App Store Google Play

У Дніпрі знайшли декілька варіантів розвитку ОСН після передачі повноважень до міськради

9 Листопада 16:00
У Дніпрі знайшли декілька варіантів розвитку ОСН після передачі повноважень до міськради

У Дніпрі знайшли декілька варіантів розвитку ОСН після передачі повноважень по їх утворенню від районних в місті Дніпрі рад до міської ради. Про те, як реалізовуватиметься співпраця ОСН з органами місцевого самоврядування повідомили спеціалісти по роботі з органами самоорганізації населення, передає кореспондент Дніпрограда.

«Важливо, що ми передали повноваження щодо реєстрації органів самоорганізації населення місту. Тепер рада, яка створила ОСН може делегувати повноваження для розвитку ОСН», - зазначила член правління Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення Анжеліка Пилипенко.

Анжеліка Пилипенко вважає, що зараз існує два шляхи для розвитку ОСН у Дніпрі:

  • Закладення в програму підтримки ОСН механізм, який би надавав органам місцевого самоврядування на своїх територіях визначати роботи, які потрібно виконати та контролювати. При цьому розпорядниками коштів залишаються департаменти управління, які ними керують. Однак ОСН можуть прийняти спільне рішення про те, на що можна спрямувати кошти.
  • Делегування повноважень. Для цього з органами самоорганізації населення проводитимуться переговори щодо того, що вони окреслюватимуть як повноваження.

В свою чергу, спеціаліст відділу по роботі з органами самоорганізації населення та об’єднаннями громадян Владислав Макарець розповів про нову програму навчання для ОСН, яка включає діючі органам місцевого самоврядування та ті, які лише мають бажання створити ОСН.

«ОСН можуть подавати до нас ідеї, які вони бажають втілити. Навчання триватиме протягом п’яти днів, під час яких органам самоорганізації населення пояснюватимуть основи аналітичної роботи, кадрового забезпечення, бухгалтерського обліку та комунікації з жителями. Після цього освітнього курсу ОСН мають публічно захистити свої допрацьовані проекти», - підкреслив Владислав Макарець.

Навчальна програма стартує на наступному тижні. До цього часу ОСН запрошують на консультації до відділу по роботі з органами самоорганізації населення та об’єднаннями громадян за адресою: вулиця Мечникова, 6, кабінет 14.

Координатор проектів Фонду Конрада Аденауера в Україні Олексій Доронін зазначив, що фонд підтримає жителів Дніпра, які прагнуть змін та співпрацюватиме з ОСН.

Зі слів координатора, фонд Конрада Аденауера – це німецький політичний фонд, який представлений в Україні з 1994 року. Основне завдання – підтримка демократії та принципів правової держави, європейська інтеграція, розбудова громадянського суспільства та міжмуніципальне співробітництво.

Нагадаємо, що за рішенням міськради, надання дозволів на створення органів самоорганізації населення у Дніпрі перейшло до компетенції муніципалітету. Ці функції виконуватиме департамент з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики. 

Раніше громадський діяч, директор ГО "Інститут реформ та інновацій" Роман Сердюк зазначав, що дане рішення має стати поштовхом до розвитку органів самоорганізації населення в місті Дніпрі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

У нас чергова серія саги про #мовнийпатруль у Дніпрі. Цього разу у центрі нашого епізоду феєрична відмазка Стоп Нелегал - Закон один для всіх, два активісти якої ̶Б̶о̶ш̶и̶р̶о̶в̶ ̶т̶а̶ ̶П̶е̶т̶р̶о̶в̶ і...
Останнім часом, коли дивлюся на те, що відбувається навколо, вже вкотре мені спадає на думку аналогія між Україною та Іудеєю часів Другої Іудейської війни. Події тої війни досить живописно описав у св...
Ярослав СИНИЦЯ

Станиця Луганська

Станиця Луганська зараз,це  не те, що було три роки тому.  Людська натура така, що має здатність пристосовуватись до будь-яких умов, і за дуже короткий час. Про війну тут нагадують цілі квар...
Наслідки Першої Світової для України оформилися у конкретний факт та конкретну дату 14-го листопада 1918-го року.У цей день гетьман Павло Скоропадський видав грамоту про воз'єднання на федеративних на...