App Store Google Play

Ляльки-мотанки та петриківські мальовки: дніпрян запрошують власноруч створювати народні обереги

14 Вересня 19:00
Ляльки-мотанки та петриківські мальовки: дніпрян запрошують власноруч створювати народні обереги

19 вересня музей «Літературне Придніпров'я» запрошує усіх мешканців Дніпра, які цікавиться українськими народними звичаями на майстер-класи по виготовленню ляльки-мотанки та петриківської мальовки. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку завідувачки музею Олени Аліванцевої у Facebook.

Майстер-класи проходитимуть на базі виставки «У розмаїтті творчості». Відвідувачів навчатимуть народні майстри зразкового Центру української культури «Коло Калинове» міського Палацу дітей та юнацтва.

Як зазначають організатори, колись ляльки–мотанки робили повсюдно. Спосіб створення ляльок - це скручування, скочування, змотування, зв’язування, завивання. Мотанки виготовлялись з доступного матеріалу і без будь-яких інструментів: із сіна чи соломи, клаптиків тканини, осоки, ниток, кукурудзяних качанів та листочків.

Крім того, частиною народних традицій Придніпров’я є петриківський розпис, історичне коріння якого походить з давнини.

Тож лялька-мотанка й петриківська мальовка покликані відображати самобутню українську культуру, своєрідність поетичного світосприйняття та народного мислення.

Організатори запрошують усіх бажаючих завітати на майстер-клас до музею «Літературне Придніпров'я» за адресою: проспект Дмитра Яворницького, 64. Початок о 18:00.

Нагадаємо, що з 18 по 24 вересня у історичному музеї Дніпра пройде щорічний Всеукраїнський музейний фестиваль «Музей і виклики часу». Жителі Дніпра та області зможуть побачити унікальні експонати та інсталяції, які мають минуле.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...
Анастасія ГОРЯЧА

Хто такий журналіст?

Із розвитком технологій у сучасному світі стає все важче визначити термін "журналіст". Звичка ділитися у соцмережах своїми спостереженнями стала нормою у побуті багатьох родин. У більш завзятих є наві...
Вчера шестилетний мальчик выпал из окна третьего этажа 147 школы, и лишь спустя сутки эта информация стала публичной.Администрация учебного заведения не сочла нужным заявить в полицию, ограничившись в...
Максим Мірошниченко

Шпіль Солсберійського собору

Приходить до нас, у Mediaprostir поважного віку чоловік. Каже, що хоче провести захід на багато людей на два дні. Показуємо йому приміщення, чекаємо від нього більш детальної інформації. Під...