App Store Google Play

Ляльки-мотанки та петриківські мальовки: дніпрян запрошують власноруч створювати народні обереги

14.09.2018 19:00
Ляльки-мотанки та петриківські мальовки: дніпрян запрошують власноруч створювати народні обереги

19 вересня музей «Літературне Придніпров'я» запрошує усіх мешканців Дніпра, які цікавиться українськими народними звичаями на майстер-класи по виготовленню ляльки-мотанки та петриківської мальовки. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку завідувачки музею Олени Аліванцевої у Facebook.

Майстер-класи проходитимуть на базі виставки «У розмаїтті творчості». Відвідувачів навчатимуть народні майстри зразкового Центру української культури «Коло Калинове» міського Палацу дітей та юнацтва.

Як зазначають організатори, колись ляльки–мотанки робили повсюдно. Спосіб створення ляльок - це скручування, скочування, змотування, зв’язування, завивання. Мотанки виготовлялись з доступного матеріалу і без будь-яких інструментів: із сіна чи соломи, клаптиків тканини, осоки, ниток, кукурудзяних качанів та листочків.

Крім того, частиною народних традицій Придніпров’я є петриківський розпис, історичне коріння якого походить з давнини.

Тож лялька-мотанка й петриківська мальовка покликані відображати самобутню українську культуру, своєрідність поетичного світосприйняття та народного мислення.

Організатори запрошують усіх бажаючих завітати на майстер-клас до музею «Літературне Придніпров'я» за адресою: проспект Дмитра Яворницького, 64. Початок о 18:00.

Нагадаємо, що з 18 по 24 вересня у історичному музеї Дніпра пройде щорічний Всеукраїнський музейний фестиваль «Музей і виклики часу». Жителі Дніпра та області зможуть побачити унікальні експонати та інсталяції, які мають минуле.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Антон МОРОЗ

До Дня Соборності

Початок ХХ століття приніс чимало горя українському народу. Перша світова війна, революція, більшовицький терор, внутрішня боротьба, перевороти, окупація - здавалося б все це мало зламати українців ра...
Нещодавно український провідник Дмитро Ярош поділився відео з російського каналу, де зазомбовані путінські шістки, так звані експерти, проводять «аналіз» інтерв’ю з командиром УДА.Хо...
Зараз хочу повернутися до теми назви нашої області, яку ганебно провалив «кум» всіх дніпровських «патріотів» з «великої дороги», а саме – мер Дніпра. Це той м...
Дніпро. Кам’яний хрест на Соборній площі. Біля нього поховано чотирнадцять січових стрільців.Межа 1918-1919-го ріку. Коли вони гинули за Україну, то хтось домовлявся з ворогами. Тільки січові ст...