App Store Google Play

Понад 50 ресурсних кімнат для особливих дітей відкрили у школах Дніпропетровщини

21 Листопада 14:40
Понад 50 ресурсних кімнат для особливих дітей відкрили у школах Дніпропетровщини

За останні два роки Дніпропетровська облдержадміністрація створила ресурсні кімнати для особливих дітей у 51-й школі області. У них хлопчики та дівчатка відпочивають від уроків, а ще опановують нові навички, зокрема побутові. Про це розповів голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

«Доступна освіта – для всіх. Це завдання Президента України Петра Порошенка. Створюємо комфортні умови для дітей області. Реконструюємо школи, за які ніхто не брався десятки років. А ще – відкриваємо ресурсні кімнати. В них особливі діти вчаться спілкуватися, опановувати навички, які потрібні для повсякденного життя. За останніх два роки відкрили понад 50 таких кабінетів», – сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Вона – учениця дніпровської школи №10

У 2017-му Дніпропетровська облдержадміністрація облаштувала 18 ресурсних кімнат, а цьогоріч – ще 33. Одна з них – у дніпровській школі №10. Тут 467 учнів, 11 з них – особливі.

«Батьки особливих дітей інколи занадто їх опікають, ізолюють від суспільства. Проте їм потрібно розвиватися. У ресурсній кімнаті вчимо хлопчиків та дівчаток комунікувати. Вони разом гріють чайник, розмовляють. Далі запрошуємо у гості їхніх однокласників. Вже маємо гарну традицію – разом відзначати дні народження, – розповіла дефектолог закладу Ганна Андрєєва. – Батьки потім дивуються, що їхні діти роблять такі кроки – краще розмовляють, перестають боятися оточуючих, самостійно себе обслуговують».

Її однокласник Павло – грає разом із неї

У ресурсній кімнаті – зручні столики з кріслами, ноутбуки, великий телевізор. Безліч м’яких лав та пуфиків. Є тут і власна невеличка кухня. З мікрохвильовкою, електроплиткою із безпечним покриттям, кухонними меблями, рукомийником, електрочайником та посудом. У формі гри дітей вчать купувати необхідні речі у магазині, накривати на стіл.

Разом із ресурсною кімнатою у дніпровській школі №10 відкрили і медіатеку. Тут можна повчити уроки, перепочити, почитати.

… перепочити,

«Дуже задоволені, що в нас є такі кімнати. Батьки також радіють. Бо діти тут відпочивають, навчаються. Ми не обмежуємо наших вихованців у відвідуванні цих кабінетів. Вони відкриті для всіх», – наголосила директор закладу Валентина Івлєва.

Відкриття ресурсних кімнат і медіатек для особливих дітей стало можливим завдяки соціальній програмі Марини Порошенко «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації».

Раніше повідомлялося, що вже понад 800 особливих дітей навчаються в школах Січеславщини.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...
Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...