App Store Google Play

Обласний клінічний центр МСЕК реформували: чи стане бійцям легше проходити огляд?

09.11.2018 17:00
Обласний клінічний центр МСЕК реформували: чи стане бійцям легше проходити огляд?

На Дніпропетровщині відбулось реформування обласного клінічного центру медико-соціальної експертної комісії. Про це сьогодні, 9 листопада, на прес-конференції в ІА “Мост-Дніпро” заявив головний лікар обласного клінічного центру МСЕК Віктор Концур, передає Дніпроград.

Експертна комісія відома тим, що нерідко відмовляє ветерану, який втратив працездатність на війні, в отриманні позитивного висновку. Це означає, що демобілізований боєць не зможе отримати статус інваліда війни, коли звернеться до управління соцзахисту, не отримає військової пенсії та виплат.

За словами заступника голови громадської організації “Ветерани АТО” Віталія Волощука, станом на сьогодні офіційна цифра бійців АТО по Дніпропетровській області сягає п’ять тисяч осіб. Комісію пройшло - більше двох тисяч. З них - лише 182 людини отримали статус інвалідності.

Головний лікар обласного клінічного центру Віктор Концур зазначає: МСЕК - кінцева структура, до якої приходять бійці. Вона визначає діагноз на основі тих документів, які військові приносять з лікарень.

“Проблема в тому, що від самого початку ніхто не знав, які документи потрібно приносити для того, щоб пройти огляд у нашому центрі. Але на сьогодні цю проблему ми вирішили. У нас є офіційний сайт, де розміщена детальна інструкція, що має зробити участник АТО”, - прокоментував Віктор Концур.

Утім, правозахисники все ж таки радять демобілізованим приходити до МСЕК з юристом, а у випадку неправомірного висновку, оскаржити його у суді.

Головний лікар обласного клінічного центру МСЕК Віктор Концур також зазначив, що окрім нового сайту з усією необхідною інформацією, у їхньому центрі відбулась низка й інших змін.

За його словами, нині огляд учасників бойових дій здійснюється протягом тижня у місцях, наближених до місця проживання бійців. Також тут повернули психологічну службу, якої у центрі не було 20 років. Тепер, за словами головного лікаря, за допомогою спеціалістів сюди можуть звернутися бійці та члени їх сімей.

Ще однією важливою складовою співробітники вважають налагоджену співпрацю з громадськими організаціями.

“Наприклад, 10 листопада Дніпровське міське об’єднання ветеранів проведе у Самарському районі нараду, на яку запрошені всі місцеві учасники бойових дій. Туди також запросили і спеціаліста МСЕКа, який розкажу усю необдіхдну інформацію для правильного оформлення документів”, - додав Віктор Концур.

За словами співробітників, ці кроки були зроблені для того, аби бійцям було легше проходити огляд.

Раніше повідомлялося, що проти ветеранів АТО порушили кримінальне провадження.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дніпро. Кам’яний хрест на Соборній площі. Біля нього поховано чотирнадцять січових стрільців.Межа 1918-1919-го ріку. Коли вони гинули за Україну, то хтось домовлявся з ворогами. Тільки січові ст...
Томос - це прекрасно! Я теж радію і святкую, і теж вважаю, що це велетенський крок від Москви в плані духовної та релігійної незалежності. І хоча зараз не середньвіччя, а тому церква формально - це ще...
В українських ЗМІ як регіонального так і національного рівня багато недоліків і проблем. Серед них пріоритетна швидкість подання інформації замість якості, через що інформація буває недостовірною. Окр...
Раджу всім, хто має намір віддати свій голос за кандидата-#ідітьусраку не обмежуватися полумєрамі і одразу голосувати за Тимошенко.Завжди логічно голосувати за основного кандидата, а не за його т...