App Store Google Play

За нашу і вашу свободу: у Дніпрі відкрилась виставка, присвячена 50-річчю виступів дисидентів на захист «Празької весни»

15.11.2018 20:00
За нашу і вашу свободу: у Дніпрі відкрилась виставка, присвячена 50-річчю виступів дисидентів на захист «Празької весни»

Сьогодні, 15 листопада, у Дніпровському Музеї «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» відкрилась виставка, присвячена 50-річчю виступів дисидентів на захист «Празької весни». Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення.

Як відомо, 50 років тому, 1968 року, Радянський Союз ввів у Чехословаччину близько 200 тисяч солдатів і 5 тисяч танків. У такий спосіб радянські керівники в Москві, разом із очільниками інших країн Варшавського договору, вирішили насильно припинити процес реформ та суспільних змін, відомий під назвою «Празька весна».

Виставка «За нашу і вашу свободу 1968–2018 років» розкриває не лише безпоседньо трагічні події, а висвітлює діяльність людей, які виступили проти придушення «Празької весни».

Інформаційні плакати вміщають відомості про протестувальників, які виступили проти окупації Чехословаччини. Серед них: Василь Макух, Роман Гринь, Михайло Ліхцов, Зорян Попадюк та інші. Основу виставки складають унікальні архівні документи і фотографії.

На офіційне відкриття завітав заступник Міністра промисловості і торгівлі Чеської республіки Ірже Гавличек.

«Після вторгнення Радянського Союзу у Чехословаччину багато громадян змирилися з обставинами, інші протестували та піднімали своїх громадян, дехто своїм протестом приніс найбільший захист. Понад 20 людей у всьому Східному блоці з різних країн поплатилися або життям, або свободою. Крім чехів, це були люди з Польщі, Латвії, України, Східної Німеччини, Угорщини, Росії, Болгарії, Грузини», - зазначив Ірже Гавличек.

Експозиція організована зусиллями Посольства Чеської республіки в Україні, Інститутом дослідження тоталітарних режимів (Чехія); Чеського центру у Києві; Галузевого державного архіву Служби Безпеки України; Українського інституту національної пам’яті за підтримки Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» і Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні».

Нагадаємо, що у Дніпрі під час літературно-мистецького заходу вшанували пам'ять Василя Макуха. 50 років тому він здійснив публічне самоспалення в знак протесту проти тотальної русифікації українців і збройної агресії СРСР на територію Чехословацької республіки. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Марія СОЛОМОНОВА

Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!

«Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!», - так закінчуються богослужіння у Православній Церкві України.І ці слова не просто протокольне звернення до вірян згідно церковних канонів. Це те, до чого закли...
Без усякої скромності скажу, але правду.Дуже часто, особливо після чергового мого спітчу про наших політиків, мене питають:"Ну от, кого! Кого! Ти! Ти, особисто, ти! Бачиш гідним посади Президента?"Від...
Соборність - один з наріжних каменів фундаменту Держави, головна державотворча цінність і якість.І в смислі об‘єднання у національній державі всіх земель, населених народом.І в смислі панування...
Днями завдяки щасливому збігу обставин (спочатку в інтелектуальних іграх, а потім в робочому колективі) став глядачем вистави "Дульсинея Тобосская" в Дніпровському театрі Театр "Верим" /// Theatr...