App Store Google Play

Формування української ідентичності - головне завдання Української держави, суспільства, нації

12 Листопада 14:00
Формування української ідентичності - головне завдання Української держави, суспільства, нації

Коли люди, які вважають себе представниками української національної еліти, серйозно кажуть про те, що всі проблеми країни вирішить виключно економіка, що «торпедування» питань мови та ідентичності, історії та культури «роз'єднує» країну, мені залишається тільки дивуватися тому, наскільки вони далекі від реальності, історичних процесів, від самого відчуття майбутнього.

Я хочу пояснити цим людям, чим «маленький українець» і «маленький білорус» відрізняються від «маленького росіянина» і «маленького поляка». У загальному і цілому - нічим. І ті, і інші хочуть менше платити за тепло і квартири, за машини і продукти. І більше отримувати. При цьому «маленькому поляку» і «маленькому українцю» потрібна свобода, а «маленький росіянин» і «маленький білорус» готові визнати царя, але це не фундаментальна різниця.

Фундаментальна різниця в тому, що «маленький росіянин» хоче дешевизни в Росії, а «маленький поляк» - в Польщі. Якщо стан справ їх не влаштовує, вони їдуть. Але вони не хочуть, щоб їхня власна країна стала Китаєм чи Німеччиною. Це і є ідентичність.

Величезній кількості «маленьких українців» і «маленьких білорусів» абсолютно все одно, де їх будуть годувати. Аби дешево. Я не звинувачую їх, ні - це природня спадщина колоніальних часів. Я тільки нагадую, що таке світовідчуття вже перетворило Білорусь на російський придаток, позбавило білорусів всіх шансів, наданих їм незалежністю. І Україна 2013 року була як ніколи близькою до аналогічного розвитку подій: від перетворення на російський протекторат її врятували тільки Майдан, дурість Януковича і безумство Путіна.

Але при цьому байдужість величезної кількості жителів до країни, в якій вони живуть, зумовили анексію Криму і окупацію частини Донбасу. Бо ніякі активісти, ніякі добровольці і ніяка армія вас не врятують, якщо вам наплювати.

Формування української ідентичності - головне завдання Української держави, суспільства, нації. Цю завдання не підмінять ніякі економічні реформи, ніяка боротьба з корупцією, ніякі соціальні протести. Більш того, в українській формулі майбутнього відсутність української ідентичності означатиме ще й відсутність свободи. Тому що Україна буде поглинута Росією, якій свобода не потрібна. Ми все це вже проходили в ХХ столітті. Можем повторить?

Facebook автора

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...
Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...