App Store Google Play

Дніпрянами розповіли, як правильно допомагати дітям з дитбудинків, аби не нашкодити

18.12.2018 20:30
Дніпрянами розповіли, як правильно допомагати дітям з дитбудинків, аби не нашкодити

Будь-яка допомога має містити два базові елементи - ефективність і результат. Про те, як правильно допомагати дітям з дитбудинків, враховуючи ці елементи, та при цьому їм не нашкодити, сьогодні, 18 грудня, під час прес-конференції в ІА “Інформатор” розповів вихователь сімейного дитбудинку Андрій Пінчук, передає Дніпроград.

“Якісна допомога призводить до позитивних змін. До позитивних змін не призводять ті подарунки, які ми найчастіше даруємо дитбудинкам - це цукерки, іграшки, фрукти, газована вода, якась техніка. Тому що у дитини з дитбудинку є лише одна потреба - щоб у нього з’явились батько і мати”, - зазначив Андрій Пінчук.

Натомість вихователь пропонує механізм, скориставшись яким будь-хто може допомогти вирішити саме цю проблему.

“По-перше, це запропонувати дитині свою сім’ю. Друге - підтримати ті сім’ї, які всиновили дитину, а зараз їх багато і всі вони поруч із нами. Третє - допомогти знайти сім’ю конкретній дитині”, - прокоментував Андрій Пінчук.

Як ще один варіант, спеціаліст також рекомендує стати для дитини з дитбудинку наставником.

“Нині в Україні діє програма наставництва, яка дозволяє пройти спеціальне навчання. У рамках неї дорослих навчають стійким відносинам із дитиною. Це важливо, адже у дитини-сироти зруйнована система прихильності. Він не має того, хто б його підтримував. Тому наставництво - це інститут постійного близького дорослого поруч із дитиною”, - додав Андрій Пінчук.

Крім того, вихователь упевнений, що важливим кроком у врегулюванні питання, пов’язаного з дітьми-сиротами, є допомога неблагополучній сім’ї, яка знаходиться на грані того, що в неї заберуть дитину.

"Саме допомога таким сім'ям буде у декілька разів десять разів дешевша, ніж потім ми будемо боротися з наслідками. Тому якщо ми хочемо зробити добро, варто оглянутися навколо себе. Тоді допомога запобігає потрапляння дитини у дитбудинок", - підсумував фахівець.

Раніше повідомлялося, що у Дніпропетровській області виділять 60 000 грн - на покращення матеріально-технічної бази, основних засобів для КП „Дніпропетровський дитячий будинок-інтернат”.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дніпро. Кам’яний хрест на Соборній площі. Біля нього поховано чотирнадцять січових стрільців.Межа 1918-1919-го ріку. Коли вони гинули за Україну, то хтось домовлявся з ворогами. Тільки січові ст...
Томос - це прекрасно! Я теж радію і святкую, і теж вважаю, що це велетенський крок від Москви в плані духовної та релігійної незалежності. І хоча зараз не середньвіччя, а тому церква формально - це ще...
В українських ЗМІ як регіонального так і національного рівня багато недоліків і проблем. Серед них пріоритетна швидкість подання інформації замість якості, через що інформація буває недостовірною. Окр...
Раджу всім, хто має намір віддати свій голос за кандидата-#ідітьусраку не обмежуватися полумєрамі і одразу голосувати за Тимошенко.Завжди логічно голосувати за основного кандидата, а не за його т...