App Store Google Play

Січесласький нардеп Юрій Береза пропонує не допускати капеланів російської церкви до українських військових

13 Вересня 13:45
Січесласький нардеп Юрій Береза пропонує не допускати капеланів російської церкви до українських військових

Народний депутат Юрій Береза вніс пропозицію про необхідність постановою Кабміну України видалити представників УПЦ МП з місць дислокації підрозділів ЗС України та не допускати капеланів Московського Патріархату до роботи серед наших військ в ОРДЛО.

Про це від повідомив на своїй сторінці в Фейсбук.

На переконання Берези, російська церква має близько 12 тисяч приходів та біля 10 тисяч священників. Фактично, кожний з цих приходів є повноцінним офісом не тільки  з інсталяції в Україні ідеології Російського Імперіалізму, але й підривним та розвідувальним легальним осередком централізованої структури, що цілеспрямовано працює на поразку України в гібридній війні. Підстав для подібних оцінок більш, ніж достатньо, пише нардеп.

«Згадаймо, що шлях Гіркіна в Україні почався не з Слов’янська у квітні 2014 року і навіть не у лютому того ж року в Криму, а в січні 2014 року у Київо-Печерській Лаврі, куди він приїхав під прикриттям в якості охоронця делегації Московської Патріархії», - наголошує він.

За даними Митрополита Черкаського та Чигиринського УПЦ КП Іоанна, який очолює Управління військового духівництва, в збройних силах України працює кілька десятків військових капеланів, в місцях розташування військових частин ЗС України навколо храмів діє близько 600 громад УПЦ МП.

«Незважаючи на позицію Міністерства юстиції та Міністерства культури, Московський патріархат продовжує свою багатогранну діяльність всередині ЗС України, вселяючи думку про «злочинну братовбивчу війну». Навіть після виходу Наказу в іншому силовому відомстві про неприпустимість допуску священників, духовні центри яких знаходяться на території рф, до роботи серед особового складу, у ЗС України нічого не змінюється», - обурюється Юрій Береза.

Позиція Міністерства оборони, пише обранець, є тим більш незрозумілою з огляду на міжнародні акти, прийняті Генеральною асамблеї ООН, РЄ, ОБСЄ, іншими поважними організаціями, внутрішнє законодавство України, яке неодноразово визнавало російську федерацію країною-агресором тощо.

«В цих умовах незрозуміла позиція керівництва МО України, яке, очевидно, влаштовує та обставина, що організація, підконтрольна супротивнику, вільно працює в тилу нашої армії.

Моя ж думка проста. Залишаючись на позиціях свободи совісті і свободи пошуку кожною людиною власного шляху до Бога, я тим не менш, виступаю за повну заборону діяльності РПЦ на території України в силу не релігійних чи теософських міркувань, а виключно в силу її підривної антидержавної діяльності», - аргументує свою позицію народний депутат.

За словами Берези, ще до надання довгоочікуваного Томосу про створення Української Помісної Православної Церкви, компетентні органи і зокрема СБУ  повинні розпочати повноцінне розслідування про діяльність РПЦ на території України з наступною повною офіційною забороною діяльності цієї псевдоцеркви, як підривної організації.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...
Анастасія ГОРЯЧА

Хто такий журналіст?

Із розвитком технологій у сучасному світі стає все важче визначити термін "журналіст". Звичка ділитися у соцмережах своїми спостереженнями стала нормою у побуті багатьох родин. У більш завзятих є наві...
Вчера шестилетний мальчик выпал из окна третьего этажа 147 школы, и лишь спустя сутки эта информация стала публичной.Администрация учебного заведения не сочла нужным заявить в полицию, ограничившись в...
Максим Мірошниченко

Шпіль Солсберійського собору

Приходить до нас, у Mediaprostir поважного віку чоловік. Каже, що хоче провести захід на багато людей на два дні. Показуємо йому приміщення, чекаємо від нього більш детальної інформації. Під...