App Store Google Play

У Дніпрі планують запустити дві студентські ракети

09.10.2018 13:20
У Дніпрі планують запустити дві студентські ракети

Студенти та ментори Інжинірингової школи Noosphere (м. Дніпро) планують запустити два літальних апарати. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Укрінформ.

А саме, ракету-носій для мікросупутника з висотою польоту 2,5 км, а також ракету з експериментальним корисним навантаженням, що здатна досягнути 6-7 км, приурочивши цю подію 100-річчю Дніпровського національного університету ім. О. Гончара, на базі якого вони створюються.

«Проект «Студентська ракета» розрахований на три роки і має чіткі регламентовані етапи, включаючи розробку, створення, наземні випробування і тестові пуски виробів. Тому всі проектні рішення студенти одразу переводять в процес реалізації. Вже восени команда проекту запустить два літальних апарати: ракету-носій для мікросупутника з висотою польоту 2,5 км, а також ракету з експериментальним корисним навантаженням, що здатна досягнути 6-7 км. Захід перетинатиметься з ювілеєм Дніпровського національного університету ім. О. Гончара», - пояснили у прес-службі.

Тут додали, що 14 студентів фізико-технічного факультету ДНУ під керівництвом досвідчених менторів вже спроектували суборбітальну ракету-носій легкого класу, здатну піднятися на висоту до 4 км. Групою з проектування ракети-носія керували професор ДНУ Микола Дронь і співробітник Інжинірингової школи Вадим Солнцев.

Друга команда із 8 студентів займалася проектуванням корисного навантаження. До її складу увійшли студенти факультетів: фізики, електроніки та комп’ютерних систем, фізико-технічного та прикладної математики. Керує групою Михайло Фесенко та доцент ДНУ Ігор Гомілко.

У липні учасники проекту завершили цикл випробувань на міцність перехідних адаптерів для з’єднання відсіків ракети, виконаних з діелектричного матеріалу. Такий матеріал був обраний у зв'язку з вирішенням завдання електромагнітної сумісності. В ході випробувань деталі продемонстрували подвійний запас міцності.

Учасники проекту також завершили цикл гідровипробувань корпусу двигуна СІ 5000.

Тепер команда почала роботи по створенню нового стаціонарного стенду для випробування ракетного двигуна твердого палива тягою до 300 кг і обладнання лабораторії.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Марія СОЛОМОНОВА

Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!

«Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!», - так закінчуються богослужіння у Православній Церкві України.І ці слова не просто протокольне звернення до вірян згідно церковних канонів. Це те, до чого закли...
Без усякої скромності скажу, але правду.Дуже часто, особливо після чергового мого спітчу про наших політиків, мене питають:"Ну от, кого! Кого! Ти! Ти, особисто, ти! Бачиш гідним посади Президента?"Від...
Соборність - один з наріжних каменів фундаменту Держави, головна державотворча цінність і якість.І в смислі об‘єднання у національній державі всіх земель, населених народом.І в смислі панування...
Днями завдяки щасливому збігу обставин (спочатку в інтелектуальних іграх, а потім в робочому колективі) став глядачем вистави "Дульсинея Тобосская" в Дніпровському театрі Театр "Верим" /// Theatr...