App Store Google Play

Під Верховною Радою активісти годують депутатів меню часів Голодомору і вимагають завершити декомунізацію

20.11.2018 11:20
Під Верховною Радою активісти годують депутатів меню часів Голодомору і вимагають завершити декомунізацію

Суп з кори та хвої, млинці з трави, картопляного лушпиння та качанів кукурудзи - такі страви зможуть скуштувати, сьогодні 20 листопада, народні депутати та звичайні перехожі під Верховною Радою. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

В рамках акції «Геть організаторів голодомору з карти України» громадськість вимагає прибрати ім'я організатора Голодомору з назви регіону та проголосувати за законопроекти щодо закінчення декомунізації. Активісти облаштували локацію "Їдло 1932-1932", де пропонують усім присутнім скуштувати страви, які вимушені були їсти українці, аби вижити в часи комуністичного режиму.

"24 листопада 2018 року Україна і світ відзначатимуть 85-ті роковини Голодомору, вшановуючи пам'ять тих українців, яких замучили страшною смертю під час геноциду 1932-1933 років. Попри усвідомлення жахливої трагедії, на 28-ому році Незалежності України, Дніпропетровські та Кіровоградські регіони, одні з найбльш постраждалих під час геноциду, досі носять назву організаторів Голодомору – Петровськогота Кірова. Тому ми підготували їжу, аби присутні хоч трохи зрозуміли, що довелося пережити нашим прадідам", - зазначив активіст Владислав Мельничук.

В свою чергу, народний депутат Андрій Денисенко, ініціатор проекту закону щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську зазначив, що в ВР набереться конституційна більшість голосів задля змін назви областей.

"Це наш обов'язок, данина перед жертвами Голодомору, безневинно замордованих українців. Переконаний, що сьогодні депутати проголосують за проект закону та приберуть ката з мапи нашої Держави", - зазначив Андрій Денисенко.

Також активісти роздавали присутнім символічні п'ять колосків. До участі долучилися близько сотні осіб. Нагадаємо, голод 1932-1933 років привів до загибелі 3,941 млн осіб безпосередньо і склав 6,122 млн втрат не народженими. Сумнозвісний «Закон про п’ять колосків» передбачав розстріл за «умисне розкрадання колгоспного майна». За пом’якшуючих обставин вища міра покарання могла бути замінена 10 роками таборів. Фактично цим законом українцям заборонили харчуватися.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Марія СОЛОМОНОВА

Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!

«Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!», - так закінчуються богослужіння у Православній Церкві України.І ці слова не просто протокольне звернення до вірян згідно церковних канонів. Це те, до чого закли...
Без усякої скромності скажу, але правду.Дуже часто, особливо після чергового мого спітчу про наших політиків, мене питають:"Ну от, кого! Кого! Ти! Ти, особисто, ти! Бачиш гідним посади Президента?"Від...
Соборність - один з наріжних каменів фундаменту Держави, головна державотворча цінність і якість.І в смислі об‘єднання у національній державі всіх земель, населених народом.І в смислі панування...
Днями завдяки щасливому збігу обставин (спочатку в інтелектуальних іграх, а потім в робочому колективі) став глядачем вистави "Дульсинея Тобосская" в Дніпровському театрі Театр "Верим" /// Theatr...