App Store Google Play

Телевізор чи книга: у Дніпрі обговорили способи розвінчання історичних міфів

21 Вересня 17:00
Телевізор чи книга: у Дніпрі обговорили способи розвінчання історичних міфів

Сьогодні, 21 вересня, у Дніпрі під час публічної лекції науковці разом з громадськістю шукали відповідь на питання: чи потрібно створювати популярну історію, яка буде доступною та зрозумілою для пересічних мешканців. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення – приміщення історичного музею Яворницького.

Науковці та публіцисти, які популяризують історію України розповіли про важелі маніпуляцій над суспільством. Вони зазначили, що вагому роль відіграють міфи, які створюються на телебаченні та Інтернет-просторі. Зокрема, чимало таких міфологем стосуються участі українців у Другій світовій війні.

Експерти зазначили, що часто в радянському суспільстві применшувалась роль та чисельність української армії в перемозі над нацистами. Така думка досі переважає у російській свідомості. Однак за архівними даними, українці становили окрему силу та прагнули вибороти незалежність для своєї країни.

В рамках дискусії історики розглянули наступні питання: чи потрібна Україні популярна історія війни; чи маємо ми уникати старих міфів про Другу світову; чи мають українці право на власний міф. Крім того, історики розповіли деякі маловідомі сюжети воєнного періоду, які замовчувались до проголошення незалежності України.

На панельну дискусію завітали, студенти, старшокласники, історики, публіцисти, які цікавляться  історією України.

«Переваги форуму в тому, що він неакадемічний, адже саме в публічному простору ми маємо говорити на історичні теми. Адже у нашому суспільстві телевізор досі заміняє підручник з історії», зазначив – історик, публіцист, кандидат історичних наук, журналіст «Радіо Свобода» Сергій Громенко.

Загалом, експерти погоджуються, що в суспільстві панує міфотворчість і в деяких випадках це корисно. В той же час вони впевнені, що міфи – це завжди маніпуляція, тож на їх місце має прийти неупереджена історія.

Зі слів науковців, досвід панельних дискусій буде переосмислений та на їх основі розроблятимуться рекомендації не лише для вчителів, але й для чиновникам регіону. По завершенню форуму будуть випущені відеолекції, а також буклети з ключовими тезами.

Нагадаємо, що вчора у Дніпрі стартував форум, присвячений ролі українців у Другій світовій війні. Під час лекції історик та Радник Заступника Глави Адміністрації Президента України Василь Павлов розповів внесок українців у перемогу в Другій світовій війні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Що звертає увагу в розмові про Тотальний опір, партизанський рух, малу війну тощо?Це те, що співрозмовники одразу починають говорити про тактику, способи мінування, вогневу підготовку і обходять сторо...
Остап Ібрагімович зі своїм ремонтом провалу нервово курить в сторонці порівняно з розмахом Бориса Альберкутовича.«Стратегічні об‘єкти» в центрі Дніпра - купа шлаку та шматок здертого...
#безвіз...пройшов повз мене. Ну от правда. У мене як не було можливості їздити у Відень на вранішню каву, так безвіз її і не приніс )))#Томос...мені от все рівно, наскільки канонічна УПЦ КП, бо я туди...
Будь-яке суспільство в тій чи іншій формі прагне до найвищої мети - всеосяжного блага. Аби досягти цього блага всередині народів відбувається природна кристалізація окремих каст чи систем, я...