App Store Google Play

Майже 3 тисячі мешканців Ляшківської громади обслуговуватиме нова амбулаторія

20 Вересня 15:40
Майже 3 тисячі мешканців Ляшківської громади обслуговуватиме нова амбулаторія

У Ляшківці Дніпропетровська облдержадміністрація облаштовує першу амбулаторію. Медзаклад працюватиме у будівлі колишнього фельдшерсько-акушерського пункту, який саме реконструюють. Старими у півстолітній будівлі залишаться лише стіни, все інше буде нове. На відкриття амбулаторії чекають майже 3 тисячі мешканців громади. Про це повідомив очільник області Валентин Резніченко, передає Дніпроград.

«Сільські мешканці, як і містяни, мають отримувати якісну меддопомогу. До того ж, медицина має бути доступною кожному. На цьому робить акцент Президент України Петро Порошенко, - зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. – В області «з нуля» будуємо лікарні, приводимо до ладу старі медзаклади. З нетерпінням на відкриття нової амбулаторії чекають майже 3 тис мешканців Ляшківської громади. Медзаклад облаштовуємо у будівлі колишнього фельдшерсько-акушерського пункту». 

Рахує дні до відкриття амбулаторії й Ольга Сиса, яка мешкає в Ляшківці вже 30 років. За меддопомогою звертається часто – то тиск поміряти, то з приводу болю у суглобах проконсультуватися. Раніше у селі був лише ФАП, у якому приймав фельдшер. До лікаря потрібно було їхати аж до Царичанки, а це – 10 кілометрів.

«Це дуже незручно! Молоді ще можуть добратися, а що ж робити літнім людям? – бідкається жінка. – До того ж, наш місцевий фельдшерсько-акушерський пункт був у катастрофічному стані, як то кажуть, минуле століття. Літом спека страшенна, взимку – холодно, аж у куртках сидимо».

А ще у ФАПі зовсім не було водопровідної води та підводила електропроводка, згадує завідуючий Яків Омелян. В оновленій будівлі пацієнтам буде не тільки комфортніше, додав він. Відкриття амбулаторії дозволить значно розширити перелік послуг.

«Буде сімейний лікар, денний стаціонар, лабораторія для аналізів, гінекологічний та стоматологічний кабінети, - розповів Яків Омелян. – Люди будуть отримувати якісну меддопомогу». 

Нині будівлю колишнього ФАПу вже не впізнати. В одноповерхівці утеплили фасад та оздобили його яскравою плиткою. Замінили покрівлю та вікна. У розпалі – внутрішні роботи. Будівельники зробили перепланування кімнат, приступили до оздоблення.

«Подвір’я амбулаторії буде освітлене, викладене плиткою, стоятимуть лавки. А ще плануємо  висадити багато троянд, аби людям було приємно, - поділилася в.о. секретаря Ляшківської громади Анна Постольник. - Самотужки такий ремонт наша громада не подужала б. На допомогу прийшла Дніпропетровська облдержадміністрація». 

Доки ФАП переобладнують під амбулаторію, фельдшер приймає пацієнтів у місцевій школі.

На Дніпропетровщині працює 420 амбулаторій.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Будь-яке суспільство в тій чи іншій формі прагне до найвищої мети - всеосяжного блага. Аби досягти цього блага всередині народів відбувається природна кристалізація окремих каст чи систем, я...
Кожен раз користуючись послугами перевізників у Дніпрі я надихаюся. Щоденні умови дістатися із пункту А в пункт Б просто таки надихають кричати і матюкатися, й так щоб всі почули. Але цього разу я не...
Томос це, звісно, дуже добре і потрібно, але...Держава у нас яка? Світська. Церква відокремлена від Держави.До чого це я?А що заважало, і заважає, цій самій Державі визнати те, що лежить на поверхні:...
Дарина ТВЕРДОХЛІБ

23 фєвраля не здається

Чим будете дивувати ваших чоловіків, дівчатка? Уже знаєте, що подарувати батькові, брату чи коханому на 14 жовтня? А ще всім класом здамо грошики на презенти нашим хлопчикам. І знову чашки,...