App Store Google Play

Майже 3 тисячі мешканців Ляшківської громади обслуговуватиме нова амбулаторія

20 Вересня 15:40
Майже 3 тисячі мешканців Ляшківської громади обслуговуватиме нова амбулаторія

У Ляшківці Дніпропетровська облдержадміністрація облаштовує першу амбулаторію. Медзаклад працюватиме у будівлі колишнього фельдшерсько-акушерського пункту, який саме реконструюють. Старими у півстолітній будівлі залишаться лише стіни, все інше буде нове. На відкриття амбулаторії чекають майже 3 тисячі мешканців громади. Про це повідомив очільник області Валентин Резніченко, передає Дніпроград.

«Сільські мешканці, як і містяни, мають отримувати якісну меддопомогу. До того ж, медицина має бути доступною кожному. На цьому робить акцент Президент України Петро Порошенко, - зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. – В області «з нуля» будуємо лікарні, приводимо до ладу старі медзаклади. З нетерпінням на відкриття нової амбулаторії чекають майже 3 тис мешканців Ляшківської громади. Медзаклад облаштовуємо у будівлі колишнього фельдшерсько-акушерського пункту». 

Рахує дні до відкриття амбулаторії й Ольга Сиса, яка мешкає в Ляшківці вже 30 років. За меддопомогою звертається часто – то тиск поміряти, то з приводу болю у суглобах проконсультуватися. Раніше у селі був лише ФАП, у якому приймав фельдшер. До лікаря потрібно було їхати аж до Царичанки, а це – 10 кілометрів.

«Це дуже незручно! Молоді ще можуть добратися, а що ж робити літнім людям? – бідкається жінка. – До того ж, наш місцевий фельдшерсько-акушерський пункт був у катастрофічному стані, як то кажуть, минуле століття. Літом спека страшенна, взимку – холодно, аж у куртках сидимо».

А ще у ФАПі зовсім не було водопровідної води та підводила електропроводка, згадує завідуючий Яків Омелян. В оновленій будівлі пацієнтам буде не тільки комфортніше, додав він. Відкриття амбулаторії дозволить значно розширити перелік послуг.

«Буде сімейний лікар, денний стаціонар, лабораторія для аналізів, гінекологічний та стоматологічний кабінети, - розповів Яків Омелян. – Люди будуть отримувати якісну меддопомогу». 

Нині будівлю колишнього ФАПу вже не впізнати. В одноповерхівці утеплили фасад та оздобили його яскравою плиткою. Замінили покрівлю та вікна. У розпалі – внутрішні роботи. Будівельники зробили перепланування кімнат, приступили до оздоблення.

«Подвір’я амбулаторії буде освітлене, викладене плиткою, стоятимуть лавки. А ще плануємо  висадити багато троянд, аби людям було приємно, - поділилася в.о. секретаря Ляшківської громади Анна Постольник. - Самотужки такий ремонт наша громада не подужала б. На допомогу прийшла Дніпропетровська облдержадміністрація». 

Доки ФАП переобладнують під амбулаторію, фельдшер приймає пацієнтів у місцевій школі.

На Дніпропетровщині працює 420 амбулаторій.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...
 Блокада Азовського моря та великих портів Бердянська та Маріуполя — це цілком логічний і очікуваний крок від Росії, яка таким чином поступово формує навколо України класичний “мішок&...