App Store Google Play

На Січеславщині пройде перший Міжрегіональний етнофестиваль обрядів та оберегів «Пасіка Сірка»

25 Вересня 13:40
На Січеславщині пройде перший Міжрегіональний етнофестиваль обрядів та оберегів «Пасіка Сірка»

У суботу, 29 вересня, на Січеславщині пройде перший Міжрегіональний етнофестиваль обрядів та оберегів «Пасіка Сірка». Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів голови МГО «Кодацьке військо» запорозьке, організатор фестивалю Віктор Кучинський.

Як зазначається, етнофестиваль «Пасіка Сірка» збере на окремій локації пасічників з усієї Січеславщини та Запоріжжя. За бажанням відвідувачі зможуть скуштувати та купити медову продукцію.

Також етноколективи з понад десяти районів Січеславщини продемонструють народні весільні звичаї та осінні обряди, пов’язані зі збиранням урожаю.  

«На сьогодні в області часто проходять фестивалі національного спрямування, однак немає заходів, присвячених українським обрядам та оберегам. Тож наша мета - відновити в суспільній пам’яті українські звичаї та традиції, аби сучасники відновлювали та пишалися власною спадщиною. На фестивалі захоплюючим видовищем стане виступ козаків з Нікополя, які демонструватимуть джигітовку на конях», - розповів Віктор Кучинський.

До того ж, усі гості зможуть спробувати абсолютно новий сорт ковбаси, яка називається грушівсько-січова. За оригінальним рецептом місцевих жителів, до її складу входить м’ясо та груші.

Фестиваль відбудеться в селі Іллінка Томаківського району Січеславської області. Початок об 11:00. В рамках заходу з 18:00 до 19:00 для гостей виступить тернопільський гурт «Медовий полин». Організатори запрошують усіх бажаючих.

Після 19:00 розпочнеться вогняне шоу, під час якого буде горіти чотирьох метровий тризуб. На фоні тризуба козаки з палаючими ципками демонструватимуть бойові вміння.

Організаторами фестивалю виступили МГО «Кодацьке військо» за підтримки Томаківської районної ради.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...
 Блокада Азовського моря та великих портів Бердянська та Маріуполя — це цілком логічний і очікуваний крок від Росії, яка таким чином поступово формує навколо України класичний “мішок&...