App Store Google Play

Мешканцям Дніпропетровщини нагадали, у яких випадках потрібно викликати «швидку допомогу»

6 Листопада 13:40
Мешканцям Дніпропетровщини нагадали, у яких випадках потрібно викликати «швидку допомогу»

Частина жителів Дніпропетровщини викликає лікарів швидкої допомоги за будь-яких дрібниць. Також продовжують надходити заздалегідь фальшиві звернення від телефонних хуліганів. Лікарі акцентують, що такі легковажні звернення можуть перешкодити врятувати тих, хто дійсно цього потребує. Про те, у яких випадках варто викликати «швидку допомогу» повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів директора обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф Радія Шевченко.

«У Дніпрі лише за минулу добу 55 разів зверталися з приводу підвищення температури, 114 разів стосувалися головних болів, запаморочення, підвищенням артеріального тиску. Останньою крапкою став виклик швидкої молодим чоловіком до потерпілого, однак на місці виявилося, що йшлося про собаку», - розповів Радій Шевченко.

Фахівець нагадав, що у 2012 році Кабмін видав постанову щодо регламентації викликів карет швидкої, які поділяються на екстрені (бригада лікарів має приїхати на пункт виклику протягом 10 хвилин, а в сільській місцевості – за 20 хвилин) та неекстрені (вільна бригада відправляється протягом години).

До екстрених викликів належить: втрата свідомості, судоми, розлад дихання, біль у серці, блювання кров’ю, гострий біль у животі, зовнішня кровотеча, симптоми гострих інфекційних захворювань, психічні розлади, які загрожують життю, а також травми, опіки, укуси змій, ураження струмом тощо.   

До переліку неекстрених викликів відносяться: підвищена температура, біль у горлі, біль у попереку тощо.

Радій Шевченко закликав жителів викликати лікарів свідомо, адже дрібниці та жарти можуть завадити врятувати життя людям, які потребують невідкладної допомоги.

«Ми нікому не відмовляємо у допомозі, навіть за непрофільними викликами. Тож мешканцям Дніпропетровщини не варто хвилюватися, що до них не приїде швидка. Бригада лікарів не має права не виїхати на виклик, згідно із законодавчою базою. Однак лікарі закликають пацієнтів ставитися до звернення про допомогу серйозно», - додав фахівець.

Раніше повідомлялося, що карети швидких у Дніпрі убезпечили від хуліганів, їх облаштували тривожними кнопками.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...
Марія СОЛОМОНОВА

Чергове шкільне отруєння

Дніпро. Чергове шкільне отруєння. І з вчорашнього дня жодного коментарію з боку відповідного департаменту міськради.Минулого разу, коли було масове отруєння дітей 62-ї школи, мер міста принаймні напри...
У місті Кривий Ріг працює 7 центрів первинної медико-санітарної допомоги яким підпорядковані 39 амбулаторій. На першу ланку медицини у місті за перше півріччя витрачено більш ніж 90млн. грн.. Вже з ли...