App Store Google Play

Сучасне обладнання та яскравий дизайн: у Петриківці після реконструкції відкрили початкову школу

24 Вересня 15:20
Сучасне обладнання та яскравий дизайн: у Петриківці після реконструкції відкрили початкову школу

Близько півроку реконструкції – і початкова школа Петриківки змінилась до непізнаванності. Замість холодної сірої будівлі, застарілої системи водовідведення та розбитого подвір’я – яскравий, затишний й оснащений сучасною технікою навчальний заклад. Капремонт – вперше за понад 100 років. Про це повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко, інформує Дніпроград.

«Створення сучасного освітнього простору на Дніпропетровщині – завдання Президента України Петра Порошенка. За три роки в області реконструювали 70 навчальних закладів, у 2018-му – оновлюємо ще понад 30, – розповів голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. – Вже завершені роботи у Петриківській школі. Минулоріч осучаснили основний корпус, нині відкрили будівлю початкових класів».

Будівлю початкової школи Петриківки звели у 1910-му. За ці роки вона застаріла, системи водопостачання, водовідведення, опалення та освітлення зовсім зіпсувалися. Найменші учні навчалися у сірих холодних класах та не мали, де відпочити під час перерви. Нині ж – вони із захопленням розглядають класи і коридори навчального закладу.

 «Школа дуже змінилася. Вона тепер різнокольорова, мені подобаються її барви. А ще - ігрові майданчики та класи з інтерактивними дошками. Тепер ми будемо ще краще навчатися», - поділився учень 4-Б класу Петриківської школи Іван Халюга.

Нове життя школі подарувала Дніпропетровська облдержадміністрація. Оновили все – від стін і підлоги до меблів та комп’ютерів.

 «Підрядники утеплили фасад будівлі, облаштували новий дах із системою громовідведення, встановили металопластикові вікна та двері. Замінили всі комунікації. Наша школа тепер тепла і комфортна. Ми дуже щасливі, що отримали такий подарунок», – сказала директор Петриківської школи Марина Сорока.   

Всередині навчального закладу – затишно. У кожному класі яскравий акцент – кольорова стіна, в тон якій – двері та сучасні меблі. Встановили інтерактивні дошки та комп’ютери. Парти – одномісні, вони трансформуються відповідно зросту кожного учня.   

 «У цій школі навчалася я, а цьогоріч сюди в перший клас пішов мій син. Великим сюрпризом стало те, що він навчатиметься вже в оновленій кольоровій затишній школі з інноваційними технологіями. Дякую Дніпропетровській ОДА, що перетворила занедбаний заклад в сучасний», - зазначила мама учня Петриківської школи Олена Данилейко. 

Поруч із корпусом початкових класів – будівля колишніх майстерень. Там обладнали інклюзивно-ресурсний центр для розвитку особливих дітей. У ньому – ніяких обмежень. Враховані всі потреби учнів – вхід обладнаний пандусами, вбиральні – поручнями і «кнопками виклику».

В інклюзивно-ресурсному центрі – яскравий дизайн. Є зал лікувальної фізкультури, кабінети логопеда і психолога, ресурсна кімната. Родзинка центру - інтерактивна підлога із сенсорами та музичним супроводом.

«Тут зможуть займатися всі дітки, які проживають у нашій та сусідніх громадах. Для кожного особисто розроблять графік занять із спеціалістами. Він буде оновлюватись щотижня», – зазначила директор інклюзивно-ресурсного центру Петриківської школи Наталія Шевченко.

 Облаштували і подвір’я поблизу школи – його обгородили новим парканом, уклали тротуарну плитку, висадили дерева та кущі. Встановили два дитячі майданчики.  

«Ми фактично розібрали будівлю початкових класів Петриківської школи та зібрали її наново. Тепер діти навчатимуться у найсучасніших умовах, - зазначив радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Юрій Голик. – Прагнемо до того, аби в кожному місті та селі області школярі отримували знання з однаковим комфортом».

«Дуже приємно бачити радість в очах батьків. Вони були здивовані, що реконструювали не тільки основний корпус, а й корпус початкових класів. Але ми послідовно змінюємо освітній простір. Саме в європейських умовах мають навчатися діти. Крок за кроком йдемо до цієї мети», - зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов. 

У навчальному закладі займатимуться понад 250 дітей.  

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...
 Блокада Азовського моря та великих портів Бердянська та Маріуполя — це цілком логічний і очікуваний крок від Росії, яка таким чином поступово формує навколо України класичний “мішок&...