App Store Google Play

Декомунізація має бути завершена - активісти руху "Стоп Совок"

3 Жовтня 15:40
Декомунізація має бути завершена - активісти руху "Стоп Совок"

Керівники дніпровського проекту "Стоп Совок” надіслали понад 40 листів до різних органів місцевого самоврядування з проханням виявити недекомунізовані об’єкти. На сьогодні на території України виявили понад 100 пам’ятників та споруд совєтського минулого, які підпадають під закон про декомунізацію. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів лідера Громадського об'єднання "Січ-Дніпро", депутата Чечелівської районної ради Кирила Дороленко.

Наразі представники місцевої влади надали 12 позитивних відповідей на запити активістів проекту "Стоп Совок”, тоді як на 16 взагалі не надали жодної відповіді. Ще чотири населених пункти відмовили у декомунізації, незважаючи на діючий закон.

«Сайт "Стоп Совок" отримав значний відгук серед громадськості. Жителі надсилали фото пам’ятників та знаків комуністичної спадщини, однак в той же час місцева влада не реагувала на ці об’єкти», - розповів Кирило Дороленко.

Найактивнішою областю, яка відповіла на всі запити виявилася Запорізька. У міській раді Дніпра відповіли, що звернення відправили до відповідних органів, які займаються пам’ятками минулого. Однак наразі про результати розгляду цих об’єктів місцева влада не повідомляє, тож активісти готують повторні запити.

«В Київській області взагалі нічого не відповіли, в Харківській надіслали відповіді з запізненням, але по всім недекомунізованим об’єктам. Зараз наскрізно простежується те, що місцева влада намагається максимально призупинити декомунізацію архітектурних споруд. Саме наша низова ініціатива "Стоп Совок" дозволила виявити ці об’єкти та підняти питання їх демонтажу», - додав лідер Громадського об'єднання "Січ-Дніпро".

Кирило Дороленко зазначив що активісти звернулися до Українського інституту національної пам'яті з проектом "Стоп Совок". В установі підтримали ініціативу та зі свого боку пообіцяли сприяти процесу декомунізації виявлених пам’ятників, знаків та споруд.

Нагадаємо, що 4 липня у інформаційному центрі “MediaProstir” відбулася презентація проекту “СТОП Совок”, який покликаний стати вагомим інструментом задля завершення процесу декомунізації в Україні.

Раніше повідомлялося про перші відповіді від органів місцевого самоврядування на запити щодо об‘єктів та символів радянського режиму, які попри закон про декомунізацію лишилися на своїх місцях.

}

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...
 Блокада Азовського моря та великих портів Бердянська та Маріуполя — це цілком логічний і очікуваний крок від Росії, яка таким чином поступово формує навколо України класичний “мішок&...