App Store Google Play

Дніпрянам розповіли про історію звільнення України від більшовиків

3 Листопада 20:00
Дніпрянам розповіли про історію звільнення України від більшовиків

Сьогодні, 3 листопада, у приміщенні інформаційного центру “Медіапростір” відбулась безкоштовна лекція “Українська весна 1918-го”. Про це передає кореспондент Дніпрограда із місця події.

Журналіст та дослідник історії української революції Максим Мірошниченко розповів учасникам заходу про Червону окупацію Катеринослава та губернії, як саме відбувалась "націоналізація" заводів, і чому для виїмки хліба у селян у губернію прибув сам Серго Орджонікідзе - головний розпорядник хліба в уряді Леніна.

“Впроваджувати політику насильницької хлібазаготівлі для Росії від Серго Орджонікідзе вимагав напряму Сталін. Сталін у нас асоціюється із подіями Другої Світової війни, а насправді він уже тоді був одним із лідерів більшовиків”, - додав лектор.

За його словами, у більшовиків було дуже мало військ для того, щоб установити прямий окупаційний режим. Вони не мали сил контролювати буквально кожне село. Особливих успіхів їх політика не досягнула, зокрема, через опір Ісаака Мазепи.

“Ісаак Мазепа - один із лідерів української соціал-демократичної робітничої партії в нашому місті, він керував місцевим осередком. І на той час входив у структуру губернського земства - останній орган влади, який дістався Українській народній республіці ще від Російської губернії”, - зазначив Максим Мірошниченко.

Більшовицьке повстання на Катеринославщині відбувалось на фоні підготовки до Всеукраїнських установчих зборів паралельно до Всеросійських. Утім із початком наступу вибори пройшли на 70% виборчих дільниць і збереглися лише два протоколи - Київської губернії і Катеринославської.

“За цим протоколом перемогу здобули всі українські партії. Більшовики змогли провести лише 13 своїх представників із 30”, - прокоментував лектор.

Завершилась лекція історією звільнення України від більшовиків.

Зазначимо, що сьогоднішній захід - це продовження курсу лекцій з історії української революції у Катеринославі/Січеславі/Дніпрі 1917-1919 років. Перша лекція познайомила глядачів із початком української революціїї, постатями, які її уособлювали у Катеринославі та губернії та встановленням влади Української республіки у Катеринославі. Друга - ознайомила слухачів із початком війни між Українською республікою та більшовиками.

Теги: лекція, унр

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

У нас чергова серія саги про #мовнийпатруль у Дніпрі. Цього разу у центрі нашого епізоду феєрична відмазка Стоп Нелегал - Закон один для всіх, два активісти якої ̶Б̶о̶ш̶и̶р̶о̶в̶ ̶т̶а̶ ̶П̶е̶т̶р̶о̶в̶ і...
Останнім часом, коли дивлюся на те, що відбувається навколо, вже вкотре мені спадає на думку аналогія між Україною та Іудеєю часів Другої Іудейської війни. Події тої війни досить живописно описав у св...
Ярослав СИНИЦЯ

Станиця Луганська

Станиця Луганська зараз,це  не те, що було три роки тому.  Людська натура така, що має здатність пристосовуватись до будь-яких умов, і за дуже короткий час. Про війну тут нагадують цілі квар...
Наслідки Першої Світової для України оформилися у конкретний факт та конкретну дату 14-го листопада 1918-го року.У цей день гетьман Павло Скоропадський видав грамоту про воз'єднання на федеративних на...