App Store Google Play

На Січеславщину передали рушник єднання для вишивання узору, притаманного нашому краю

15.12.2018 13:30
На Січеславщину передали рушник єднання для вишивання узору, притаманного нашому краю

Сьогодні, 15 грудня, в інформаційно-виставковому центрі “Mediaprostir” урочисто розгорнули пересувну одноденну виставку вишиваних портретів Тараса Шевченка та цитат із його творів. Експозиція мандрує різними областями України. У Дніпрі ж цей захід відбувся за сприяння народного депутата України Андрія Денисенка. Про це повідомляє Дніпроград із місця події.

Автор проекту - Заслужений майстер народної творчості України Григорій Кисіль. За його схемами 78 українських вишивальниць створили 74 унікальні вишивки на 148 окремих рамках.

“Ця виставка сама по собі є мандрівною. Вона проїхала майже всі західні області України, побувала в багатьох містах на Полтавщини, а тепер завітала до нас. Портрети надзвичайно красиві, художньо досконалі, а підібрані цитати беруть за душу”, - зазначив організатор заходу, голова Дніпровського товариства політичних в'язнів та репресованих Іван Дремлюга.

На заході також розгорнули самобутній рушник єднання “Цвіт вишиванки”, довжиною 12,5 м і шириною 65 см. На ньому з однієї сторони відобразять вишивки з усіх областей України, а з іншої -  країн, де поширена українська діаспора. Посередині рушника можна побачити вишиту земну кулю, на фоні якої летить лелека. Нині тут присутні вишивки діаспор у Німеччині, Польщі та Канаді, а також Тернопільської, Івано-Франківської, Черкаської та Полтавської областей.

Сьогодні рушник передали від вишивальниці з Полтавщини до представників Січеславщини. Найближчим часом дніпровська вишивальниця Світлана Макаренко розмістить на ньому узор, притаманний нашому краю.

“Зараз ми з радістю урочисто передаємо цей рушник Дніпру, щоби тут появилася ваша вишивка. Хоча хочеться сказати не просто місто Дніпро, а хочеться сказати так, як це казали раніше - Січеславщині”, - прокоментувала подію координаторка проекту Катерина Калініченко.

Після Дніпра рушник єднання рушить до Києва. Загалом на ньому розмістять 24 діаспорські вишивки та 25 - з областей України.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі демонструють Петриківський розпис на сучасний лад.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Марія СОЛОМОНОВА

Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!

«Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!», - так закінчуються богослужіння у Православній Церкві України.І ці слова не просто протокольне звернення до вірян згідно церковних канонів. Це те, до чого закли...
Без усякої скромності скажу, але правду.Дуже часто, особливо після чергового мого спітчу про наших політиків, мене питають:"Ну от, кого! Кого! Ти! Ти, особисто, ти! Бачиш гідним посади Президента?"Від...
Соборність - один з наріжних каменів фундаменту Держави, головна державотворча цінність і якість.І в смислі об‘єднання у національній державі всіх земель, населених народом.І в смислі панування...
Днями завдяки щасливому збігу обставин (спочатку в інтелектуальних іграх, а потім в робочому колективі) став глядачем вистави "Дульсинея Тобосская" в Дніпровському театрі Театр "Верим" /// Theatr...