App Store Google Play

Ціна держави: дніпряни віддають на податки половину доходу

26 Вересня 09:20
Ціна держави: дніпряни віддають на податки половину доходу

Половину свого доходу пересічний дніпрянин віддає на утримання країни. Про це розповіли представники громадської організації «Центр соціально-економічних досліджень – CASE Україна», які вчора, 25 вересня, у Дніпрі презентували експертне дослідження «Яка ціна держави для громадян?», передає Дніпроград.

За інформацією дослідників, в середньому мешканці Дніпропетровської області отримують 7245 грн на місяць. Половину з них - віддають на податки.

"Із середньої «чистої» зарплати в Дніпропетровській області (близько 7245 грн) на рік оплачується приблизно 65,8 тис. грн. Звідки береться ця сума? Перш ніж отримати «чисту» суму на руки він платить ЄСВ (єдиний соціальний внесок), ПДФО (податок на доходи фізичних осіб) та військовий збір. Потім у вартості придбаних товарів та послуг вже зі своєю «чистою» зарплати дніпрянин платить ПДВ (податок на додану вартість), митні збори і акцизи", - розповів експерт Центру соціально-економічних досліджень «CASE Україна» Микола Малуха.

Також у дослідженні йдеться, що найбільшою статтею витрат українського платника є пенсійний збір. У 2018 році середньостатистичному мешканцю Дніпра утримання пенсіонерів обійдеться в 28,6 тис. грн, або 43% від сплачених податків. «Безоплатна» освіта обійдеться пересічному дніпрянину в 7 тис грн за рік, а за чиновницький апарат країни він заплатить 2,1 тис грн. «Безкоштовна» медицина в середньому обійдеться мешканцю Дніпра в 3,8 тис. грн на рік. 

"Багато хто переконаний, що їхні потреби - освіту, медицину, безпеку, пенсії тощо, держава забезпечує безкоштовно з певних міфічних «державних коштів». Однак насправді всі ці напрями фінансуються податками, які сплачують самі громадяни. В країні панує міф про те, що існують якісь державні гроші, які генерує або держава, або державні підприємства. І відповідно влада їх розподіляє за певною справедливістю: комусь більше, комусь менше. Насправді 73% бюджету України наповнюється завдяки податкам простих українців. Решта – це вже доходи держави і державних підприємств", – зазначив Микола Малуха.

Експерти відзначають: поки українці не знатимуть, скільки вони платять податків і на що саме вони йдуть, вони не зможуть бути свідомими громадянами.

"Людина повинна усвідомлювати, що державі він віддає стільки ж, скільки витрачає на себе. Коли людина розуміє, скільки він платить, це піднімає планку до своєї країни. Це дає право задавати питання «А на що пішли мої гроші?». Окрім того, що громадяни мають усвідомлювати відсутність безкоштовних державних послуг, вони повинні розуміти, що корупціонери, які крадуть гроші з бюджету, залазять у власні гаманці українців. Немає якоїсь купи грошей, яка називається бюджетом, є гроші громадян, які вони сплачують через податки. І чим більше грошей корупція «з’їдає», тим гіршими стають державні послуги. Щоб уявити розміри корупції у масштабах наведу приклад. Встановлені НАБУ збитки країни від корупційних схем за останні три роки - 196,6 млрд грн. Жителі Дніпра повинні шість років оплачувати податки, щоб відновити тільки цю вкрадену суму", - пояснив голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін. 

З метою зробити тему податків простою та цікавою для громадян, дати можливість кожному досконально розібратися, куди йдуть його податки експертами Центру соціально-економічних досліджень «CASE Україна» було створено сайт «Ціна держави» (cost.ua). Ввівши розмір своєї заробітної плати кожен може побачити скільки податків він сплатить державі за рік і яким чином ці гроші буде перерозподілено по різним видаткам. Ресурс дає можливість озброїти людей аргументами та знаннями для боротьби з казнокрадами та корупціонерами.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Будь-яке суспільство в тій чи іншій формі прагне до найвищої мети - всеосяжного блага. Аби досягти цього блага всередині народів відбувається природна кристалізація окремих каст чи систем, я...
Кожен раз користуючись послугами перевізників у Дніпрі я надихаюся. Щоденні умови дістатися із пункту А в пункт Б просто таки надихають кричати і матюкатися, й так щоб всі почули. Але цього разу я не...
Томос це, звісно, дуже добре і потрібно, але...Держава у нас яка? Світська. Церква відокремлена від Держави.До чого це я?А що заважало, і заважає, цій самій Державі визнати те, що лежить на поверхні:...
Дарина ТВЕРДОХЛІБ

23 фєвраля не здається

Чим будете дивувати ваших чоловіків, дівчатка? Уже знаєте, що подарувати батькові, брату чи коханому на 14 жовтня? А ще всім класом здамо грошики на презенти нашим хлопчикам. І знову чашки,...