App Store Google Play

Дніпрянам розповіли про історію звільнення України від більшовиків

03.11.2018 20:00
Дніпрянам розповіли про історію звільнення України від більшовиків

Сьогодні, 3 листопада, у приміщенні інформаційного центру “Медіапростір” відбулась безкоштовна лекція “Українська весна 1918-го”. Про це передає кореспондент Дніпрограда із місця події.

Журналіст та дослідник історії української революції Максим Мірошниченко розповів учасникам заходу про Червону окупацію Катеринослава та губернії, як саме відбувалась "націоналізація" заводів, і чому для виїмки хліба у селян у губернію прибув сам Серго Орджонікідзе - головний розпорядник хліба в уряді Леніна.

“Впроваджувати політику насильницької хлібазаготівлі для Росії від Серго Орджонікідзе вимагав напряму Сталін. Сталін у нас асоціюється із подіями Другої Світової війни, а насправді він уже тоді був одним із лідерів більшовиків”, - додав лектор.

За його словами, у більшовиків було дуже мало військ для того, щоб установити прямий окупаційний режим. Вони не мали сил контролювати буквально кожне село. Особливих успіхів їх політика не досягнула, зокрема, через опір Ісаака Мазепи.

“Ісаак Мазепа - один із лідерів української соціал-демократичної робітничої партії в нашому місті, він керував місцевим осередком. І на той час входив у структуру губернського земства - останній орган влади, який дістався Українській народній республіці ще від Російської губернії”, - зазначив Максим Мірошниченко.

Більшовицьке повстання на Катеринославщині відбувалось на фоні підготовки до Всеукраїнських установчих зборів паралельно до Всеросійських. Утім із початком наступу вибори пройшли на 70% виборчих дільниць і збереглися лише два протоколи - Київської губернії і Катеринославської.

“За цим протоколом перемогу здобули всі українські партії. Більшовики змогли провести лише 13 своїх представників із 30”, - прокоментував лектор.

Завершилась лекція історією звільнення України від більшовиків.

Зазначимо, що сьогоднішній захід - це продовження курсу лекцій з історії української революції у Катеринославі/Січеславі/Дніпрі 1917-1919 років. Перша лекція познайомила глядачів із початком української революціїї, постатями, які її уособлювали у Катеринославі та губернії та встановленням влади Української республіки у Катеринославі. Друга - ознайомила слухачів із початком війни між Українською республікою та більшовиками.

Теги: лекція, унр

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Антон МОРОЗ

До Дня Соборності

Початок ХХ століття приніс чимало горя українському народу. Перша світова війна, революція, більшовицький терор, внутрішня боротьба, перевороти, окупація - здавалося б все це мало зламати українців ра...
Нещодавно український провідник Дмитро Ярош поділився відео з російського каналу, де зазомбовані путінські шістки, так звані експерти, проводять «аналіз» інтерв’ю з командиром УДА.Хо...
Зараз хочу повернутися до теми назви нашої області, яку ганебно провалив «кум» всіх дніпровських «патріотів» з «великої дороги», а саме – мер Дніпра. Це той м...
Дніпро. Кам’яний хрест на Соборній площі. Біля нього поховано чотирнадцять січових стрільців.Межа 1918-1919-го ріку. Коли вони гинули за Україну, то хтось домовлявся з ворогами. Тільки січові ст...