App Store Google Play

Дніпряни вимагали у московського патріархату підтримати створення Єдиної помісної церкви

19 Листопада 12:00
Дніпряни вимагали у московського патріархату підтримати створення Єдиної помісної церкви

Сьогодні, 19 листопада, представники різних громадських організацій вийшли на пікет під будівлю Дніпровської єпархії УПЦ МП з вимогою взяти участь у Об`єднавчому Соборі Православних Ієрархів України 22 листопада. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Активісти вийшли до єпархії московського патріархату із плакатами "Січеславщина за Томос", "Владика Іриней, не продай Україну", "Українцям помісну церкву" та вимагали підтримати створення в Україні Єдиної помісної православної автокефальної Церкви. 

"Сьогодні патріотична громадськість вирушила на зустріч з владикою Іринеєм, щоб з`ясувати його ставлення до створення в Україні Єдиної Помісної Православної Автокефальної Церкви", - зазначив голова ГО "Майдан-Січеслав Дніпро" Віктор Романенко.

До активістів вийшов отець Миколай - представник Іринея. Він зазначив, шо їх владики сьогодні немає і з активістами він не зустрінеться.

"Ми завжди підтримували і підтримуємо незалежність України. Ми підтримуємо Томос, який маємо з 1991 року. І наша церква - українська. І не має жодного стосунку до Москви. В храмах московського патріархату немає агресії до патріотів. А якщо є, то не звертайте уваги, бо люди різні і розуміють по-різному", - переконував громадськість отець Миколай.

Проте в цей час до активістів вибігла агресивно налаштована представниця московського патріархату, яка намагалася порвати плакати про Автокефалію. Вона голосно кричала, що не продасть Русь і ніколи не стане католиком. На пояснення присутніх, що Томос не має жодного стосунку до католицизму, жінка махала руками та погрожувала "господньою розправою".

У підсумку, отець Микола повідомив, що їх місцевий осередок підтримує бажання українців до незалежної церкви, проте у Об`єднавчому Соборі Православних Ієрархів України участь вони  не братимуть.

"Якщо українці хочуть об`єднання, то давайте об`єднуватись навколо нашої церкви", - зазначив він.

Отець Микола пообіцяв провести зустріч патріотичної громадськості з владикою Іринеєм пізніше. 

Нагадаємо, у Кривому Розі прихильники автокефалії штурмували резиденцію митрополита УПЦ МП.

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...
Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...