App Store Google Play
Тимур Желдак

Танці на кістках

14.08.2009 05:08

Одразу попереджаю - я не лікар, не брав ні в кого грошей і не намагаюся виправдати халатність медика, яка коштувала життя дитині. Я просто хочу висловити, думку, відмінну від тої, що проголошує натовп. Можливо, я не правий, можливо, помиляюся. Але на жодній трибуні, де крикуни висловлювалися за самосуд, анафему та проголошували тотальну війну лікарям як професії, висловитись будь-кому, хто не підтримував загального психозу, не давали. Спробую хоча б у себе на сторінці.

Але повернімося на тиждень у минуле.

Ніщо не віщувало біди, коли в понеділок на міському форумі з'явилася нова тема, яких з'являється там сотня на місяць: невідома, що назвалася "подругою матері загиблого" розповіла про кричущий випадок - у 8 дитячій лікарні, у дитячому ЛОР-відділенні під час операції від анафілактичного шоку помер 2-річний хлопчик. Здавалося, земля йому пухом, кращої долі на небі, а нам - віка й здоров'я...

Де б там! Протягом кількох годин тема зібрала з півсотні справжніх маніяків, що бризкали слиною, вигукували прокльони і вимагали одного з двох - або побиття камінням завідувача відділенням, що припустився лікарської помилки, або, якщо міліція не дозволить самосуду, засадити його до в'язниці на все життя. Сила ненависті, бажання помсти та лють просто вражали. Асоціація одна - зграя зголоднілих і здичавілих собак відчула запах здобичі й почала травлю.

Поводирі, тобто модератори форуму підначували найбільш непевних, жорстоко роздаючи попередження усім не згодним з політикою "загону" і вичищаючи їхні заперечення.

До вечора грозова хмара не-людського терору отримала голову й двигун активності. Людський шок у мене особисто викликав молодий і амбітний громадський діяч, прихильник ідей розуму й гармонії, який почав перетворювати натовп спітнілих від молотіння по клавішах домогосподарок в реальний Ку-Клукс-Клан з метою четвертувати таки противного лікаря! Не менший шок викликала "вбита горем" мати, яка замість дев'ятиденного трауру за померлим дитям, замість піти в церкву й спитати "чому, Господи? Де я завинила?", зареєструвалася на форумі й почала підбурювати й без того розігріту аудиторію завиваннями в стилі "валкі пазорниє, замардовалі рєбєночка!"

Вакханалія вилилася в справжній мітинг під стінами лікарні, з юродивими, плакальницями й резолюціями. Більшість присутніх не знали навіть прізвища дійових осіб, повсякчас називаючи лікаря то Мухіним, то Мухановим, а то й взагалі Мухарським. Їм було не важливо, як там і що відбулося. Вони хотіли одного - крові. Очолювала "мітинг" сама "жорстоко страждаюча" мати - з свіженьким манікюром, зачіскою і фарбуванням, яка так і не змогла визначитись, що зробити із замовленими на купу грошей портретами сина - чи то повісити в кабінеті лікаря, чи не дозволяти йому торкнутися до них пальцями.

Я не суддя, не можу ним бути ані з юридичної, ані з моральної точки зору. Мені вистачило спостереження за сотнею "суддів". В мене лишилося лише кілька питань. Хоча відповіді я навряд чи почую.

Чи не знала малошановна мама, а з нею і всі "обурені" громадяни, що дітям до 5 років проба на лідокаїн не виконується взагалі - законом заборонено?

Чому всі замовчують той факт, що тим самим законом малих дітей оперують ВИКЛЮЧНО під загальним наркозом?

Пані Юлія, коли ви залишаєтесь на самоті, ви хоча б собі зізнаєтесь ЯК ВИ БЛАГАЛИ лікаря порушити закон і оперувати дитину під місцевим наркозом? Чому всі залишають поза увагою ключовий факт - це було зроблено НА ПРОХАННЯ матері?

Панове мітингувальники! Чи дивилися в ви в очі людині, про яку більшість з вас нічого не чула? Чи не розуміє ніхто, як ЙОМУ важко?

Панове "співчуваючі"! Майже щодня на дорогах тільки міста гине дитина. Майже щотижня хтось залишається сиротою. Де ви всі? Де ваша "громадянська позиція"?

Щодня лікарі міста рятують життя десяткам, а іноді сотням людей. Всі сприймають це як "так треба". Чи зібралося хоч раз сто просто вдячних, які прийшли сказати "Дякую!"? Де ті сотні (а насправді тисячі) батьків, та й дітей - слава богу, вже скоро 15 років практики - яких вилікував доктор Муханов?

І питання до всіх - чи помста врятує дитину? Чи хоч один-єдиний раз помста дозволяла створити щось нове: побудувати, намалювати, написати? Чи задовольняє чуже горе ваш потяг до жорстокості???

"Чим більше взнаю людей, тим більше люблю собак" - забув з кого цитата, але влучна. Місцевий маргінес досяг критичної межі - тицьни пальцем в людину і скажи "ату", одразу знайдеться і стихійний ватажок, і сотня-інша безмозкого м'яса з камінням в руках.

Найгірше в цій ситуації те, що ані в державі, ані в свідомості людей не працюють закони. Вони не працюють настільки довго, що в простого громадянина вкоренилася звичка виправдовувати свої в будь-якій мірі беззаконні й аморальні дії простим "а їм можна порушувати закон? А чому я не маю?". Як тут не згадати, що закон - він не на папері, і не в суді. Закон - він в серці, іноді - в голові.

Останні сторінок 5 вищезгаданої теми були присвячені сором'язливому виправданню "та ми погарячкували, та це не я вимагала крові, це все вони...". Більшості стало навіть соромно. Та чи стирається совість простими літерками на форумах?

Бережіть себе, дорогі мої співгромадяни! Бережіть себе від хвороби, адже від ПОМИЛКИ лікаря не убезпечений ніхто, навіть сам лікар.Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Странная страна

Странная страна... Поколение выросшее в 90-х, по сути своей - ещё дети. Часть этих детей сложила головы на войне, часть - похоронила друзей которые были ещё с песочницы, часть отвоевала и навсегд...
Дніпро. Кам’яний хрест на Соборній площі. Біля нього поховано чотирнадцять січових стрільців.1918-1919 рік. Коли вони гинули за Україну, то хтось ділив владу.  А хтось, щоб урвати влади, до...
Максим Мірошниченко

Історичні міфи

Мало хто знає, що Дніпро/Дніпропетровськ/Катеринослав мав назву Січеслав. Ще меньше людей знають, що це - міф. Ще меньше людей розуміють що міфи - це основне, що доходить до масової свідомості з істор...
Максим Мірошниченко

О полиции и провокаторах

Полиция действовала на определенной стороне. Не нашей. Так будет несколько лет. Несколько лет вилкулы будут свозить сюда титушню от Бахмута до Кривого Рога. Проныривать в Днепре и подмучивать электора...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Про деда и победу

Да, кстати, я сама из семьи орденоносных военнослужащих. Не деда, а дедов, прадедов и бабули. Которые прошли Вторую мировую и часть из которых - в братских могилах.Но. Нет никакого праздника. Нет "вра...
Альтернатива парламенту є! Це - Рух "Справедливість"!Альтернатива Порошенку є! Це - Наливайченко!Вдруге ми - Рух "Справедливість" - приймаємо участь у виборах до #ОТГ. Вдруге пишаюся нашою командою!Тр...