App Store Google Play

Високомінералізовані шахтні води з Дніпропетровщини планують скидувати трубопроводом в Чорне море

18.10.2018 18:30
Високомінералізовані шахтні води з Дніпропетровщини планують скидувати трубопроводом в Чорне море

Сьогодні, 18 жовтня, у Дніпропетровській обласній раді розглянули питання щодо будівництва трубопроводу до Чорного моря з метою транспортування шахтних вод, які шкідливо впливають на екологію одразу в трьох областях. Про це з місця події повідомляє кореспондент Дніпрограда.

Робоча група працювала над вирішенням проблеми високомінералізованих шахтних вод протягом останніх двох років. У співробітництві з німецькими фахівцями та місцевими науковцями найбільш ефективним методом було обрано побудову трубопроводу через Дніпропетровську, Херсонську та Миколаївську області, по якому здійснювалося б транспортування шкідливих вод у Чорне море. 

Небезпека шахтних вод з полягає у тому, що їхній вплив на ґрунт унеможливлює ведення на ньому сільськогосподарської діяльності. Наразі більша частина високомінералізованих шахтних вод скидується в річку Інгулець. Через це найбільше страждають Херсонська та Миколаївська області, які знаходяться за течією річки.

Проблему розглядали ще за радянських часів, але ніяких заходів так і не було вжито. 

Бюджет будівництва такого трубопроводу складає 3,2 мільярди гривень, але для початку потрібно розробити усю необхідну проектну документацію. Саме фінансування розроблення проектної документації і розглядали сьогодні члени постійної комісії з питань екології обласної ради.

В цілому, будівництво такого трубопроводу на сьогодні є найбільш можливим виходом із ситуації. Втім, член комісії Павло Хазан виступив проти такої ініціативи і зауважив, що очищенням шахтних вод мають займатися власники цих шахт на місцях.

"Я не уявляю реалізацію такого фантастичного проекту як будівництво трубопроводу до Чорного моря. До того ж, мені незрозуміло чому підприємства, які отримають колосальні прибутки з шахт, не долучаються до вирішення цієї проблеми. Вони також мають витрачати на це кошти. Втім, я вважаю, що треба мислити стратегічно і шукати способи очистки цих вод на місцях", - зазначив Павло Хазан.

Остаточне рішення мають прийняти депутати завтра під час сесії Дніпропетровської обласної ради. У разі позитивного рішення розпочнеться розробка документації, яка стане основою для подальшої реалізації проекту трубопроводу до Чорного моря.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дніпро. Кам’яний хрест на Соборній площі. Біля нього поховано чотирнадцять січових стрільців.Межа 1918-1919-го ріку. Коли вони гинули за Україну, то хтось домовлявся з ворогами. Тільки січові ст...
Томос - це прекрасно! Я теж радію і святкую, і теж вважаю, що це велетенський крок від Москви в плані духовної та релігійної незалежності. І хоча зараз не середньвіччя, а тому церква формально - це ще...
В українських ЗМІ як регіонального так і національного рівня багато недоліків і проблем. Серед них пріоритетна швидкість подання інформації замість якості, через що інформація буває недостовірною. Окр...
Раджу всім, хто має намір віддати свій голос за кандидата-#ідітьусраку не обмежуватися полумєрамі і одразу голосувати за Тимошенко.Завжди логічно голосувати за основного кандидата, а не за його т...