App Store Google Play

Засудженим Ігренського виправного центру систематично недораховували зарплатню, - правозахисники

13 Жовтня 16:30
Засудженим Ігренського виправного центру систематично недораховували зарплатню, - правозахисники

Правозахисники продовжують боротьбу проти отруєння хімікатами засуджених Ігренського виправного центру. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на публічну сторінку громадської організації "ПГ "СІЧ" у Facebook.

За зверненнями правозахисників виправний центр перевірила прокуратура, після чого трьох співробітників закладу притягнуто до дисциплінарної відповідальності, колишній керівник виробництва більше ним не керує, а поліція порушила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 272 КК України (Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою), триває слідство.

Також перевірка управління Держпраці встановила, що у виправному центрі систематично порушувався: Кодекс законів про працю, зокрема, ст. 253, ч.1 ст. 94; ч.1 ст. 53; ч. 1 і 2 ст. 106; ч. 1 і 2 ст. 115; Закон України «Про оплату праці» в ч. 1 ст. 1 та ч.1 ст. 24. Це означає, що в закладі виявлені факти системного недонарахування заробітної плати засудженим пропорційно відпрацьованим годинам, не оплачувалась понаднормова зайнятість. Окрім того, виплата заробітної плати засудженим здійснювалась без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язковий держсоцстрах.

"Держава може закрити очі на проблеми безправ’я певної верстви громадян, але на недоотримані кошти – ніколи! Наскільки нам стало відомо, штрафні санкції становитимуть близько 15 млн грн. А якщо адміністрація установи спробує оскаржити в суді – то з вирахуванням зборів і інших бюрократичних витрат вийдуть всі 30. Ми вже запросили копію акту перевірки", - розповіли юристи.

Нагадаємо, що до Правозахисної групи «СІЧ» звернулися засуджені, які відбувають покарання в Ігренському виправному центрі №133. Вони поскаржились, що змушені переробляти каністри із залишками токсичних отрутохімікатів. Правозахисники перевірили установу та зафіксували чимало порушень, які можуть обернутися катастрофічними наслідками, як для здоров'я самих засуджених, так і мешканців довколишніх сіл.

Тоді фахівці ГО «Правозахисна група «СІЧ» підготували дві скарги та дві заяви проти забруднення довкілля ядохімікатами та проти порушення умов праці засуджених у Ігренському виправному центрі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

У цьому місяці виповнюється п’ять років з моменту, коли ЮНЕСКО включила петриківський розпис до переліку нематеріальної культурної спадщини людства.Приурочено до цієї події у сквері Героїв, що б...
Між іншим, окрім російських війські, біля наших кордонів теж вимальовується велика проблема. Білорусь. Останні 2 роки Москва здійснює на Мінськ політичний та економічний тиск. У цьому році туди у ролі...
Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...