App Store Google Play

Найкращі міні-виставки, проекти та видання: у Дніпрі обрали переможців Всеукраїнського музейного фестивалю

24 Вересня 19:30
Найкращі міні-виставки, проекти та видання: у Дніпрі обрали переможців Всеукраїнського музейного фестивалю

Сьогодні, 24 вересня у Дніпрі визначили переможців V Всеукраїнського музейного фестивалю "Музей і виклики часу", який проходив у стінах історичного музею імені Яворницького. Музейники з усієї України змагалися за званням кращих у трьох номінаціях. Про підсумки фестивалю повідомляє кореспондент Дніпрограда.

В конкурсі музейних міні-виставок було представлено понад 30 експозицій, серед яких експертне журі обрало три найкращі. Перемогу у конкурсі здобув Чернігівський історичний музей імені Тарновського з виставкою "Кулеметний станок на дорогах АТО. З історії одного музейного експоната". На другому місці опинився художньо-меморіальний музей імені Рєпіна, Чугуїв з експозицією "Я - людина чи електорат: раціон обираєш ти". Третє місце посів Дніпропетровський національний історичний музей, який представив виставку "Обличчя ворога".

Зі слів старшого наукового співробітника історичного музею Яворницького Ольги Усенко, на конкурс промоушену було подано 35 заявок. Кожному учаснику надавалася можливість представити способи просування того чи іншого музейного проекту або музею в цілому. Конкурс тривав два дні: першого дня журі вивчали матеріали учасників самостійно, а другого - учасники самі представляли свої презентації для колег-музейників, і для журі. В результаті, учасники цього конкурсу розмістилися на призових місцях наступним чином: Перше місце посів національний музей медицини України. На другому місці - міський історико-краєзнавчий музей. 

На останньому місці опинився Рівненський обласний краєзнавчий музей. Також журі відзначили дебютанта - меморіальний музей тоталітарних режимів "Територія Терору" міста Львів.

У конкурсі музейних видань було представлено шість номінацій. Так, серед оригінальних видань перше місце посів Чернігівський історичний музей імені Тарновського. Найкращим каталогом музейних колекцій визнали національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття. Переможцем в номінації історії краю обрали нариси Дніпропетровського історичного музею імені Яворницького.

Нагадаємо, що у Дніпрі відбувся форум, присвячений ролі українців у Другій світовій війні. Під час лекції історик та Радник Заступника Глави Адміністрації Президента України Василь Павлов розповів внесок українців у перемогу в Другій світовій війні.

Дізнавайтеся найсвіжіші новини першими: підписуйтесь на наш канал у Telegram та на сторінку в Instagram. А також не забувайте долучатися до нашого каналу на YouTube.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...
 Блокада Азовського моря та великих портів Бердянська та Маріуполя — це цілком логічний і очікуваний крок від Росії, яка таким чином поступово формує навколо України класичний “мішок&...