App Store Google Play

У Дніпрі жертвам катувань надають безкоштовну допомогу юристів та психологів

07.12.2018 15:00
У Дніпрі жертвам катувань надають безкоштовну допомогу юристів та психологів

Правозахисники Дніпра розпочали активну фазу надання підтримки жертвам катувань - усі потерпілі можуть розраховувати на безкоштовну допомогу юристів та психологів. Про це сьогодні, 7 грудня, під час прес-конференції у культурно-виставковому центрі “Mediaprostir” повідомили представники Правозахисної групи “СІЧ” та громадської організації “Форпост”, передає Дніпроград.

Декларація прав людини забороняє посягання на фізичну та моральну гідність людини через катування як виду покарання. Щороку до суду доходить приблизно шість подібних проваджень. Утім, статистика невтішна, адже насправді порушень у декілька разів більше.

За словами аналітика проекту підтримки жертвам катувань Віктора Філатова, серед чинників, які цьому сприяють  - недосконалість нагляду за проблемою правоохоронців, обмежений доступ до інформації про розслідування, питання з виявленням та документацією подібних випадків. Однак основною причиною породження проблеми катувань лишається неузгодженість законодавчих актів у цій сфері.

З метою боротьби з катуваннями в Україні 12 правозахисних громадських організацій створили Коаліцію “Проти катувань”. Серед організацій, які допомагають потерпілим на території Дніпропетровської області - Правозахисна група “СІЧ” та громадська організація “Форпост”.

“Наші клієнти - люди, які будь-де піддалися катуванням та жорстокому відношенню. Це може бути пов’язано з воєнним конфліктом на Сході, місцями неволі, психіатричними лікарнями. Також це люди, які постраждали від рук співробітників правоохоронних органів. Тому якщо Ви або Ваші рідні потрапили у такі обставини, радимо звертатися до правозахисників, аби отримати різноманітну правову допомогу - від консультацій до допомоги Європейського суду”, - зазначив директор Правозахисної групи “СІЧ” Дмитро Рева.

За словами директорки громадської організації “Форпост” Олени Подолян, проблемою також є те, що нині держава не надає таким людям жодних безкоштовних реабілітаційних послуг - медичних, соціальних, психологічних, а правові надає частково. Нині таку задачу взяла на себе громадська організація “Форпост”.

Аби отримати правову та психологічну допомогу, необхідно звернутись до представників вищезазначених організацій. Або залишили інформацію в офісі за адресою вулиця Святослава Хороброго, 31, квартира 30, після чого співробітники розкажуть, які необхідно зібрати документи та нададуть поради щодо подальших кроків.

Раніше повідомлялося, як порушують права людини під час збройного конфлікту на Сході.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Марія СОЛОМОНОВА

Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!

«Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!», - так закінчуються богослужіння у Православній Церкві України.І ці слова не просто протокольне звернення до вірян згідно церковних канонів. Це те, до чого закли...
Без усякої скромності скажу, але правду.Дуже часто, особливо після чергового мого спітчу про наших політиків, мене питають:"Ну от, кого! Кого! Ти! Ти, особисто, ти! Бачиш гідним посади Президента?"Від...
Соборність - один з наріжних каменів фундаменту Держави, головна державотворча цінність і якість.І в смислі об‘єднання у національній державі всіх земель, населених народом.І в смислі панування...
Днями завдяки щасливому збігу обставин (спочатку в інтелектуальних іграх, а потім в робочому колективі) став глядачем вистави "Дульсинея Тобосская" в Дніпровському театрі Театр "Верим" /// Theatr...