App Store Google Play

Чергове подорожчання: у Дніпрі підскочили ціни на алкоголь

16 Жовтня 15:00
Чергове подорожчання: у Дніпрі підскочили ціни на алкоголь

Уряд переглянув роздрібні ціни на алкоголь. Віднині півлітрова пляшка горілки потягне на 90 гривень, стільки ж заплатять любителі шампанського. Про повідомляє Дніпроград з посиланням на 34 телеканал.

Найдешевше вино коштуватиме 42 гривні, а прихильники елітних напоїв витрачатимуть щонайменше по півсотні. 

Ані до подорожчання, ані тим більше, після - черг за алкоголем в магазинах не спостерігається, кажуть продавці. Однак ажіотаж - переважно перед вихідними і на свята. 

Цінами на алкоголь, як і на все інше - люди в основному обурені.

За рішенням уряду все спиртне подорожчає на 5-20%. Крім вина і шампанського - зросла вартість горілки, коньяку, віскі, а також бренді.

Нові роздрібні ціни на алкоголь:

Горілка (0,5 л) - 89,4 грн (на 12,4% дорожче)
Вино (0,7 л) - 42 грн (на 13,5% дорожче)
Шампанське (0,7 л) - 89 грн (на 12,4% дорожче)
Сидр (0,5 л) - 29,76 грн (на 4,6% дорожче)
Коньяк (0,5) "п'ятизірковий" - 151,7 гривні (на 9,5%)

"Вартість пляшки близько п'яти гривень, вартість інших комплектуючих - ковпачок, етикетка теж близько п'яти гривень. Один літр абсолютного спирту коштує 34 грн, з одного літра виходить п'ять пляшок горілки міцністю 40 градусів, тому сім гривень коштує сировина", - зазначив директор алкогольно-безалкогольного комбінату Сергій Іванов.

Подорожчання пов'язують зі зростанням цін на спирт, виробництво і комплектуючі. А ще в уряді переконані, нова вартість алкоголю допоможе боротися з сурогатом. Мовляв, тепер його просто відрізнити: якщо пляшка дешевше граничною ціни, не сумнівайтеся - це контрафакт.

Сурогат або контрафакт виробляють підпільно. Раніше таких виробників вираховували за запахом: якщо варять - самогон тхне навіть в під'їзді. Щоб перебити запах - колись підпалювали цибулину. Сучасні ж дистилятори, які продають в соцмережах, герметичні. І скільки не принюхуйся - а дізнатися, де варять самогон неможливо.

Нагадаємо, у Дніпрі в цьому році заборонили продаж спиртного в нічний час. Регулярно прибирають наливайки і карають адмінпротоколами любителів випити в громадських місцях.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

У нас чергова серія саги про #мовнийпатруль у Дніпрі. Цього разу у центрі нашого епізоду феєрична відмазка Стоп Нелегал - Закон один для всіх, два активісти якої ̶Б̶о̶ш̶и̶р̶о̶в̶ ̶т̶а̶ ̶П̶е̶т̶р̶о̶в̶ і...
Останнім часом, коли дивлюся на те, що відбувається навколо, вже вкотре мені спадає на думку аналогія між Україною та Іудеєю часів Другої Іудейської війни. Події тої війни досить живописно описав у св...
Ярослав СИНИЦЯ

Станиця Луганська

Станиця Луганська зараз,це  не те, що було три роки тому.  Людська натура така, що має здатність пристосовуватись до будь-яких умов, і за дуже короткий час. Про війну тут нагадують цілі квар...
Наслідки Першої Світової для України оформилися у конкретний факт та конкретну дату 14-го листопада 1918-го року.У цей день гетьман Павло Скоропадський видав грамоту про воз'єднання на федеративних на...