App Store Google Play

Боротьба з корупцією та кодекс поведінки: що обговорюють представники Дніпропетровщини на Конгресі в Страсбурзі

8 Листопада 11:00
Боротьба з корупцією та кодекс поведінки: що обговорюють представники Дніпропетровщини на Конгресі в Страсбурзі

Робота голови обласної ради Гліба Пригунова у складі української делегації на Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи продовжується. Вчора, сьомого листопада, на другий день сесії у Страсбурзі були підняті таки гострі теми як боротьба з корупцією, конфлікт інтересів та кодекс поведінки. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу Дніпропетровської обласної ради.

Тема корупції – чи не найболючіша проблема багатьох країн. Так званий «конфлікт інтересів» - ситуація, при якій особиста зацікавленість людини може вплинути на процес прийняття рішення. Вирішувати цю проблему слід систематично як на державному рівні, так і на місцях. Шляхи подолання корупції в муніципалітетах презентували вчора представники європейських країн. Гліб Пригунов поділився рецептами боротьби від Конгресу.

«У прийнятій резолюції зазначається, по-перше, створити незалежні комітети з питань етики для перегляду фінансової діяльності членів, визначити потенційні проблеми, і рекомендувати заходи щодо їх виправлення. По-друге, сприяти проактивному розкриттю інформації до публічного запиту, посилити підзвітність. Також, підвищити рівень поінформованості про запобіжні заходи щодо конфлікту інтересів на місцевому та регіональному рівнях. Створити канали звітування, такі як інформаційні гарячі лінії. Останнє, сприяти обміну інформацією та знаннями між міжнародними організаціями. Резюмую: йдемо шляхом реальної зміни організаційно – політичної культури на більш відповідальну та з високими етичними стандартами», - пише він.

Також в рамках теми детально розглянули і етичну сторону цього питання. Загально прийняті норми поведінки та моралі, якими повинні керуватись представники регіональних та місцевих влад.

Зокрема, вчора пройшла презентація проектів молодіжних делегатів на 2018 рік. Конгрес на постійній основі співпрацює із молоддю, адже одним із важливих принципів роботи є розвиток співпраці молодого покоління із владою.

Нагадаємо, Конгрес представляє понад 200 тисяч європейських муніципалітетів і регіонів. Це місце для обговорення загальних проблем, особливо у так званих «молодих демократіях», досліджує стан місцевої і регіональної демократії, ступінь реальної участі громадян у реалізації влади, представляє інтереси місцевих та регіональних влад при виконанні європейської політики, заохочує прикордонне співробітництво з метою встановлення та підтримки миру.

Нагадаємо, що шостого листопада у Страсбурзі стартувала 35 сесія Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...
Марія СОЛОМОНОВА

Чергове шкільне отруєння

Дніпро. Чергове шкільне отруєння. І з вчорашнього дня жодного коментарію з боку відповідного департаменту міськради.Минулого разу, коли було масове отруєння дітей 62-ї школи, мер міста принаймні напри...
У місті Кривий Ріг працює 7 центрів первинної медико-санітарної допомоги яким підпорядковані 39 амбулаторій. На першу ланку медицини у місті за перше півріччя витрачено більш ніж 90млн. грн.. Вже з ли...