App Store Google Play

Ляльки-мотанки та петриківські мальовки: дніпрян запрошують власноруч створювати народні обереги

14 Вересня 19:00
Ляльки-мотанки та петриківські мальовки: дніпрян запрошують власноруч створювати народні обереги

19 вересня музей «Літературне Придніпров'я» запрошує усіх мешканців Дніпра, які цікавиться українськими народними звичаями на майстер-класи по виготовленню ляльки-мотанки та петриківської мальовки. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку завідувачки музею Олени Аліванцевої у Facebook.

Майстер-класи проходитимуть на базі виставки «У розмаїтті творчості». Відвідувачів навчатимуть народні майстри зразкового Центру української культури «Коло Калинове» міського Палацу дітей та юнацтва.

Як зазначають організатори, колись ляльки–мотанки робили повсюдно. Спосіб створення ляльок - це скручування, скочування, змотування, зв’язування, завивання. Мотанки виготовлялись з доступного матеріалу і без будь-яких інструментів: із сіна чи соломи, клаптиків тканини, осоки, ниток, кукурудзяних качанів та листочків.

Крім того, частиною народних традицій Придніпров’я є петриківський розпис, історичне коріння якого походить з давнини.

Тож лялька-мотанка й петриківська мальовка покликані відображати самобутню українську культуру, своєрідність поетичного світосприйняття та народного мислення.

Організатори запрошують усіх бажаючих завітати на майстер-клас до музею «Літературне Придніпров'я» за адресою: проспект Дмитра Яворницького, 64. Початок о 18:00.

Нагадаємо, що з 18 по 24 вересня у історичному музеї Дніпра пройде щорічний Всеукраїнський музейний фестиваль «Музей і виклики часу». Жителі Дніпра та області зможуть побачити унікальні експонати та інсталяції, які мають минуле.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...
Марія СОЛОМОНОВА

Чергове шкільне отруєння

Дніпро. Чергове шкільне отруєння. І з вчорашнього дня жодного коментарію з боку відповідного департаменту міськради.Минулого разу, коли було масове отруєння дітей 62-ї школи, мер міста принаймні напри...
У місті Кривий Ріг працює 7 центрів первинної медико-санітарної допомоги яким підпорядковані 39 амбулаторій. На першу ланку медицини у місті за перше півріччя витрачено більш ніж 90млн. грн.. Вже з ли...