App Store Google Play

Як громадські активісти рятують ліс від варварської вирубки. Приклад Обухівки

8 Жовтня 18:00
Як громадські активісти рятують ліс від варварської вирубки. Приклад Обухівки

Віковий Обухівський ліс знаходиться в 30 кілометрах від центру Дніпра. Він пов'язаний із заповідною природоохоронною зоною, яка перетікає в Дніпровсько-Орільський заповідник. Однак наявність рослин та дерев не зупиняє місцеву владу смт Обухівка, яка готова знищити два гектари тополь та сосен заради приватних забудов в елітному селищі.

«Вирубування лісного масиву розпочалося 13 вересня. Мені зателефонували місцеві жителі, які помітили вантажівки, що перевозили дерева. Протягом дня інцидент набув розголосу в соцмережі серед активних громадян», - розповіла громадський діяч та член ГО «Вільна доля» Марина Карпук, яка також звернулася за підтримкою до представника обласного осередку Партії Зелених України Олександра Міщенка.

Вже наступного дня активісти поїхали до обласного управління лісового та мисливського господарства, аби знайти пояснення несподіваній вирубці дерев. Однак в установі запевнили та офіційно підтвердили, що вказана частина лісу не входить в межі обласного лісгоспу.

В той же час лісоруби продовжували нищити тополі, діаметр яких сягав близько метру. Тоді мешканці викликали поліцію, написали заяви та на деякий час призупинили вирубку.

«До нас на місце подія приїхав відомий в селищі шахрай Петро Чернявський, який співпрацює з селищним головою Обухівки Василем Гезем. Він стверджував, що близько двох гектарів лісу (на яких спилювали дерева) – це приватна власність, відведена для садівництва. Він переконував, що має довіреності від осіб, на ім’я яких оформлені ці ділянки. В списку були зазначені десять учасників АТО, одного з яких я знала. Під час телефонної розмови атовець мені сказав, що знаходиться в зоні бойовий дій та гадки не має про виділену землю в Обухівці, адже йому надали ділянку під будівництво в сусідньому селі Горянівці. Однак він згадав, що залишав особисті документи в Обухівській селищній раді для ведення селянського господарства», - пояснила активістка.

Важливо, що наявні лише декілька довіреностей на території лісу, решту Петро Чернявський не надав навіть правоохоронцям.

Марина Карпук припускає, що керівництво Обухівської селищної ради за сприяння Петра Чернявського отримали довіреності на учасників АТО через «чорних нотаріусів». Організатори шахрайської схеми планували перепродати ділянки лісу до того, поки бійці повернуться з війни.

Так, спочатку на публічно-кадастровій карті були позначені десять приватних земельних ділянок по 12 соток кожна. Однак через два тижні одну земельну ділянку в 12 сотих розділили на 0,08 га та 0,03 га. Тож поки слідчі відтягували зустріч з активістами для з'ясування деталей, злочинці продовжували розпочату справу.

До того ж, лісоруби «трудились» щоденно. Для зручності проїзду вантажівок розширили стежку, яка веде до лісу. Прикметно, ця доріжка розташована в межах обласного лісового та мисливського господарства, однак в управлінні такі зміни не вважають порушенням.

Представники громади пояснюють, що домогтися пояснень у голови селищної ради Обухівки Василя Гезя їм неможливо. Справа у негативному ставленні голови до активних та небайдужих мешканців селища.

«Голова Обухівки на виконкомі називає активістів «бандотою» та виганяє мешканців з селищної ради, також не дозволяє створити Громраду з 16 громадських організацій та загалом ставиться зневажливо», - зазначила Марина Карпук.

Наразі громадські діячі зробили важливий крок для припинення знищення лісу, а саме домоглися відкриття кримінальної справи, що слухається в Дніпровському районному суді за фактом незаконної вирубки. Крім того, суд розглянув заяву активістів та видав ухвалу про зупинення будь-яких робіт до з’ясування правдивості довіреностей, оформлених на приватних осіб.

Активісти впевнені, що коли ця територія повернеться в державне володіння, їм вдасться закупити та висадити молоді сосни.

«Я прагну відновити лісовий масив в пам'ять про мого дідуся, який був лісником та насаджував тополі ще перед Другою світовою війною. Також важливо зберегти дерева для мешканців не лише селища, але й Дніпра. Адже недаремно Обухівку називають «легенями» міста Дніпра. Тож ми й надалі намагатимемося зробити все, щоб незаконне право власності на лісові ділянки було скасовано», - підкреслила Марина Карпук.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ольга ВОЛИНСЬКА

Околиця українського духу

Спершу не одразу розумієш, що на цих фото не так. Свято як свято – і вишиванки, і коровай, і куліш, і вареники, і кульки жовто-блакитні. Але щось муляє око. І справа не у військових одностроях,...
Що звертає увагу в розмові про Тотальний опір, партизанський рух, малу війну тощо?Це те, що співрозмовники одразу починають говорити про тактику, способи мінування, вогневу підготовку і обходять сторо...
Остап Ібрагімович зі своїм ремонтом провалу нервово курить в сторонці порівняно з розмахом Бориса Альберкутовича.«Стратегічні об‘єкти» в центрі Дніпра - купа шлаку та шматок здертого...
#безвіз...пройшов повз мене. Ну от правда. У мене як не було можливості їздити у Відень на вранішню каву, так безвіз її і не приніс )))#Томос...мені от все рівно, наскільки канонічна УПЦ КП, бо я туди...