App Store Google Play

Фасади Дніпровської політехніки повернуться до своєї історичної кольорової гами

3 Жовтня 15:20
Фасади Дніпровської політехніки повернуться до своєї історичної кольорової гами

Дніпровська політехніка розпочала реставрацію фасадів своїх корпусів. На стінах деяких з них вже можна побачити риштування, передає Дніпроград з місця подій.

У серпні цього року Дніпровська політехніка презентувала проект, згідно якого буде оновлено фасади декількох корпусів. Утім виявилося, що НТУ не отримав необхідні документи від Міністерства культури, адже будівлі мають статус національної пам'ятки.

На сьогодні усі відповідні процедури були здійснені відповідно до чинного законодавства, тож університет розпочав оновлення своїх будівель.

Нині триває лише підготовчий етап. Риштування, яке вже можна побачити на стінах 1 корпусу, встановили для проведення експертних робіт. Основні ремонтні роботи розпочнуться пізніше.

За словами проректора з навчальної роботи НТУ «Дніпровська політехніка» Юрія Хоменка, поштовхом до оновлення фасаду стала ініціатива студентів зі створення на внутрішньому подвір’ї віршованого муралу.

«Ми задумались, що потрібно працювати і над фасадом, адже це важливий елемент, окраса міста і те, що дає нам можливість відповідати внутрішнім змінам» – зазначив проректор.

Після реставрації фасадна частина повернеться до своєї історичної кольорової гами – сірого кольору. Також оновлять колони, замінять вікна і встановлять підсвічування з фронтального боку, що виходить на проспект.

Як зазначив перший проректор НТУ «Дніпровська політехніка» Олександр Азюковський, «це головні елементи, які видно неозброєним оком. Проте мова йдеться і про більш глибинне відновлення – реставрацію оздоблення і прикрас фасадів, а також оновлення системи водовідведення з даху».

Фінансування реконструкції здійснюється за державні кошти. На реалізацію проекту влада виділила 18 мільйонів гривень. Проте зараз сума роботи уточнюється, оскільки зовнішній візуальний огляд може не повною мірою співпадати з реаліями.

Закінчити ремонтні роботи планують до кінця наступного року.

Раніше повідомлялося, що дніпровські університети взялися за оновлення фасадів своїх корпусів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

У цьому місяці виповнюється п’ять років з моменту, коли ЮНЕСКО включила петриківський розпис до переліку нематеріальної культурної спадщини людства.Приурочено до цієї події у сквері Героїв, що б...
Між іншим, окрім російських війські, біля наших кордонів теж вимальовується велика проблема. Білорусь. Останні 2 роки Москва здійснює на Мінськ політичний та економічний тиск. У цьому році туди у ролі...
Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...