App Store Google Play

Представники ОТГ Дніпропетровщини навчаються, як побороти засилля побутових відходів

17.10.2018 13:40
Представники ОТГ Дніпропетровщини навчаються, як побороти засилля побутових відходів

Сьогодні, 17 жовтня, представники ОТГ відвідали вступний семінар-презентацію проекту для покращення якості послуг в сфері управління відходами. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення – приміщення Дніпропетровського Центу розвитку місцевого самоврядування (ЦРМС).

Експерти Німецького товариства міжнародної співпраці «GIZ» презентували проектні можливості громадам Дніпропетровщини.

«Наш проект призначений на покращення якості послуг в сфері управління твердими побутовими відходами. На сьогодні ця проблема гостро стоїть в Україні, в тому числі в Дніпропетровській області. Ми провели базовий аналіз в регіоні щодо проблеми відходів, тож сьогодні презентуємо результати моніторингу. Також ми підготували програму тренінгів, яка дозволить представникам громад навчатися», - розповіла заступник директора проекту (GIZ) Тетяна Аніщук.

Крім того експерти проекту (GIZ) висвітлили питання міжмуніципального співробітництва, щоб громади продовжували об’єднуватися. Тетяна Аніщук додала, що проблема побутових відходів лежить у площині не однієї громади, а всього регіону.

В свою чергу директор департаменту екології та природних ресурсів ДніпроОДА Руслан Стрілець пояснив, як поводяться з відходами на Дніпропетровщині.

«Наразі всі стратегічні екологічні кроки на Дніпропетровщині здійснюються ДніпроОДА спільно з обласною радою. На Дніпропетровщині дійсно була введена перша обласна програма з новим підходом щодо управління твердими відходами. Її перевага у скасуванні 8 рудиментарних програм та створення однієї уніфікованої. Ми першими розробили стратегію, однак лише в трьох ОТГ регіону це функціонує. На першому місці знаходиться Зеленодольська громада, тому що депутат облради Віктор Волков, який представляє цю ОТГ, самостійно запроваджував та контролював систему. В результаті в громаді йде роздільний збір сміття, здається пластик тощо», - зазначив Руслан Стрілець.

Експерти (GIZ) пояснили, що після презентації проекту на Дніпропетровщині відберуть на конкурсній основі близько 15 ОТГ, які будуть продовжувати навчання, аби у підсумку вони змогли створити ефективні плани дій по управлінню відходами. В рамках тренінгів передбачені п’ять модулів. Наразі заявки на участь у проекті подали близько 20 представників громад.

Раніше повідомлялося, що На сьогодні в Дніпропетровській області створено 61 громаду. Загалом перспективний план передбачає створення 87 ОТГ. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дніпро. Кам’яний хрест на Соборній площі. Біля нього поховано чотирнадцять січових стрільців.Межа 1918-1919-го ріку. Коли вони гинули за Україну, то хтось домовлявся з ворогами. Тільки січові ст...
Томос - це прекрасно! Я теж радію і святкую, і теж вважаю, що це велетенський крок від Москви в плані духовної та релігійної незалежності. І хоча зараз не середньвіччя, а тому церква формально - це ще...
В українських ЗМІ як регіонального так і національного рівня багато недоліків і проблем. Серед них пріоритетна швидкість подання інформації замість якості, через що інформація буває недостовірною. Окр...
Раджу всім, хто має намір віддати свій голос за кандидата-#ідітьусраку не обмежуватися полумєрамі і одразу голосувати за Тимошенко.Завжди логічно голосувати за основного кандидата, а не за його т...