App Store Google Play

Представники ОТГ Дніпропетровщини навчаються, як побороти засилля побутових відходів

17 Жовтня 13:40
Представники ОТГ Дніпропетровщини навчаються, як побороти засилля побутових відходів

Сьогодні, 17 жовтня, представники ОТГ відвідали вступний семінар-презентацію проекту для покращення якості послуг в сфері управління відходами. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення – приміщення Дніпропетровського Центу розвитку місцевого самоврядування (ЦРМС).

Експерти Німецького товариства міжнародної співпраці «GIZ» презентували проектні можливості громадам Дніпропетровщини.

«Наш проект призначений на покращення якості послуг в сфері управління твердими побутовими відходами. На сьогодні ця проблема гостро стоїть в Україні, в тому числі в Дніпропетровській області. Ми провели базовий аналіз в регіоні щодо проблеми відходів, тож сьогодні презентуємо результати моніторингу. Також ми підготували програму тренінгів, яка дозволить представникам громад навчатися», - розповіла заступник директора проекту (GIZ) Тетяна Аніщук.

Крім того експерти проекту (GIZ) висвітлили питання міжмуніципального співробітництва, щоб громади продовжували об’єднуватися. Тетяна Аніщук додала, що проблема побутових відходів лежить у площині не однієї громади, а всього регіону.

В свою чергу директор департаменту екології та природних ресурсів ДніпроОДА Руслан Стрілець пояснив, як поводяться з відходами на Дніпропетровщині.

«Наразі всі стратегічні екологічні кроки на Дніпропетровщині здійснюються ДніпроОДА спільно з обласною радою. На Дніпропетровщині дійсно була введена перша обласна програма з новим підходом щодо управління твердими відходами. Її перевага у скасуванні 8 рудиментарних програм та створення однієї уніфікованої. Ми першими розробили стратегію, однак лише в трьох ОТГ регіону це функціонує. На першому місці знаходиться Зеленодольська громада, тому що депутат облради Віктор Волков, який представляє цю ОТГ, самостійно запроваджував та контролював систему. В результаті в громаді йде роздільний збір сміття, здається пластик тощо», - зазначив Руслан Стрілець.

Експерти (GIZ) пояснили, що після презентації проекту на Дніпропетровщині відберуть на конкурсній основі близько 15 ОТГ, які будуть продовжувати навчання, аби у підсумку вони змогли створити ефективні плани дій по управлінню відходами. В рамках тренінгів передбачені п’ять модулів. Наразі заявки на участь у проекті подали близько 20 представників громад.

Раніше повідомлялося, що На сьогодні в Дніпропетровській області створено 61 громаду. Загалом перспективний план передбачає створення 87 ОТГ. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Здавалося б, народ, який хоче вижити в буремному світі перманентної агресії, має усвідомлювати необхідність наявності сильної армії, а також мовної та духовної ідентичності. В даний момент кому як не...
У нас чергова серія саги про #мовнийпатруль у Дніпрі. Цього разу у центрі нашого епізоду феєрична відмазка Стоп Нелегал - Закон один для всіх, два активісти якої ̶Б̶о̶ш̶и̶р̶о̶в̶ ̶т̶а̶ ̶П̶е̶т̶р̶о̶в̶ і...
Останнім часом, коли дивлюся на те, що відбувається навколо, вже вкотре мені спадає на думку аналогія між Україною та Іудеєю часів Другої Іудейської війни. Події тої війни досить живописно описав у св...
Ярослав СИНИЦЯ

Станиця Луганська

Станиця Луганська зараз,це  не те, що було три роки тому.  Людська натура така, що має здатність пристосовуватись до будь-яких умов, і за дуже короткий час. Про війну тут нагадують цілі квар...