App Store Google Play

Яскравість та енергоефективність: в Марганці осучаснюють школу №9

9 Листопада 13:20
Яскравість та енергоефективність: в Марганці осучаснюють школу №9

Штрих за штрихом сільські та міські школи Дніпропетровщини набувають сучасного вигляду. Десятки тьмяних неприглядних будівель одночасно, в різних куточках області, перетворюються на яскраві, різнобарвні. А головне – стають теплими та енергоефективними. Саме такий заклад після реконструкції матимуть і учні та вчителі школи №9 у Марганці. Зараз його осучаснює ДніпроОДА. Вже стартували зовнішні роботи, наступного року розпочнуть капремонт всередині будівлі. Про це повідомив очільник області Валентин Резніченко, передає Дніпроград.

«Доступ до якісної освіти повинен бути у всіх маленьких мешканців області, незалежно від місця їх проживання. Таке завдання поставив Президент України Петро Порошенко. Одночасно реконструюємо понад 30 основних та опорних закладів. Приводимо до ладу і марганецьку школу №9. Після завершення капремонту понад 600 учнів матимуть сучасні умови для комфортного навчання та всебічного розвитку», – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Марганецькій школі №9 трохи більше за 30-ть. Та ремонту вона потребувала ледве не зі свого «народження». Нинішній очільник закладу Вікторія Колесова згадує – дах латали щороку. Проте тих латок не вистачало навіть на навчальний рік – стіни постійно псувалися через потьоки. Крім того, дуло з усіх щілин – приміщення закладу було холодним. Іноді дітям на уроках доводилося навіть вдягати рукавички.

У 2018-му за модернізацію школи взялася Дніпропетровська облдержадміністрація. Будівля вже із новою покрівлею. Підрядники ще облаштують краї даху металом, аби краще захистити від вологи – більше він не протікатиме. Замінили і вікна. Вони із додатковою термоізоляцією.

«Всі наші сподівання – на якісний ремонт. Добре, що використовують сучасні технології енергозбереження. Нарешті школа буде теплою, а отже, затишною», – підкреслила в.о. директора Вікторія Колесова. 

Нині ремонтники термомодернізують фасад. Згодом його пофарбують у білий колір, а ще додадуть рожевого, зеленого, синього, помаранчевого.

«Хотілося б розбавити шкільні будні яскравими барвами, – сказала учениця 10 класу Ірина Зуховченко. – Думаю, в оновленій школі нам буде набагато комфортніше навчатися». 

Після завершення зовнішньої реконструкції ремонтники перейдуть всередину будівлі. Осучаснять всі комунікації, коридори та кабінети. В оновлені класи привезуть меблі, мультимедійні дошки та інше обладнання.

«Дуже радію тим колосальним змінам, які відбуваються просто зараз із рідною школою. Колись і я тут навчалася, і моя дитина. Такий глобальний ремонт – перший в історії закладу, – поділилася вчителька географії Олена Мітрохіна. – Із нетерпінням чекаємо на нові кабінети та обладнання. Це – додаткові можливості і для вчителів, і для дітей».

Згодом облаштують і територію. Нове асфальтове покриття буде різнобарвним. По периметру покладуть кольорову тротуарну плитку.

У Марганецькій школі №9 – 639 учнів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...
Марія СОЛОМОНОВА

Чергове шкільне отруєння

Дніпро. Чергове шкільне отруєння. І з вчорашнього дня жодного коментарію з боку відповідного департаменту міськради.Минулого разу, коли було масове отруєння дітей 62-ї школи, мер міста принаймні напри...
У місті Кривий Ріг працює 7 центрів первинної медико-санітарної допомоги яким підпорядковані 39 амбулаторій. На першу ланку медицини у місті за перше півріччя витрачено більш ніж 90млн. грн.. Вже з ли...