App Store Google Play

Нові жертви отруєння грибами в області: за десять днів кількість постраждалих зросла вдвічі

12 Жовтня 12:20
Нові жертви отруєння грибами в області: за десять днів кількість постраждалих зросла вдвічі

Протягом цієї осені на території Дніпропетровської області вже зафіксовано 19 постраждалих внаслідок отруєння грибами. Всі вони отруїлися, вживаючи попередньо їстівні гриби, які зібрали у лісі. Про це сьогодні, 12 жовтня, під час прес-конференції повідомила начальник відділу санепіднагляду і організації розслідування спалахів ГУ Держспоживслужби в Дніпропетровській області Неля Полюхович, передає Дніпроград.

Зазначимо, що станом на 3 жовтня, до лікарень звернулося 9 осіб. За десять днів їхня кількість зросла вдвічі, що свідчить про різке зростання популярності "грибного промислу".

За словами фахівця, збирати дикорослі гриби взагалі не рекомендується, адже вони збирають у собі усі токсини. Відповідно, навіть попередньо їстівний гриб може містити у собі смертельну дозу токсинів. Як приклад, Неля Полюхович наводить випадок отруєння в області, коли родина отруїлася маслюками, які збирали обабіч Запорізького шосе.

“Майже після усіх випадків отруєння грибами постраждалі вказували, що збирали і вживали тільки їстівні види. Дикорослі гриби у жодному разі не рекомендується готувати та їсти, адже вони можуть містити токсичні речовини”, - зауважила Неля Полюхович.

Також вона зазначила, що найбільш небезпечним грибом є бліда поганка, яка навіть при своєчасному зверненню до медиків, у більшості випадків завдає смертельної шкоди внутрішнім органам людини.

Таким чином, під час осіннього “грибного сезону” громадянам варто задуматися чи варто ризикувати своїм життям та здоров’ям заради смачної страви з лісових грибів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ольга ВОЛИНСЬКА

Околиця українського духу

Спершу не одразу розумієш, що на цих фото не так. Свято як свято – і вишиванки, і коровай, і куліш, і вареники, і кульки жовто-блакитні. Але щось муляє око. І справа не у військових одностроях,...
Що звертає увагу в розмові про Тотальний опір, партизанський рух, малу війну тощо?Це те, що співрозмовники одразу починають говорити про тактику, способи мінування, вогневу підготовку і обходять сторо...
Остап Ібрагімович зі своїм ремонтом провалу нервово курить в сторонці порівняно з розмахом Бориса Альберкутовича.«Стратегічні об‘єкти» в центрі Дніпра - купа шлаку та шматок здертого...
#безвіз...пройшов повз мене. Ну от правда. У мене як не було можливості їздити у Відень на вранішню каву, так безвіз її і не приніс )))#Томос...мені от все рівно, наскільки канонічна УПЦ КП, бо я туди...