App Store Google Play

У Дніпрі знайшли декілька варіантів розвитку ОСН після передачі повноважень до міськради

09.11.2018 16:00
У Дніпрі знайшли декілька варіантів розвитку ОСН після передачі повноважень до міськради

У Дніпрі знайшли декілька варіантів розвитку ОСН після передачі повноважень по їх утворенню від районних в місті Дніпрі рад до міської ради. Про те, як реалізовуватиметься співпраця ОСН з органами місцевого самоврядування повідомили спеціалісти по роботі з органами самоорганізації населення, передає кореспондент Дніпрограда.

«Важливо, що ми передали повноваження щодо реєстрації органів самоорганізації населення місту. Тепер рада, яка створила ОСН може делегувати повноваження для розвитку ОСН», - зазначила член правління Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення Анжеліка Пилипенко.

Анжеліка Пилипенко вважає, що зараз існує два шляхи для розвитку ОСН у Дніпрі:

  • Закладення в програму підтримки ОСН механізм, який би надавав органам місцевого самоврядування на своїх територіях визначати роботи, які потрібно виконати та контролювати. При цьому розпорядниками коштів залишаються департаменти управління, які ними керують. Однак ОСН можуть прийняти спільне рішення про те, на що можна спрямувати кошти.
  • Делегування повноважень. Для цього з органами самоорганізації населення проводитимуться переговори щодо того, що вони окреслюватимуть як повноваження.

В свою чергу, спеціаліст відділу по роботі з органами самоорганізації населення та об’єднаннями громадян Владислав Макарець розповів про нову програму навчання для ОСН, яка включає діючі органам місцевого самоврядування та ті, які лише мають бажання створити ОСН.

«ОСН можуть подавати до нас ідеї, які вони бажають втілити. Навчання триватиме протягом п’яти днів, під час яких органам самоорганізації населення пояснюватимуть основи аналітичної роботи, кадрового забезпечення, бухгалтерського обліку та комунікації з жителями. Після цього освітнього курсу ОСН мають публічно захистити свої допрацьовані проекти», - підкреслив Владислав Макарець.

Навчальна програма стартує на наступному тижні. До цього часу ОСН запрошують на консультації до відділу по роботі з органами самоорганізації населення та об’єднаннями громадян за адресою: вулиця Мечникова, 6, кабінет 14.

Координатор проектів Фонду Конрада Аденауера в Україні Олексій Доронін зазначив, що фонд підтримає жителів Дніпра, які прагнуть змін та співпрацюватиме з ОСН.

Зі слів координатора, фонд Конрада Аденауера – це німецький політичний фонд, який представлений в Україні з 1994 року. Основне завдання – підтримка демократії та принципів правової держави, європейська інтеграція, розбудова громадянського суспільства та міжмуніципальне співробітництво.

Нагадаємо, що за рішенням міськради, надання дозволів на створення органів самоорганізації населення у Дніпрі перейшло до компетенції муніципалітету. Ці функції виконуватиме департамент з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики. 

Раніше громадський діяч, директор ГО "Інститут реформ та інновацій" Роман Сердюк зазначав, що дане рішення має стати поштовхом до розвитку органів самоорганізації населення в місті Дніпрі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Марія СОЛОМОНОВА

Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!

«Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!», - так закінчуються богослужіння у Православній Церкві України.І ці слова не просто протокольне звернення до вірян згідно церковних канонів. Це те, до чого закли...
Без усякої скромності скажу, але правду.Дуже часто, особливо після чергового мого спітчу про наших політиків, мене питають:"Ну от, кого! Кого! Ти! Ти, особисто, ти! Бачиш гідним посади Президента?"Від...
Соборність - один з наріжних каменів фундаменту Держави, головна державотворча цінність і якість.І в смислі об‘єднання у національній державі всіх земель, населених народом.І в смислі панування...
Днями завдяки щасливому збігу обставин (спочатку в інтелектуальних іграх, а потім в робочому колективі) став глядачем вистави "Дульсинея Тобосская" в Дніпровському театрі Театр "Верим" /// Theatr...