?

Разом з громадською організацією „Громадянська дія" в її приміщенні за адресою: вул. Міронова, 20 ми організували спільний Консультаційний центр з житлово-комунальних питань.

Прийом з питань ЖБК та ОСББ відбувається щовівторка з 15.00. до 17.30. (тел.788-42-75).

Мої колеги з „Громадянської дії" проводять консультації з усіх житлово-комунальних питань та з питань будинкових комітетів так само щовівторка та щочетверга з 13.00. до 17.00. (тел.744-58-90).

З районними організаціями Асоціації можна зв'язатися так:

- Амур-Нижньодніпровський район - Іванченко Сергій Іванович (тел.785-82-14)

- Ленінський район - Стежка Наталія Павлівна (тел.788-27-95).

 

І оскільки наше інтерв'ю можна вважати передноворічним, що б Ви побажали дніпропетровцям у новому 2008 році?

Бажаю моїм землякам у наступному році жити в Добрі, в Любові, в Щасті та в Радості. Щоби у домівках було тепло та затишно, щоби робота була лише улюбленою, „друга половина" - лише коханою, діти - розумними та радісними, батьки - лагідними та забезпеченими, щоби гроші легко та з різних джерел приходили у наше життя.

Дякую! Вам в свою чергу бажаю успіхів в Вашій надважливій справі, побільше свідомих мешканців і відповідальних депутатів!

Шановні читачі! Якщо ви не встигли задати своє питання, або  у вас виникли додаткові питання до Павла Хобота, або з'явилося бажання обговорити інтерв'ю і подискутувати, запрошуємо зробити це в форумі. Павло Васильович обіцяв відповісти на всі запитання і обговорити всі пропозиції та зауваження стосовно діяльності асоціації "Наш Дім" і не тільки.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...
Раптом мені наснився мій колишній китайський партнер, пан Лю, дуже шанований у Китаї бізнесмен та інвестор, засновник багатомільярдного фонду. Він серйозно дивився на мене і говорив: "Лосія ето оцінь,...