App Store Google Play

На Січеславщині пройде перший Міжрегіональний етнофестиваль обрядів та оберегів «Пасіка Сірка»

25 Вересня 13:40
На Січеславщині пройде перший Міжрегіональний етнофестиваль обрядів та оберегів «Пасіка Сірка»

У суботу, 29 вересня, на Січеславщині пройде перший Міжрегіональний етнофестиваль обрядів та оберегів «Пасіка Сірка». Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів голови МГО «Кодацьке військо» запорозьке, організатор фестивалю Віктор Кучинський.

Як зазначається, етнофестиваль «Пасіка Сірка» збере на окремій локації пасічників з усієї Січеславщини та Запоріжжя. За бажанням відвідувачі зможуть скуштувати та купити медову продукцію.

Також етноколективи з понад десяти районів Січеславщини продемонструють народні весільні звичаї та осінні обряди, пов’язані зі збиранням урожаю.  

«На сьогодні в області часто проходять фестивалі національного спрямування, однак немає заходів, присвячених українським обрядам та оберегам. Тож наша мета - відновити в суспільній пам’яті українські звичаї та традиції, аби сучасники відновлювали та пишалися власною спадщиною. На фестивалі захоплюючим видовищем стане виступ козаків з Нікополя, які демонструватимуть джигітовку на конях», - розповів Віктор Кучинський.

До того ж, усі гості зможуть спробувати абсолютно новий сорт ковбаси, яка називається грушівсько-січова. За оригінальним рецептом місцевих жителів, до її складу входить м’ясо та груші.

Фестиваль відбудеться в селі Іллінка Томаківського району Січеславської області. Початок об 11:00. В рамках заходу з 18:00 до 19:00 для гостей виступить тернопільський гурт «Медовий полин». Організатори запрошують усіх бажаючих.

Після 19:00 розпочнеться вогняне шоу, під час якого буде горіти чотирьох метровий тризуб. На фоні тризуба козаки з палаючими ципками демонструватимуть бойові вміння.

Організаторами фестивалю виступили МГО «Кодацьке військо» за підтримки Томаківської районної ради.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Будь-яке суспільство в тій чи іншій формі прагне до найвищої мети - всеосяжного блага. Аби досягти цього блага всередині народів відбувається природна кристалізація окремих каст чи систем, я...
Кожен раз користуючись послугами перевізників у Дніпрі я надихаюся. Щоденні умови дістатися із пункту А в пункт Б просто таки надихають кричати і матюкатися, й так щоб всі почули. Але цього разу я не...
Томос це, звісно, дуже добре і потрібно, але...Держава у нас яка? Світська. Церква відокремлена від Держави.До чого це я?А що заважало, і заважає, цій самій Державі визнати те, що лежить на поверхні:...
Дарина ТВЕРДОХЛІБ

23 фєвраля не здається

Чим будете дивувати ваших чоловіків, дівчатка? Уже знаєте, що подарувати батькові, брату чи коханому на 14 жовтня? А ще всім класом здамо грошики на презенти нашим хлопчикам. І знову чашки,...