App Store Google Play

Найкращі міні-виставки, проекти та видання: у Дніпрі обрали переможців Всеукраїнського музейного фестивалю

24 Вересня 19:30
Найкращі міні-виставки, проекти та видання: у Дніпрі обрали переможців Всеукраїнського музейного фестивалю

Сьогодні, 24 вересня у Дніпрі визначили переможців V Всеукраїнського музейного фестивалю "Музей і виклики часу", який проходив у стінах історичного музею імені Яворницького. Музейники з усієї України змагалися за званням кращих у трьох номінаціях. Про підсумки фестивалю повідомляє кореспондент Дніпрограда.

В конкурсі музейних міні-виставок було представлено понад 30 експозицій, серед яких експертне журі обрало три найкращі. Перемогу у конкурсі здобув Чернігівський історичний музей імені Тарновського з виставкою "Кулеметний станок на дорогах АТО. З історії одного музейного експоната". На другому місці опинився художньо-меморіальний музей імені Рєпіна, Чугуїв з експозицією "Я - людина чи електорат: раціон обираєш ти". Третє місце посів Дніпропетровський національний історичний музей, який представив виставку "Обличчя ворога".

Зі слів старшого наукового співробітника історичного музею Яворницького Ольги Усенко, на конкурс промоушену було подано 35 заявок. Кожному учаснику надавалася можливість представити способи просування того чи іншого музейного проекту або музею в цілому. Конкурс тривав два дні: першого дня журі вивчали матеріали учасників самостійно, а другого - учасники самі представляли свої презентації для колег-музейників, і для журі. В результаті, учасники цього конкурсу розмістилися на призових місцях наступним чином: Перше місце посів національний музей медицини України. На другому місці - міський історико-краєзнавчий музей. 

На останньому місці опинився Рівненський обласний краєзнавчий музей. Також журі відзначили дебютанта - меморіальний музей тоталітарних режимів "Територія Терору" міста Львів.

У конкурсі музейних видань було представлено шість номінацій. Так, серед оригінальних видань перше місце посів Чернігівський історичний музей імені Тарновського. Найкращим каталогом музейних колекцій визнали національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття. Переможцем в номінації історії краю обрали нариси Дніпропетровського історичного музею імені Яворницького.

Нагадаємо, що у Дніпрі відбувся форум, присвячений ролі українців у Другій світовій війні. Під час лекції історик та Радник Заступника Глави Адміністрації Президента України Василь Павлов розповів внесок українців у перемогу в Другій світовій війні.

Дізнавайтеся найсвіжіші новини першими: підписуйтесь на наш канал у Telegram та на сторінку в Instagram. А також не забувайте долучатися до нашого каналу на YouTube.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Будь-яке суспільство в тій чи іншій формі прагне до найвищої мети - всеосяжного блага. Аби досягти цього блага всередині народів відбувається природна кристалізація окремих каст чи систем, я...
Кожен раз користуючись послугами перевізників у Дніпрі я надихаюся. Щоденні умови дістатися із пункту А в пункт Б просто таки надихають кричати і матюкатися, й так щоб всі почули. Але цього разу я не...
Томос це, звісно, дуже добре і потрібно, але...Держава у нас яка? Світська. Церква відокремлена від Держави.До чого це я?А що заважало, і заважає, цій самій Державі визнати те, що лежить на поверхні:...
Дарина ТВЕРДОХЛІБ

23 фєвраля не здається

Чим будете дивувати ваших чоловіків, дівчатка? Уже знаєте, що подарувати батькові, брату чи коханому на 14 жовтня? А ще всім класом здамо грошики на презенти нашим хлопчикам. І знову чашки,...