App Store Google Play
Ярема ГАЛАЙДА

Політичний вибір як релігія

02.09.2018 21:45

Коли читаю своїх друзів порохоботів, дивуюся їхній якійсь запаяності: «Юлька - агент Кремля! Критикуючи Пороха ти підтримуєш Юльку! Отже, - ти теж агент Кремля!»
А давайте послухаємо інший бік. Там майже та сама запайка: «Юля - рятівниця! За Юлі ми жили, як у Христа за пазухою! От Порох - то здрайця шоколадний! Заводи, хвабрики його на мокшів працюють! Агент Кремля той Порох»
Хто ж з них, таки, агент?!

І от відвідала мене думка: А що, взагалі то, знають наші сектанти про віру свою? Що обіцяють їм - ну і нам, звісно, - їхні божества?

І за що ми тих ідолів маємо у Капищі встановити? 
Ну, не за красиві ж очі та гарні словеса.
Давайте глянемо, що вони нам торочать? Бо слухати оті смішні, розраховані на розумово відсталих, маніпуляції з обох боків вже осточортіло.

От наприклад!
У Пороха дуже розумацькі піарники. При відсутності програми вони апелюють до... А до чого?
Армія! Мова! Віра! У нас власний шлях!
Он воно як!
З одного боку - ліберально-інтеграційне: «Ми за Євроінтеграцію!» З іншого - реакційно-консервативне: «У нас власний шлях!»
Як би воно не розчахнутися в такому шпагаті.

Ну добре! Для цих виборів, розраховане на внутрішнього націоналістичного, консервативного виборця-традиціоналіста, гасло про армію, мову та віру.
До речі, нічого не нагадує?
Ну справжнісіньке ж Уваровське «Православіє, самодєржавіє, народность». 
Їх потім ще Погодін називав «столпостєнами»)))
А Ху*ло полюбляє словечко «скрєпи».

Така собі заявка на ідеологічне обґрунтування і опору Української Державності (чи режиму?), скопійована з московітських великодержавних тез.
Власне, мені особисто, як консерватору та традиціоналісту, прибічнику архаїки, коротше, фашисту, подобається. 
Щоправда і тут дещо незрозуміле. Нам не роз‘ясняють до пуття про що ті тези?
Наче, з нами намагаються говорити ціннісними категоріями, довгостроковими поняттями, а виходить якась передвиборча агітація на потребу моменту.

1. Апеляція до армії має нам дати зрозуміти що? 
Що пан Президент збирається спиратися на військо, як на політичний інструмент? 
Що пан Президент хоче показати себе лідером «партії війни»?
Що він за війну до переможного кінця? 
Бо оте беззубе «Армія захищає землю» якось мені душу не гріє. Армія то озброєна частина народу, яка є інструментом захисту і розширення життєвого простору Нації. 
А так...

2. Мова захищає серце? Ну так повідомлю панам піарникам, що серце захищають фізичні вправи та відповідні медикаменти.
Мова ж є інстументом спілкування та ідентифікації Нації, фактором її об‘єднання. 
До речі, деякі порохоботи, здається, не в курсі цієї другої тези, бо злякано округлюють очі при одній згадці про мовне питання. Недопрацьовують шановні пані та пани і своїй політграмоті, хоча рекламні бігборди та сітілайти з передвиборчими тезами Президента стирчать мало не на кожному розі.

Заради справедливості, мушу визнати, що в плані просування української мови нинішній Президент перевершив всі найсміливіші мрії та плани більшості наших націоналістів. 
Тож тут він намагається позиціонувати себе вже не тільки, як лідер «партії війни», а вже, як лідер українського народу.
Слабенько поки що виходить, бо ніяк не бореться з саботажем на теле та радіо каналах. Та що там говорити! У нас міністри деякі принципово московітською ґелґотять.

3. Віра. Одразу ж питання: Яка саме віра? У нас же самих тільки християнських конфесій близько десятка!
Ні, ну зрозуміло, що йдеться про Автокефалію Української Православної Церкви, але тут же ж треба уточнювати про що йдеться!
Отже: якщо вже спиратися на великодержавні тези та гасла, то треба ними не гратися, а таки розробляти серйозне ідеологічне підґрунтя...

Про Тимошенчиху буде пізніше.
Хоча, власне, за одну тільки фразу «Нова стратегія миру» її піарникам вже можна поставити двійку з мінусом. У воюючій країні розмови про мир дорівнюють капітулянтству.
Тут можна згадати досвід Чемберлена, який доборовся за мир до Другої Світової.Hoвини ПАРТНЕРІВ

Марія СОЛОМОНОВА

Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!

«Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!», - так закінчуються богослужіння у Православній Церкві України.І ці слова не просто протокольне звернення до вірян згідно церковних канонів. Це те, до чого закли...
Без усякої скромності скажу, але правду.Дуже часто, особливо після чергового мого спітчу про наших політиків, мене питають:"Ну от, кого! Кого! Ти! Ти, особисто, ти! Бачиш гідним посади Президента?"Від...
Соборність - один з наріжних каменів фундаменту Держави, головна державотворча цінність і якість.І в смислі об‘єднання у національній державі всіх земель, населених народом.І в смислі панування...
Днями завдяки щасливому збігу обставин (спочатку в інтелектуальних іграх, а потім в робочому колективі) став глядачем вистави "Дульсинея Тобосская" в Дніпровському театрі Театр "Верим" /// Theatr...