App Store Google Play

Мешканцям Дніпропетровщини нагадали, у яких випадках потрібно викликати «швидку допомогу»

06.11.2018 13:40
Мешканцям Дніпропетровщини нагадали, у яких випадках потрібно викликати «швидку допомогу»

Частина жителів Дніпропетровщини викликає лікарів швидкої допомоги за будь-яких дрібниць. Також продовжують надходити заздалегідь фальшиві звернення від телефонних хуліганів. Лікарі акцентують, що такі легковажні звернення можуть перешкодити врятувати тих, хто дійсно цього потребує. Про те, у яких випадках варто викликати «швидку допомогу» повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів директора обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф Радія Шевченко.

«У Дніпрі лише за минулу добу 55 разів зверталися з приводу підвищення температури, 114 разів стосувалися головних болів, запаморочення, підвищенням артеріального тиску. Останньою крапкою став виклик швидкої молодим чоловіком до потерпілого, однак на місці виявилося, що йшлося про собаку», - розповів Радій Шевченко.

Фахівець нагадав, що у 2012 році Кабмін видав постанову щодо регламентації викликів карет швидкої, які поділяються на екстрені (бригада лікарів має приїхати на пункт виклику протягом 10 хвилин, а в сільській місцевості – за 20 хвилин) та неекстрені (вільна бригада відправляється протягом години).

До екстрених викликів належить: втрата свідомості, судоми, розлад дихання, біль у серці, блювання кров’ю, гострий біль у животі, зовнішня кровотеча, симптоми гострих інфекційних захворювань, психічні розлади, які загрожують життю, а також травми, опіки, укуси змій, ураження струмом тощо.   

До переліку неекстрених викликів відносяться: підвищена температура, біль у горлі, біль у попереку тощо.

Радій Шевченко закликав жителів викликати лікарів свідомо, адже дрібниці та жарти можуть завадити врятувати життя людям, які потребують невідкладної допомоги.

«Ми нікому не відмовляємо у допомозі, навіть за непрофільними викликами. Тож мешканцям Дніпропетровщини не варто хвилюватися, що до них не приїде швидка. Бригада лікарів не має права не виїхати на виклик, згідно із законодавчою базою. Однак лікарі закликають пацієнтів ставитися до звернення про допомогу серйозно», - додав фахівець.

Раніше повідомлялося, що карети швидких у Дніпрі убезпечили від хуліганів, їх облаштували тривожними кнопками.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Зараз хочу повернутися до теми назви нашої області, яку ганебно провалив «кум» всіх дніпровських «патріотів» з «великої дороги», а саме – мер Дніпра. Це той м...
Дніпро. Кам’яний хрест на Соборній площі. Біля нього поховано чотирнадцять січових стрільців.Межа 1918-1919-го ріку. Коли вони гинули за Україну, то хтось домовлявся з ворогами. Тільки січові ст...
Томос - це прекрасно! Я теж радію і святкую, і теж вважаю, що це велетенський крок від Москви в плані духовної та релігійної незалежності. І хоча зараз не середньвіччя, а тому церква формально - це ще...
В українських ЗМІ як регіонального так і національного рівня багато недоліків і проблем. Серед них пріоритетна швидкість подання інформації замість якості, через що інформація буває недостовірною. Окр...