App Store Google Play

У Солонянській ОТГ для вирішення актуальних питань населення створюють Громадську раду

04.12.2018 15:00
У Солонянській ОТГ для вирішення актуальних питань населення створюють Громадську раду

На сайті Солонянської громади зареєстрували електронну петицію, вимогою якої є створення Громадської ради як постійно діючого, консультативно-дорадчого органу при Солонянській селищній раді. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на офіційний сайт Солонянської ОТГ.

У серпні цього року громадські організації, які працюють на території Солонянської ОТГ звернулись до виконкому з проханням скликати робочу групу по створенню громадської ради. Усе для того, аби розширити самоврядування місцевих жителів. Утім, відповіді за зверненням громадські діячі так не і отримали. Після цього вони зареєстрували електронну петицію, яка має зібрати 200 підписів протягом 90 днів.

За словами її авторів, рада має забезпечити права мешканців громади на участь у вирішенні питань місцевого значення та здійснення громадського контролю за діяльністю виконавчих органів селищної ради. Серед її функцій - проведення громадської та антикорупційної експертизи нормативно-правових актів, внесення пропозицій та зауважень, а також контроль за дотриманням зазначених органів норм законодавства спрямованого на запобігання та протидію корупції.

У петиції зазначають: така рада сприятиме більш ефективній взаємодії зазначених органів із громадськістю, а також впливатиме на врахування владою думки громадськості під час реалізації місцевої політики.

За словами кандидата до членів громадської ради Сергія Кіприча, громадська рада готуватиме пропозиції щодо проведення консультацій із громадськістю та подаватиме обов’язкові для розгляду пропозиції з питань формування та реалізації державної політики у відповідній сфері. Також вона збиратиме інформацію щодо вирішення питань, які мають важливе значення для життя громади.

“Наразі в громаді існує багато болючих питань, одне з яких – забезпечення населення якісною питною водою. Влітку цього року було направлене звернення від громадських діячів з приводу стану справ у реформуванні цієї сфери. Ми отримали офіційну відповідь, але реальних змін в цьому напрямку так і не здійснено – немає стратегії розвитку, проекту, смети, не проведена інвентаризація. У випадку, коли громадська рада діє при органі виконавчої влади, її ініціативи мають бути розглянуті та враховані, надана аргументована відповідь”, - прокоментував Сергій Кіприч.

Крім того, активіст зазначив, що громадська рада мала би право висловити свою думку щодо пріоритетності проектів та робіт, які здійснює виконком, а також право контролю за прозорістю витрачання бюджетних коштів.

Членами громадської ради стануть представники різних професій та сфер діяльності, серед яких – юристи, будівельники, економісти, працівники медицини, освіти та культури.

До завершення збору голосів залишилось 29 днів. Станом на сьогодні петиція зібрала 90% потрібних підписів.

Раніше повідомлялося: вода в Солоному: за лаштунками зразково-показового ОТГ.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Марія СОЛОМОНОВА

Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!

«Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!», - так закінчуються богослужіння у Православній Церкві України.І ці слова не просто протокольне звернення до вірян згідно церковних канонів. Це те, до чого закли...
Без усякої скромності скажу, але правду.Дуже часто, особливо після чергового мого спітчу про наших політиків, мене питають:"Ну от, кого! Кого! Ти! Ти, особисто, ти! Бачиш гідним посади Президента?"Від...
Соборність - один з наріжних каменів фундаменту Держави, головна державотворча цінність і якість.І в смислі об‘єднання у національній державі всіх земель, населених народом.І в смислі панування...
Днями завдяки щасливому збігу обставин (спочатку в інтелектуальних іграх, а потім в робочому колективі) став глядачем вистави "Дульсинея Тобосская" в Дніпровському театрі Театр "Верим" /// Theatr...