App Store Google Play

У Дніпрі обговорили проблеми переселенців

5 Жовтня 17:40
У Дніпрі обговорили проблеми переселенців

Сьогодні, 5 жовтня, у правовому клуб "PRAVOKATOR" правозахисники разом із переселенцями обговорили проблемні питання захисту прав внутрішньо переміщених осіб в Україні. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Правозахисна група "СІЧ" зустрілася разом із вимушеними переселенцями аби обговорити найбільш актуальні проблеми, з якими вони зіштовхуються та шляхи правового захисту осіб, які зазнали негативних наслідків збройного конфлікту.

«Із громадянами, які постраждали внаслідок бойових дій та були вимушені покинути своє житло та переїхати до інших міст України, ми працюємо з початку війни на Сході країни. Щодня на дорозі цих людей трапляється безліч проблем, адже їм довелося покинути звичне життя, чимало з них втратили роботу, соціальні зв’язки та майно. У різноманітних життєвих ситуаціях їм допомагають наші юристи. На жаль за чотири роки в Україні не з’явилося жодної державної стратегії соціально-правового захисту внутрішніх переселенців, а законопроекти, які пропонують правозахисники, покриваються пилом», - зазначила правозахисниця Наталя Кожина.

Питання із житлом та відсутність роботи – це головні проблеми, з якими стикаються вимушені переселенці в нашій області. Відтак колишня мешканка Донеччини Тетяна Реутська, яка вже другий рік проживає у гуртожитку в місті Синельниково розповіла, що соціальних виплат наразі не вистачає аби оплатити комунальні послуги.

«За освітою я вчитель молодших класів. Коли переїхала до Дніпропетровщини працювала двірником. Проте у 2017 році мені зробили операцію, і тепер за станом здоров’я не працюю. За гуртожиток, в якому проживаю, на місяць вимагаються платити 2 – 2,5 тис грн. Звичайно, таких грошей я не маю. За допомогою звернулися до правозахисників», - розповіла Тетяна Реутська.

Також є випадки, коли переселенцям відмовляють у соцвиплатах через те, що їхні міста та села не були внесені у списки окупованих. Окрім того, внутрішньо переміщеним особам часто відмовляють у субсидіях.

Зазначимо, подібні зустрічі проведуть активісти у Краматорську, Харкові та Херсоні, після чого у Києві відбудеться Всеукраїнський форум вимушених переселенців та осіб, які зазнали негативних наслідків збройного конфлікту за участю експертів Української Гельсінської Спілки з прав людини та ГО «Український інституту з прав людини».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ольга ВОЛИНСЬКА

Околиця українського духу

Спершу не одразу розумієш, що на цих фото не так. Свято як свято – і вишиванки, і коровай, і куліш, і вареники, і кульки жовто-блакитні. Але щось муляє око. І справа не у військових одностроях,...
Що звертає увагу в розмові про Тотальний опір, партизанський рух, малу війну тощо?Це те, що співрозмовники одразу починають говорити про тактику, способи мінування, вогневу підготовку і обходять сторо...
Остап Ібрагімович зі своїм ремонтом провалу нервово курить в сторонці порівняно з розмахом Бориса Альберкутовича.«Стратегічні об‘єкти» в центрі Дніпра - купа шлаку та шматок здертого...
#безвіз...пройшов повз мене. Ну от правда. У мене як не було можливості їздити у Відень на вранішню каву, так безвіз її і не приніс )))#Томос...мені от все рівно, наскільки канонічна УПЦ КП, бо я туди...