App Store Google Play

У Дніпрі відкрилась виставка кольорових каменів-самоцвітів та ювелірних виробів

19 Жовтня 08:00
У Дніпрі відкрилась виставка кольорових каменів-самоцвітів та ювелірних виробів

Вчора, 18 жовтня, у історичному музеї Дніпра відкрилась виставка самоцвітів з усієї України. Авторська експозиція нараховує 126 кольорових каменів та ювелірних виробів. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення.

Організатором виставки виступив доктор геологічних наук, професор кафедри науки про Землю Дніпровського національного університету імені Олеся Ганчара Петро Баранов. Він зазначив, що вже вдруге підготував експозицію самоцвітів для жителів міста.

«Мета виставки – популяризація гемологічного напрямку, який я разом з колегами розвиваю з 1994 року. Ця галузь зародилась у Дніпрі, у 1996 році відбувались перші виставки. З того часу проводились наукові дослідження, результати яких відображені у цій виставці», - пояснив Петро Баранов.

На виставці представлені невідомі та маловідомі самоцвіти України, у тому числі із приватних колекцій. Так, один з каменів відкрив один з відомих в історії нашого міста й краю дворянин та підприємець Олександр Поль  під час становлення промисловості у Катеринославі-Дніпрі.

Окрім необроблених самоцвітів, експозиція включає авторські художні, оригінальні дизайнерські роботи з натурального каміння.

Виставка «Самоцвіти України» триватиме до 16 листопада, крім понеділка та останньої п’ятниці місяця у 13 залі музею імені Яворницького. Час роботи: з 10.00 до 17.00 години.

Раніше повідомлялося, що у Дніпровському історичному музею розпочато роботу над експонатами у новому форматі. В результаті деякі з них можна буде побачити у 3D вимірі.

Дізнавайтеся найсвіжіші новини першими: підписуйтесь на наш канал у Telegram та на сторінку в Instagram.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

24 листопада - День пам’яті жертв голодомору.З чотирьох моїх прадідів і чотирох прабабусь 1933 рік пережила одна прабабаця. Скільки їх дітей не пережили 1933 і 1946- порахувати важко, а може й н...
Здавалося б, народ, який хоче вижити в буремному світі перманентної агресії, має усвідомлювати необхідність наявності сильної армії, а також мовної та духовної ідентичності. В даний момент кому як не...
У нас чергова серія саги про #мовнийпатруль у Дніпрі. Цього разу у центрі нашого епізоду феєрична відмазка Стоп Нелегал - Закон один для всіх, два активісти якої ̶Б̶о̶ш̶и̶р̶о̶в̶ ̶т̶а̶ ̶П̶е̶т̶р̶о̶в̶ і...
Останнім часом, коли дивлюся на те, що відбувається навколо, вже вкотре мені спадає на думку аналогія між Україною та Іудеєю часів Другої Іудейської війни. Події тої війни досить живописно описав у св...